Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 85588 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #90 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 15:32:42 »
No trochę ta okładka wygląda, jakby była robiona z jakichś plików z sieci. Jeśli ma to być ostateczna wersja, to jest to bubel (pikseloza w logo), w ogóle nie powinno się takich niedoróbek prezentować.
Nie wiem, czym jest Zagor, wygląda na jakiś klasyk. Takie rzeczy mnie nie interesują, nie mam na nie ani czasu, ani pieniędzy, ani miejsca. Tym bardziej nie kupuję komiksów po to, żeby wydawca wydał coś innego, co mi przypadnie do gustu, bo pewnie i tak nie wyda.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline R~Q

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #91 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 15:51:46 »
Cała ta polska okładka jest rozmazana, taki obrazek. Czepiacie się nie wiadomo po co, ostateczna wersja będzie normalna. Wydają Dylana za 120 zł, źle. Wydają pulpe za 29 zł, też źle.

Offline Castiglione

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #92 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 16:26:19 »
Sama stylistyka okładki nawiązuje do okładek komiksów z Włoch z lat 80 tych i 90 tych a nawet wcześniejszych.
Reszta tak jak napisałem:
Ale to nie jest żaden zamiar polskiego wydawcy, bo skopiował to 1 do 1 z oryginalnej wersji.

Wydają Dylana za 120 zł, źle. Wydają pulpe za 29 zł, też źle.
Czyli jak za 29 zł to musi być fuszerka?
« Ostatnia zmiana: So, 26 Wrzesień 2020, 16:42:59 wysłana przez Eguaroc »

Offline R~Q

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #93 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 18:23:55 »

Czyli jak za 29 zł to musi być fuszerka?
Spytaj tych, którzy narzekają, nie mnie.

Offline Castiglione

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #94 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 18:37:42 »
No skoro narzekają, to raczej przemawia to za tym, że według nich nie. To ty w odpowiedzi na te narzekania odpisujesz, że to wydanie za 29 zł, czyli w domyśle wszystko jest ok, bo tanio.

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #95 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 18:44:15 »
projekty okładek i sposób wlania tekstu w dymki pokazują póki co standard wydania a’la amber. dlaczego nowi wydawcy uczą się na błędach i liczą ze będę kupował te komiksy. już się przejechałem na studio lain, są inne komiksy wydawane lepiej.

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #96 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 19:11:08 »
Mi się okładka podoba, zdecydowanie ma ten posmak groszowej literatury. Mam wrażenie, że jakby zamienić je miejscami to i tak byłoby bicie piany, że oryginalna ma ładniejszą czcionkę. 29 złotych to dobra cena, jeszcze lepiej jakby obejmowały też ją standardowe rabaty, jakoś do tego Dylana nie jestem przekonany ale po pierwszy numer Zagora z pewnością sięgnę z ciekawości, oby na miękko, oby nie rozdymali tego dodatkami. Fajnie jakby wydawnictwo sięgnęło po jakąś erotykę, Włosi bazgrali tego na potęgę tam nie tylko Manara, Crepax i Serpieri. Może jakieś giallo?

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #97 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 19:27:57 »
póki co polska okładka rzeczywiście wyglada jakby ktoś edytował oryginalny plik w wordzie

Offline starcek

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 10:45:17 »
Z jednej strony smrodek okładkowy z lat 90. z fatalną typografią, ale z drugiej strony... Toż to pulpa, więc nie ma problemu. Wyróżni się wśród innych.  :D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 19:19:06 »
Taka informacja na FB na stronie wydawnictwa się pojawiła.

"Zagor już przetłumaczony, trwa "dymkoczyszczenie" ...a to dobra okazja, żeby przedstawić postać, która jest ważną częścią tej opowieści... Oto Cico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales. Niepozorny, ale wnoszący wiele "koloru" do tej historii... Caramba y Carambita!"





No, nie powiem trochę mnie ciekawi ten Zagor. Podobno na NŻKW będzie wydawnictwo, ale to informacja niepotwierdzona oficjalnie, chyba z Dylanem na stoisku? Może coś powiedzą więcej o planach.



« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 19:27:25 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #100 dnia: So, 03 Październik 2020, 20:50:54 »
kupiłem dylana dziś na nżkw - nie wyglada to źle, ale podtrzymuje ze wolałbym w tej cenie 2 tomiki w pomniejszonym formacie albo ten album o polowe mniejszy ale za 19 pln.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 00:07:58 »
Tak z ciekawości gadałeś coś z wydawcą. Był, czy tylko kupiłeś na CK, i tyle. Tzn. co lepiej wklejone teksty w dymki. Czy coś innego? Ja jeszcze się waham. Kupię bo kupię, ale... Napisz jakie wrażenia po lekturze. Albo przynajmniej jak od strony edytorskiej to wygląda.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 19:37:49 »
kupiłem na stoisku ck.

właśnie przeczytałem - w 20 min - klasyczny dylan. dobra zabawa. komiks podszyty myślą z ciekawa wariacja sadomaso.

 niestety powiększenie formatu to duży minus, rysunki dużo na nim tracą. dymki są tez tak zrobione żeby były czytelne w małym wydaniu a w tym to wielkie chmury z duża czcionka. to jest na podstawie zeszytu 280 czyli zwykłego małego dylana.

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 20:39:27 »
Dzień dobry,
z tej strony TORE. Widzimy, że pojawiła się dyskusja na nasz temat. Wiele jest w niej pytań i domniemań. Chętnie odniesiemy się do pytań i odpowiemy na te nurtujące. 
Co do ostatniego posta, to rzeczywistość była zgoła odmienna - zmniejszaliśmy otrzymane materiały, a nie powiększali :-)  Z formatu 21/29 na 19/26
Wkładamy w naszą prace sporo serca i zaangażowania i sprawia nam to frajdę. Chcemy wprowadzać ciekawe komiksy w dobrych cenach. Mam nadzieję, że nam się to uda. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Offline freshmaker

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 20:57:30 »
ok w takim razie rysunki lepiej by wyglądały w pomniejszeniu - przynajmniej moim zdaniem. czy jest plan wydania klasycznych „małych” dylanow? no i jaka częstotliwość ukazywania się dd?