Autor Wątek: Twój Komiks  (Przeczytany 5415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Twój Komiks
« dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:00:16 »
Wydawnictwo działające w latach 2001-2005. Mające w ofercie komiksy frankofońskie. Dzisiaj na dnie szuflady odnalazłem ich katalog:











ramirez82

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:05:30 »
Wow, nie wiedziałem, że mieli katalog!

Jakby nie patrzeć, tytuły mieli zacne - Rork, Władcy chmielu, Largo Winch, Tintin...

Jessici Blandy, Gaicomo C i Głowy orłów nie czytałem, ale na pewno gdyby dziś te serie wychodziły, wszedłbym w nie od razu. Milczenie i krew też całkiem przyjemna gangsterka.

W podobne tony uderza dziś Ongrys i Kurc.

Offline Arne

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:06:33 »
Tez mam :)
A procz 1 tomu Papirusa i 2 tomow Przygod Mikolajka, posiadam w kolekcji wszystkie wydane przez nich komiksy :)
Edit:
Jednak Papirusa mam wszystkie tomy, ktore wydali, brakuje mi tylko Mikolajka :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Listopad 2020, 13:09:33 wysłana przez BosMan »

Offline amsterdream

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:22:54 »
Ja mam duży sentyment do tego wydawnictwa. Ostatnio udało mi się skompletować wszystko co opublikowali i tak sobie powoli czytam ich komiksy. Z tych mniej oczywistych, niewymienionych przez ramireza, najbardziej podobały mi się Wody Morteluny i Błękitna Jaszczurka. Niezły też był Grzech Śmiertelny. Ale jeszcze z 1/3 materiału przede mną.

Offline gashu

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:30:23 »
Heh. Do dzisiaj posiadam pierwsze 6 albumów Rorka od nich.
Z tego co pamiętam firma ta zdecydowanie przeszarżowała z nakładami swoich serii, a jako że wydawanie komiksów nie było ich podstawową działalnością - wątpliwy interes ubito bez żadnych sentymentów.

JanT

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:30:38 »
Jessici Blandy, Gaicomo C i Głowy orłów nie czytałem
I dlatego nikt do tej pory nie wznowił :) Mało na co czekam jeszcze z frankofonów ale na te 3 pozycje na pewno.

Offline amsterdream

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 15:02:08 »
Te komiksy Dufauxa jak na razie najmniej mi się podobały z tego co przeczytałem. Dziwi mnie, że żaden wydawca nie sięgnął po Wody Morteluny. Komiks ma niezłą kreskę, mroczny i brudny scenariusz i wydaje mi się, że powinien przyjąć się na naszym rynku.

Offline jotkwadrat

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 15:18:30 »
Mam sentyment do "Joe Bar", którego odcinki ukazywały się na przedostatniej stronie Świata motocykli"

brvk

  • Gość
Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 16:12:40 »
Pamiętam ten katalog. Ależ plany...

Wtedy miałem okazję czytać od nich wszystko i w zasadzie pamiętam jedną kichę, chyba Public Relations się nazywało. Reszta od ok do super. Poza tym wiele serii z powodzeniem mogliby dziś wydać Ongrys, Kurc, a nawet Egmont (humorystyczne).

Joe Barr mam nawet kubek (trochę obtłuczony, ale nadal w użyciu). Nie wiem, czy to był gadżet od Motopolu, bo dostałem od koleżanki. Seria była świetna.


Był taki moment, że część ich komiksów za 1/4, może 1/3 ceny wyprzedawano na Allegro (chyba komornik)
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Listopad 2020, 16:16:11 wysłana przez brvk »

Offline keram2

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 17:22:30 »

Też byłem fanem tego wydawnictwa, mam wszystko oprócz paru tomów Rorka (wiem, że to seria wielbiona przez wielu, ale dla mnie zbyt "udziwniona").

Myślę, że wydawca popełnił błąd wprowadzając w krótkim czasie zbyt dużą ilość tytułów, gdyby poczekał aż wprowadzone na początku serie okrzepną i zdobędą mocniejszą pozycję, a dopiero potem ruszył z kolejnymi byłoby lepiej.

Widzę, że chwalicie tytuły które kiedyś bardzo ostro traktowano w recenzjach (np. AQQ), najbardziej chyba pojechał Produkt, gdzie stwierdzono, że Rork to jedyny godny uwagi tytuł Motopolu, no ale oni w ogóle ostro traktowali komiks frankofoński.

Utkwiła mi w pamięci relacja z festiwalu komiksu w Krakowie (jesień 2001), gdzie Xavier Retat (szef wydawnictwa) zapowiadał, że do końca 2002 roku wyda 150 albumów, ostatecznie w tym czasie ukazało się ok. 50, a wszystkich chyba ok 90.

Ja najchętniej poznałbym dalszy ciąg serii Głowy Orłów, ale parę innych tytułów też miło wspominam.



Offline Leyek

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 18:21:49 »
Super wrzutka. Znajoma osoba zajmowała się widzę ich księgarnią internetową ;)



Offline weiter

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 18:54:32 »
Z tych serii, które nie doczekały się kontynuacji, mnie najbardziej żal "Niebieskich mundurów".
Wiem, żadna rewelacja, ale wtedy ten komiks przypominał mi Lucky Luka, którego bardzo lubię.
Pamiętam, że jak już to pizdło, księgarnia imago.com.pl sprzedawała ich komiksy jak makulaturę, po 4 zł za sztukę.
A zeszytówki z Mandragory po 50 groszy  ;D

Offline Arne

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 19:04:41 »
Mi najbardziej zal serii "Michel Vaillant" pomimo, ze te pierwsze tomy to byla ramota straszna, ale i tak fajnie mi sie czytalo :)
Pozniej przemysleli sprawe i po 5 tomie, nastepny dali juz 64 ( tak jakos kojarze) i ten byl juz calkiem wspolczesny, w rysunku i narracji.

Offline starcek

Odp: Twój Komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 19:09:06 »
Gaston, ach ten Gaston. Gdyby tak wydali jak Iznogda w integralach, a niechby i na miękko.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.