Autor Wątek: Ustawienie komiksów na półkach  (Przeczytany 42607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #120 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 20:22:51 »
Może Comanche? I Skarbek, ale ma 120 str.

Offline Leyek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 23:24:08 »
Czy ktoś spotkał się może z jakimiś generycznymi (tzn. nie związanymi z konkretną serią i możliwymi do kupienia osobno) slipcase’ami na miękko-okładkowe komiksy w formacie europejskim?
Mam taki problem, że gdy na półce stoją obok siebie Thorgale, Asteriksy, Lucky Luki i inne europejskie serie to (być może w efekcie ciasnoty i sporego upchania) zaczynają mi się one jakoś zniekształcać, wykręcać :) i ogólnie wygląda to mało estetycznie.
Jakieś pomysły? Dobre praktyki? Linki :P ?

budżetowo najtaniej można popróbować coś takiego


Zainspirowany wrzutką NuoLaba spróbowałem i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Wcześniej też przekładałem "miękiszony" co parę pozycji czymś w twardej oprawie, ale nie było to i tak rozwiązanie idealne i wizualnie też takie sobie. Tutaj wizualnie jest jako-tako, ale w sumie jest niezły potencjał na jakiś nadruk z dopasowaną do serii grafiką czy nawet panoramkę ;) Pewnie nie będize mi się chciało na razie tego opracowywać i zostanę z tymi chwilowymi karteczkami przez dłuższy czas. U mnie to rozwiązanie trochę w sumie wymuszone, bo ten regał stoi przy oknie, gdzie od rana mocno świeci, a już sobie wcześniej na podobnym miejscu załatwiłem Smerfy czy Tintiny (wyblakłe grzbiety).
Wkładając na przemian raz, że wchodzą 1-2 pozycje więcej, dwa bardziej naturalnie się układają, nic się nie wygina.






Offline perek82

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 15:53:53 »
Do tej pory układałem seriami autorami względnie wydawnictwami. Starałem się też osobno trzymać frankofony amerykańskie itd.
Z każdą kolejną dostawą było coraz ciężej utrzymać te założenia. No i dzisiaj coś we mnie pękło. Nie było gdzie upchnąć dużego formatu i przy kombinowaniu zauważyłem że niektóre półki zaczęły się nieco uginać. Pomyślałem że czas na optymalizację. Duże formaty przerzuciłem na pewniejsze półki miękkie okładki na te nieco słabsze. Miejsca jak nie było tak nie ma, komiksy stoją bez sensu i nic nie mogę znaleźć ale może będę spał spokojniej. Tylko bezdechu sennego się pozbędę i będzie cacy.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline bibliotekarz

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 16:06:55 »
Mam podobnie. Po prostu kupując nowe półki trzeba zwrócić uwagę na ich grubość i obecność przedziałek.
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 18:07:33 »
A co myślicie o takiej szafeczce na Giganty albo inne komiksy? Przecena w Ysku.



Offline Leyek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 18:27:54 »
Do tej pory układałem seriami autorami względnie wydawnictwami. Starałem się też osobno trzymać frankofony amerykańskie itd.
Z każdą kolejną dostawą było coraz ciężej utrzymać te założenia.

W pełni rozumiem. Jestem teraz w trakcie ponownego rozkładania komiksów po półkach i mnie strzela od tych wszystkich pozycji w niestandardowych formatach. Rozumiem wizję artystyczną itd., ale dla nas jako fanów to jest nieraz udręka. Nawet w jakichś kartonach ciężko to sensownie wszystko poukładać. Na razie ogarniam tylko A4, A4+, B5  i formaty DCDeluxe. Wszystko niestandardowe zostawiam sobie na koniec. Pewnie skończy się na jakimś upychaniu, albo wylądują w szafie. A szkoda, bo często to jedne z lepszych pozycji. Na bieżąco po zakupie to zawsze się gdzieś upchało.

A co myślicie o takiej szafeczce na Giganty albo inne komiksy? Przecena w Ysku.

Mała :) Byś musiał patrząc po Gigancie wywalić jedną półkę. BTW. Nosisz Giganty zawsze ze sobą? ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 18:55:48 »
To oczywiste, że tutaj byłyby tylko dwa rzędy Gigantów. Ale spodobała mi się jej zgrabność. No i cena. Bo wszystkie przeszklone meble są z miejsca droższe, niż zwykłe regałki.

PS. A ty nie?

Offline pokia

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 19:44:35 »
Trzymać komiksy na szklanych półkach? Ja bym się bał.
Jusk to raczej niska cena i niska jakość.

Offline kv

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 20:17:26 »
Ja na amerykany kupiłem obudowę besta + półka. Świetnie tam pasują Hellboye, Sandmany itd. Chociaż Potwór z bagien Snydera już nie  :o

Offline kknd2

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 19:47:43 »
Nareszcie po latach odkładania do pudełek, pojemników, stworzyłem miejsce na kolekcję komiksów.
Niestety zmieściła się jakaś połowa. Kurza stopa - Trzeba drugą szafkę na TMSemic, Mandragora, New52, Marvel Now i DCOdrodzenie

Offline perek82

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 12:11:46 »
A trzymacie komiksy w robocie? Moja firma się właśnie przeprowadza i jak teraz mam mnóstwo pustych szaf to za miesiąc będę miał "lockera" jak to w nowomowie nazywają. Gdybym wpadł kiedyś na taki pomysł to bym teraz miał niezły problem😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline woiti

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #131 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 21:16:11 »
Hehe, no czasem przez jakis czas trzymam i wpadł mi pomysł co by na stałe, ale jak zmienię pracę to cos z tym trzeba zrobić i co wtedy?

Offline Gazza

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 22:13:41 »
W pracy trzymam tylko paragony z zakupów w Atomie by w domu przypadkiem nie wpadły w niepowołane ręce. 😉

Offline death_bird

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #133 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 23:48:18 »
Czyli do dotychczasowych hobby należy dopisać kolekcjonowanie paragonów? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline maxim1987

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 09:31:21 »
Cytuj
A trzymacie komiksy w robocie? Moja firma się właśnie przeprowadza i jak teraz mam mnóstwo pustych szaf to za miesiąc będę miał "lockera" jak to w nowomowie nazywają. Gdybym wpadł kiedyś na taki pomysł to bym teraz miał niezły problem😀

czyżbyśmy pracowali w tej samej firmie?