Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 83784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 11:58:19 »
W serii Zagor Classic, którą wydajemy SBE opublikowało na chwile obecną to 24 tomy. Seria ta ma dać poznać bohatera.
Julii "Z archiwum spraw..." seria liczy kilkanaście odcinków, ale chcemy wydać też wybrane zeszyty spoza serii, m.in. z rysunkami Antonio Marinettiego.
Dylana natomiast wydawać będziemy przeplatając starsze tomy z nowszymi, kolor z czarno-białym oraz wydania specjalne...

Oczywiście zgadza się, ja podawałem ilość tytułów serii podstawowej.
Ale... Zagor Classic wg informacji edytora, to przedruki serii podstawowej z zachowaniem chronologii, co prawda tytuły poszczególnych tomików są zmienione.

Natomiast Julia. I casi archiviati jest skonstruowana jako wybór komiksów: trzy pierwsze tomy pokrywają się z serią podstawową, ale już czwarty to w serii podstawowej nr 39, 5 - to nr 6, 6 - to nr 36, 7 - to nr 19, 8- to 20, 9 - 8, a 10 - 125, itd.

Marinetti - tu oczywiście ciekawi mnie od czego zaczniecie. A moim zdaniem można zacząć w trzech miejscach.
1. Pierwsza Julia współtworzona przez rysownika. La storia di Jason - Julia n. 76
2. Pierwsza samodzielnie narysowana. Per un mondo migliore - Julia n. 145
3. Speciale Julia. Il caso del convegno insanguinato - 1 tomik serii specjalnej (wyszło sześć komiksów w kolorze, pozostałe innych rysowników)

I jeszcze coś takiego mnie zaciekawiło cytat waszej wypowiedzi z FB.
Cytuj
Z klasyki zdecydowaliśmy się na Zagora (z sentymentu :-)). Mamy cały pakiet włoskich "chcemy wydać". Jest tam też Tex, ale są tez inni.

Jeżeli możecie to zdradźcie, co jeszcze znajduje się w tym pakiecie, jakie inne serie Bonelliego możecie wydać?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline starcek

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 13:00:03 »
O rany - Alan Ford może?  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline raj666

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 13:10:56 »
Ale Alan Ford to chyba nie Bonelli?

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 13:30:40 »
Lyricstof myślimy o włoskiej klasyce spoza SBE, ale to plany może dopiero na przyszły rok. Na ten moment minimum to wydanie tych oraz kolejnych odcinków Dylana, Julii i Zagora. Chcemy dodatkowo wydać jeszcze jeden komiks, który chodzi nam po głowie i bardzo chcemy go mieć na półce w języku polskim, ale póki nie zamkniemy rozmów, nic więcej nie napiszemy ;).

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 14:40:40 »
Dobra, już nie pytam. Ale ciekawość  zżera człowieka po takiej wypowiedzi.  ;D Ja to zrozumiałem, że macie licencje na inne tytuły w pakiecie ze stajni SBE.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline starcek

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 15:16:06 »
Ale Alan Ford to chyba nie Bonelli?
Nie, ale to było moje pierwsze skojarzenie z innymi włoskimi seriami. Ot, marzenia.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Voitas

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 10:38:17 »
Zachęcony recenzjami nabyłem drogą kupna pierwszy tom Julii. Połknąłem na raz. Jestem bardzo na tak i chcę więcej. Myślę, że spokojnie raz w miesiącu taki tomik mógłbym przywłaszczyć :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 10:56:38 »
Przeczytałem Dylana, Julię i Zagora i zdałem sobie sprawę, że bardzo mi brakuje w Polsce takich budżetowych wydań, bez pretensji do czegoś więcej niż wciągającej historii gatunkowej. I jaka oszczędność miejsca na półkach. Minimum, którego bym sobie życzył to te trzy aktualne serie co najmniej raz w miesiącu. Nie wiem jak biznesowo by to wypaliło, ale ja bym kupował.

