Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 83792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 13:32:00 »
Cytuj
Rusza przedsprzedaż nowej Julii. Sprawdzajcie na stronach Gildia.pl - Księgarnia internetowa, Best Comics, Komiksiarnia Katowice  i KiK w Poznaniu.
Oficjalna premiera już 6 kwietnia 😉 Po każdej kupionej przed premiera Julii drobny upominek.


Online Mruk

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 21:16:40 »
Przeczytałem pierwszą Julię i drugiego Dylana Doga.

Oba fajne, nie mam żadnych uwag poza tym, że po lekturze Julii bolały mnie oczy. Niby format nie jest wcale taki mały, większy od Dylana z Egmontu, a jednak... Chyba po prostu peseloza zaczyna dawać znać o sobie.

Jak dobrze, że Dylan jest taki duży. Format, w którym Largo Winch czy Rozbitkowie czasu wołają o lupę, dla Dylana Doga jest znakomity!

Tore, dobra robota, masz moje pełne poparcie.

Offline Torpedo

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 23:00:12 »
Moim zdaniem wydawnictwu pomyliły się formaty. Dylan mógłby być spokojnie mniejszy, a Julia by skorzystała na powiększeniu.

Offline Voitas

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 23:31:29 »
Ja przeczytałem drugą Julię. Czytało się tak samo dobrze jak pierwszą część. Dla mnie format ok.

Online Mruk

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 01:00:23 »
Ja przeczytałem drugą Julię. Czytało się tak samo dobrze jak pierwszą część. Dla mnie format ok.

Ale ja nie mówię, że format Julii jest zły, tylko że oczy już nie takie...

Offline PJP

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 06:42:18 »
Druga Julia lepsza niż pierwsza, chociaż nadal mam zastrzeżenia.

Offline Arthaniel

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 20:31:43 »
Poczytałem trochę o Julii i z totalnego "nie interesuje mnie" przechodzę w "a może...".

Szczególnie ciekawi mnie relacja Julii i jej nemesis
Spoiler: PokażUkryj
Myrny Harrod
. Czy to coś na wzór relacji
Spoiler: PokażUkryj
bohaterek z serialu/książek "Killing Eve"
? Zna ktoś oba tytuły i byłby w stanie się wypowiedzieć?
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 20:34:48 wysłana przez Arthaniel »

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #232 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 12:03:20 »
Trzeci komiks od Tore w tym roku. Tym razem Zagor. Takie info na FB:

Cytuj
Już możemy zdradzić, że premiera "Zdrady!" w następnym tygodniu. Tym razem przedsprzedaży nie będzie, ale obiecujemy niespodziankę... ale o tym jutro.

Tak sobie myślę, fajnie, że wychodzą te komiksy tylko szkoda, że tak wolno.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Toranga

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 14:34:37 »
Trzeci komiks od Tore w tym roku. Tym razem Zagor. Takie info na FB:

Tak sobie myślę, fajnie, że wychodzą te komiksy tylko szkoda, że tak wolno.

Zdecydowanie wolałbym następną Julię. Zagor jak dla mnie straszna ramota. Ale pewnie kupię, żeby jeszcze ten tom sprawdzić.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #234 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 14:53:00 »
Mi się wszystkie tytuły Tore i ich format wydawniczy bardzo podobają, ale to jest zdecydowanie za rzadkie tempo. Najchętniej widziałbym raz na miesiąc nowy tomik z każdej serii, przy tej cenie to niezauważalne w zasadzie dla budżetu, no ale też pytanie czy wydawnictwo by się na tym nie przejechało biznesowo i czy znaleźliby się chętni.

Offline Chmurny

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #235 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 09:58:12 »
Ciekawe, kiedy ukaże się trzecia Julia i czy odbiór jest na tyle satysfakcjonujący, żeby Tore przyspieszyło?
271 tomów  :o
Oby tylko opowieść i kolejni ilustratorzy utrzymali początkowy poziom, bo jest trochę do zebrania.

Offline R~Q

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #236 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 10:22:19 »
Mi się wszystkie tytuły Tore i ich format wydawniczy bardzo podobają, ale to jest zdecydowanie za rzadkie tempo. Najchętniej widziałbym raz na miesiąc nowy tomik z każdej serii, przy tej cenie to niezauważalne w zasadzie dla budżetu, no ale też pytanie czy wydawnictwo by się na tym nie przejechało biznesowo i czy znaleźliby się chętni.
Myślę, że dla większości kupowaczy z KomiksPeca tempo jest nawet za częste... ;)

Offline KubciO

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #237 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 21:49:52 »
Zapowiadamy!
Dylan Dog. Czarne Jezioro
Premiera: czerwiec 2021
Scenariusz: Rita Porretto i Silvia Mericone
Rysunki: Valerio Piccioni i Maurizio Di Vincenzo
Kolejna odsłona Dylana; oryginalnie tytuł ten zamieszczony został w serii Dylan Dog - Old Boy. Bedzie surowo, mrocznie, przerażająco...



Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 14:23:48 »
Oczywiście cieszę się na kolejnego Dylana. Ale...
Do tej pory wszystkie komiksy o Dylanie Dogu, które wyszły u nas pochodziły z serii głównej, tym razem będzie to komiks pochodzący z serii Maxi Dylan Dog (od 1998 do 2014) / Maxi Dylan Dog Old Boy (od 2014 do 2020) (3 in 1), co prawda obecnie seria ta nazywa się Dylan Dog Old Boy (od 2020), ale ma nową numerację i nieco inną formę wydania (2 in 1) i częstotliwość. Komiks ten jest z 2016 roku, a więc jest jednym z najnowszych, wydanych u nas, obok "Ludzkiej maszyny" od Bum Projekt.
Ciekawi mnie dlaczego wybraliście tytuł z serii, która w oryginale zbiera trzy historie o Dylanie. Dlaczego rozbiliście i publikujecie tylko jedną historię.
Tak sobie myślałem, że właśnie te serie specjalne mogłyby być wydawane chronologicznie.
No i nasuwa się pytanie, co z pozostałymi opowieściami: "In Fuga", "Per Amore Del Diavolo"(które jest świetną historią, chyba najlepszą z tej trójki, ale nie posiada okładki? :o ). Na miejscu drugim "Czarne jezioro" ! (z ładną okładką wydania zbiorczego odnoszącą się właśnie do tego komiksu)
W sumie to zawsze będzie pewien chaos w wydawaniu Dylana, bo nie da się wydać wszystkiego, ale czy to rozbicie było potrzebne?
I jeszcze jedno wydawajcie jak najdłużej i jak najwięcej Dylana i inne serie, kibicuję cały czas.

Ostatnio przeczytałem drugi tom Julii - świetna rzecz, polecam.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Castiglione

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 18:26:47 »
Ale co za problem, że ta historia pochodzi z większego zbioru? Dla mnie to tak jakby zamiast integrala wydali jeden album. Przecież to nie są jakoś powiązane historie, tylko trzy osobne "zeszyty", które pewnie spokojnie mogły być w normalnej serii.