Autor Wątek: Ustawienie komiksów na półkach  (Przeczytany 42443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy_poodle

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #165 dnia: So, 09 Październik 2021, 01:09:57 »
Lubię stały dział "Artist In Residence" w magazynie ImagineFX. Można sobie pooglądać jak artyści (głównie komiksowo-growi i pokrewni) mają zorganizowaną swoją przestrzeń do pracy.
Zazwyczaj mają tonę różnej maści artbooków, komiksów, figurek i plakatów.
Było w tym roku nawet jedno wydanie specjalne tylko z tym.

Offline donT

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #166 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 13:17:55 »
Walka o kazdy centymetr trwa wiec wpadlem na taki pomysl. Jesli juz bylo to przepraszam.

Rozwiazanie dobre do dluzszych serii np. Hellblazer (dodalem 3 tomy 100 Naboi aby cyknac fotke). Komiksy ukladam na plasko, a pierwszy tom pionowo, okladka do przodu. Pozwala zaoszczedzic troche miejsce i wyglada moim zdaniem calkiem ok. Musi byc tylko dosc scisle, aby nie spadl. Mozna sobie ustawi ulubiona okladke i miec fajny display na polce.





You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online bosssu

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #167 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 13:34:56 »
Samoróbka z parapetów drewnianych

Offline Leyek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #168 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 13:50:39 »


Górny tom przykryj czymś (ja używam zwykłych kartek ksero), ew. połóż okładką do dołu, bo za parę miesięcy będzie mocno zakurzony (najgorzej jak jest jeszcze regał z tyłu otwarty). A okładki te matowe średnio kurz lubią (bo w kurzu to i tłuszcz i inne syfska są), najgorsze są te takie podgumowane od Egmontu (klasyka Marvela).

Offline donT

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #169 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 16:25:33 »
Dzieki za pro-tipa!
Tak, te gumiaki to nieporozumienie... nie cierpie ich  >:(
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline 79ers

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #170 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 19:34:32 »
Zdecydowanie lepiej bez gumy  :-[ . Niewiele lepiej od E sprawują się gumiaki NSC.

@donT - niezły patent, który muszę wypróbować  -  tak jak Leyek układam papier ksero tyle, że również i od spodu - epizodycznie bywa to również ŚwiatKomiksu, NetFilm, Kawaii(o dziwo mam kilka numerów tego czasopisma), Sfera, Fantasy lub magazyny Wizard, ale najpewniejsza jest biała kartka.

Offline PawelC

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #171 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 19:53:30 »
@Leyek, grzbiety naprzemiennie na tych stosach! I polecam sprawdzić za jakiś czas jak będą te tomy wyglądać, zwłaszcza te na samym spodzie, na ile się skompresują strony, czy grzbiety się nie pomarszczą, okładki nie posklejają.

Ja tez układam poziomo komiksy na innych twardo-okładkowych żeby dopchać półki, ale zazwyczaj to jest jeden, dwa tomy na normalnie pionowo stojących komiksach. Dzięki temu nacisk rozkłada się równomiernie po wszystkich i nie ma uszkodzeń. Zerknij do mojego wątku w kolekcjach. Może się okazać, że upchasz tyle samo a będzie ciut bezpieczniej dla komiksów.

Edit: Aha, no i gumiaki wyjątkowo nie lubią ścisku, z nimi byłbym szczególnie ostrożny.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Listopad 2021, 20:09:34 wysłana przez PawelC »

Offline Leyek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #172 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 20:38:57 »
@Leyek, grzbiety naprzemiennie na tych stosach!

To nie do mnie, tylko do donT :) Ja stosów staram się unikać, chyba, że chwilowe (choć nieraz im się ta chwilowość przedłuży ;) ) na czas np. reorganizacji półek.
Ja robię tak jak Ty, że dopycham pionowo ułożone komiksy poziomymi u góry :)

Gumowe na takim tymczasowym dłużej stojącym stosie mi się posklejały ostatnio okładkami, nawet dość solidnie się trzymały ;)

Offline szulig

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #173 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 22:27:31 »
poszukuje regałów na książki o wymiarach od 200 w góre, szerokosc 80-90 oraz głębokość 20-25. W IKEA znalazłem jeden ale jest niedostępny w moim miejscu zamieszkania. Czy mozecie polecic jakies strony z regałami? Czy raczej czeka mnie zrobienie samemu takiego regału?

sum41

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 23:24:15 »
Wlasnie skrecilem regal sam zaprojektowany ale pociety i oklejony z castoramy, wyjdzie ci taniej.

Offline Zwirek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #175 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 20:18:16 »
W jaki sposób przechowujecie duże, wielkie, ogromne formaty komiksów? Mam na myśli takie, które nie mieszczą się na standardowych regałach nie tylko na wysokość, ale i na głębokość.

Drugie pytanie, czy układanie komiksów na płasko im nie szkodzi? Mam na myśli, że ułożone w ten sposób komiksy mogą mieć sporą wagę i dociskają komiksy u podstawy.

Offline Rodrigues

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #176 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 20:40:31 »
Regały Billy mają regulowaną wysokość półek (oprócz środkowej stałej półki). Można wtedy jedną półkę ustawić na mega tytuły, drugą na "normalne" rozmiary a na trzeciej wchodzą np mangi albo niskie komiksy (Last Man, Spaghetti Bros, Julia)  albo książki. Tak czy siak - mam też limitowanych "Przedwiecznych" i leżą na płasko na kolekcji SBM. Chyba nie ma szans żeby coś się zgniotło, bo tomiszcze jest wspierane przez niemal 20 tomików SBM. Chłopie co Ty masz za cegłę do schowania?  :P

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #177 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 20:56:34 »
Ja na wielkoformatowe komiksy (Dr Strange, Szninkiel itp.) zrobiłem tak, że pomiędzy dwa większe Billy z dwoma nadstawkami, wstawiłem jeden z tylko jedną nadstawką. Czyli mają oparcie po bokach, ale nie ma "daszku" i się mieszczą.

https://www.instagram.com/p/ChzUVcGMVU-/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #178 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 21:01:41 »
Ja na wielkoformatowe komiksy (Dr Strange, Szninkiel itp.) zrobiłem tak, że pomiędzy dwa większe Billy z dwoma nadstawkami, wstawiłem jeden z tylko jedną nadstawką. Czyli mają oparcie po bokach, ale nie ma "daszku" i się mieszczą.

https://www.instagram.com/p/ChzUVcGMVU-/

No akurat w Billym to półki są regulowane i na wysokość to dowolny komiks się zmieści. Na głębokość już te największe nie, choć ja akurat takiego nie mam żadnego, największe to właśnie Marvel Limited od Egmontu i spokojnie się mieści. Najbardziej mnie wkurzają komiksy w poziomym formacie, te muszą sobie leżeć żeby nie wystawać.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Październik 2022, 21:33:27 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Zwirek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #179 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 21:13:15 »
Chłopie co Ty masz za cegłę do schowania?  :P
To nie są cegły tylko duży format, mowa o Artist Edition np. 38x48 cm. Ale nawet z naszego podwórka wydany dopiero co przez Ongrys w wersji kolekcjonerskiej komiks Baranowskiego, jest większy od Przedwiecznych, w prawdzie na wysokość niecały centymetr, ale na głębokość już 5 cm.

Na przedwiecznych mam miejsce.

@Bazyliszek na wysokość sprytnie to rozwiązałeś :) ale na głębokość już by wystawało, właśnie z tym mam największy problem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Październik 2022, 21:17:13 wysłana przez Zwirek »