Offline KubciO

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:55:01 »
Cytuj
Żeby nie było już wątpliwości. Ruszyła przedsprzedaż Dylana.  Każdemu, kto zakupi Strefę Mroku w przedsprzedaży, dorzucamy notatnik z Dylanem w formacie A6. Przedsprzedaż prowadzą Gildia.pl - Księgarnia internetowa, Best Comics, Komiksiarnia Katowice. A premiera już 5 marca, choć jak mówi Pani Teresa: "może będzie już na trzeciego"


Offline kierpic

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 18:29:51 »
100 stron Dylana za 18 zł?
Biere dwa!
Dziękuję!

Offline Netzach

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 23:35:00 »
Przyznam, że od czasów, kiedy "wydawnictwo niech jego imię będzie zapomniane" zapowiadało wydawanie włoskich komiksów (i to w twardej i to chronologicznie) pogodziłem się z tym, że się już raczej nie doczekam na kolejne przygody Dylan Doga (Bum Projekt też jakoś wówczas zamilkł). I tutaj dosyć nagle trafiło nam się wydawnictwo Tore, które tę niszę wypełniło. I to dokładanie w taki sposób w jaki oczekiwałem, w miękkiej i w cenie "kioskowej". Zgodnie z początkowym zamysłem, żeby można je kupić na szybko na jakimś dworcu w oczekiwaniu na pociąg.
Dobry też pomysł z powiększonym formatem Dylan Doga. Żałuję jednak, że nie zrobiono tego w przypadku Julii. Nic o tym tytule nie wiedziałem, a sama okładka jakoś mnie nie zachęciła, ale środek to już dla mnie mała perełka i duże zaskoczenie. Świetnie się czyta i świetnie się ogląda, dobry rytm opowieści. Bardzo mi się to skojarzyło z Gotham Central i rysunkami Michaela Larka. Za same ilustracje w Julii odpowiedzialna inna osoba niż za samą okładkę (rys. Luca Vannini, okł. Marco Soldi). Czekam na kolejne części i liczę nawet na większe tempo, zarówno DD jak i Julii :)

Przy okazji chciałem się zapytać, czy jest jakiś cień szansy na wydanie przygód detektywa Martina Mystere?

Offline keram2

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 07:55:09 »

Mam większość tomików Nathana Nevera wydanych w Polsce, wolę go od Dylana Doga, spośród oferty Tore na pewno będę kupował Zagora.

Parę lat temu mając trochę czasu zrobiłem sobie porządny przegląd strony wydawnictwa Bonelli, moją uwagę zwrócili szczególnie Zagor i Mister No, po prostu poczułem sympatię do tych bohaterów, cieszę się, że jeden z nich jest już w Polsce.
Oprócz tego zwróciłem uwagę na Legs Weaver, bohaterkę, która początkowo była drugoplanową postacią u Nathana Nevera, a potem "dorobiła się" własnej serii.

Korzystając z tego, że wydawca zagląda na tę stronę, chciałem zapytać czy jest szansa na powrót Nathana Nevera i premierę Mistera No oraz Legs Weaver.

www.sergiobonelli.it/sezioni/12/mister-no
www.sergiobonelli.it/sezioni/31/legs-weaver

brvk

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 21:15:43 »
Lektura Julii za mną i jestem pod dużym wrażeniem tego niepozornego tomiku, który skrywa rasowy kryminał, sprawnie napisany i narysowany. Na szczególne wyróżnienie zasługują dialogi - żywe, płynne, naturalne. Zapewne wiele w tym zasługi tłumacza. Do tego smakowite zabiegi formalne - głos narratora z offu i doskonałe przejścia między scenami. Graficznie wszystko jest przedstawione naprawdę gładko, z dobrą pracą kamery. W efekcie przez lekturę się płynie, mimo że to kryminał z rodzaju dochodzeniowych, a nie sensacyjnych. Po końcowej, bardzo udanej, sekwencji, można zapytać jedynie ...

... kiedy kolejne tomy!

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 14:34:22 »
Zbliża się premiera nowego Dylana Doga. Taka zapowiedź od Tore.


Nawet czekam na ten komiks.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #224 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 10:19:52 »
kupiłem 2 dni temu nowego dylana w ck - ostatni egzemplarz więc może dobrze się sprzedaje? fajnie że ukazuje się klasyczny dylan ale jednak wolałbym ten album w pomniejszonym formacie. te wielkie dymki i czcionki walą mnie po oczach jak maczuga łamignata.