Autor Wątek: Twój Komiks  (Przeczytany 5417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 22:23:10 »
ja mocno krytykowałem to wydanie rorka za „w każdym bądź razie”. pamietam lekki meltdown na forum gdy wydawca nie wytrzymał tych uwag.

Offline tuco

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 22:33:22 »
ja mocno krytykowałem to wydanie rorka za „w każdym bądź razie”. pamietam lekki meltdown na forum gdy wydawca nie wytrzymał tych uwag.
i co zrobił?

Offline freshmaker

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 08:03:23 »
a co miał zrobić - komiksy już były wydrukowane i w sprzedaży. była mała forumowa gówno-burza i tyle. zapamiętałem po prostu tę dyskusję bo udzielał się wydawca.

ramirez82

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 08:11:31 »
Tam o ile pamiętam, Michał z Krakersa był głównodowodzącym?

Offline turucorp

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 09:31:44 »
Tam o ile pamiętam, Michał z Krakersa był głównodowodzącym?

Michaś redaktorował przez chwilę, ale właścicielem i pomysłodawcą był ten Francuz, który na codzień handlował motocyklami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 09:34:39 »
...właścicielem i pomysłodawcą był ten Francuz, który na codzień handlował motocyklami.

Wiem, pamiętam, myślałem tylko, że on kasę wyłożył, a "twarzą" wydawnictwa był Michaś.

Offline turucorp

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 09:43:57 »
Wiem, pamiętam, myślałem tylko, że on kasę wyłożył, a "twarzą" wydawnictwa był Michaś.

Michał pewnie sprostuje (o ile zauważy wątek i będzie mu się chciało), ale z tego co pamiętam, to większość tytułów była wybrana przez wydawcę. Mnie cały czas zaskakiwało jak bardzo kierował się on swoim gustem, nie oglądając się na oczekiwania polskich czytelników.
Z dzisiejszej perspektywy wiele z tych tytułów ma swoich odbiorców, ale wtedy to było naprawdę trochę szalone.

ramirez82

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 09:46:24 »
Z dzisiejszej perspektywy wiele z tych tytułów ma swoich odbiorców, ale wtedy to było naprawdę trochę szalone.

Zwłaszcza, że zdaje się, były to dużo większe nakłady, niż dziś podobne tytuły wydaje np. Ongrys, czy Kurc.

Offline Kadet

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 21:44:02 »
Ja "na rynku pierwotnym" to się chyba tylko na "Tintina" załapałem. Dobrze, że wcześniej miałem jeszcze jakieś inne kontakty z tym bohaterem, bo gdybym się opierał tylko na najpierw wydanych "Tintinie w Kongo" i "Tintinie w Ameryce", to mógłbym się zrazić do serii. Akurat w tym wypadku wydawanie chronologiczne to nie był najszczęśliwszy pomysł. Zresztą nie było nawet w zasadzie chronologiczne, bo "Tintina w Kraju Sowietów" dali na sam koniec listy i przez długi czas myślałem, że to jest ostatni album.

Też kupowałbym "Michela Valianta" i "Niebieskie mundury" (ja bym to chyba raczej nazwał "Niebieskie kurtki"). "Papirusa" to pamiętam tylko z animacji, która dawno temu leciała na TVP1 porankami. Klimatyczne intro miała :)

Mam u siebie jeszcze dwa albumy "Ucznia Ducobu" z imprintu "Ale Komiks!" wyd. Podsiedlik, Raniowski i spółka. To była jakaś podobna inicjatywa? Bo seria też była bardzo fajna.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Listopad 2020, 21:45:52 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline JanJ

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 21:52:25 »
Tak, pamiętam ten piękny moment kiedy na półkach Empiku znalazłem pierwsze komiksy wydawnictwa Ale Komiks!. Marzy mi się żeby ktoś dalej pociągnął takie serie jak Nabuchodinozaur, Cubitus, Leonardo, Uczeń Ducobu. Wszystko padło po trzech wydanych tomach...

Z Twój Komiks najmilej wspominam Joe Bar Team...

Offline amsterdream

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:19:40 »
Szkoda, że Bloodline nie udało im się wydać do końca. Został raptem jeden tom. A muszę przyznać, że wciągnął mnie ten komiks niesamowicie.

Offline Jaxx

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:45:49 »
Ja bym się ucieszył z jakiegoś wznowienia/integrala oraz kontynuacji "W kręgu podejrzeń", ale chyba nie ma na to co liczyć - w obecnych czasach komiksowego prosperity nikt się na to nie szarpnie...

Offline Lyricstof

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 16:39:01 »
Pewnie nie ma co liczyć. Ale pomarzyć można, ja bym chciał:
1. "Milczenie i krew", co prawda pierwszy trzytomowy cykl został wydany, następny 7 tomowy, to już inny rysownik i trzeci cykl 4 tomy. Trzy integrale poproszę.  ;)
2. Wody Morteluny - chyba 10 tomów, czyli 9 do wydania. Jednak przeczytałbym ten, chyba trochę kontrowersyjny komiks.  :o
3. Cedryk - długa seria, ale pamiętam, że bawił i główny bohater i dziadek.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Mruk

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 10:11:24 »

Ja bym się ucieszył z jakiegoś wznowienia/integrala oraz kontynuacji "W kręgu podejrzeń", ale chyba nie ma na to co liczyć - w obecnych czasach komiksowego prosperity nikt się na to nie szarpnie...

Przecież pierwszy cykl tej serii dokończył Timof. Skoro nie kontynuował, to znaczy, że się nie sprzedawało, nie? Czyli jednak nie znalazło się aż tak wielu chętnych.

2. Wody Morteluny - chyba 10 tomów, czyli 9 do wydania.

Myślę, że gdyby ktokolwiek zajął się tą serią, to wydawałby od początku. Ominięcie pierwszego albumu tylko dlatego, że dwadzieścia lat temu ktoś go wydał i pewnie ktoś gdzieś ma jakieś egzemplarze, byłoby chyba mało rozsądne.

Mnie cały czas zaskakiwało jak bardzo kierował się on swoim gustem, nie oglądając się na oczekiwania polskich czytelników.
Z dzisiejszej perspektywy wiele z tych tytułów ma swoich odbiorców, ale wtedy to było naprawdę trochę szalone.

Z jednej strony masz rację, z drugiej dobrze, że nie zrobił tego tak jak na zachodzie i tak jak robił Siedmioróg czy Amber, a obecnie Scream albo Lost in Time - każdy pojedynczy album w twardej oprawie. To by dopiero było szalone!
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Styczeń 2021, 10:17:04 wysłana przez Mruk »

Offline Lyricstof

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 11:29:04 »
Myślę, że gdyby ktokolwiek zajął się tą serią, to wydawałby od początku. Ominięcie pierwszego albumu tylko dlatego, że dwadzieścia lat temu ktoś go wydał i pewnie ktoś gdzieś ma jakieś egzemplarze, byłoby chyba mało rozsądne.

Pewnie, że tak. Dwa integrale po pięć tomów. Dla mnie opcja idealna. Tak jak to wydali we Francji.







Z pozostałych serii Adamova ciekawie wygląda też Dayak, jak również Czerwona Cesarzowa do scenariusza Jeana Dufauxa.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.