Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 83829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edgar

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #270 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 15:47:20 »
Przesympatyczne małżeństwo, które realizuje swoje pasje, a nam daje super komiksy.
Bardzo lubię te ich wydania. To taka kwintesencja komiksu. Jedna historia w zwykłej, prostej, ale bardzo estetycznej formie. Oby przy okazji kolejnych projektów nie dali się namówić na jakieś integrale, łączone albumy, twarde oprawy i złocone grzbiety.
A niezdecydowanych zachęcam do spróbowania. Zwłaszcza, że koszt jest naprawdę niewielki.

Offline deFranco

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #271 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 16:00:01 »
Diabolik, Satanik, Valentina ? O kur :o czę. Życzę aby wszystko im się udało.
Dla mnie, włoskiej pulpy (wydawanej tanio dla przeciętnego czytacza, niekoniecznie kolekcjonera)
nigdy za wiele. Choć zawsze, każdy wydawca idący u nas w seryjne "zeszytowce" powinien
znać dobrze historię Tm-Semic  ;) Czasy inne, zawsze warto uczyć się na cudzych błędach.
Co do Nathana Nevera, to nie moja bajka. Chyba leżą w kartonie gdzieś pierwsze tomiki egmontu.
Ale wiem, że ma sporo fanów, więc niechby wydali. Z Bonelli wolałbym "Martina Mystere", ale może
kiedyś. Jak włoszczyzna przyjmie się na dobre, nie mam nic przeciwko by penetrowali ten rynek
pod kątem pulpy bardziej hard, jakieś dark fantasy (erotic), Post Apo itd.. he he rozmarzyłem się.
Póki co kupuję Doga i Julię.
Pozwolę sobie zacytować siebie odnośnie Dylana:
Po pierwszej "porażce" Egmontu z DD,
kiedy rynek trochę się rozkręcił, miałem nadzieję, że weźmie to ktoś i
rzuci jako normalnego kioskowca za parę złotych, wydawanego chronologicznie
i powiedzmy co dwa/trzy miesiące. Dziś już takiej nadziei nie mam.
Fajnie, że się pomyliłem

Offline Konrad

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 15:43:08 »
Nowa Julia (Przygody kryminolożki - Walizka pełna śniegu) już w przedsprzedaży w Gildii. Data premiery 25 listopad 2021
Tym razem czarno-biały tom, więc cena w dół o 4zł
https://www.gildia.pl/komiksy/504899-julia-przygody-kryminolozki-walizka-pelna-sniegu
https://shop.sergiobonelli.it/scheda/3230/Una-valigia-di-neve.html
https://www.goodreads.com/book/show/10721391-julia-n-96

Offline Zamorano

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 16:39:03 »
Z komiksów włoskich pop w formacie "fumetti" niezagospodarowany jest western. Mocny gatunek w tym formacie. Patrząc na relatywną popularność frankofońskiego czy nawet amerykańskiego swego czasu kto wie czy by nie załapało. Dobry moment był jak Krzysztof Piątek strzelał bramki w Serie A i porównywano go do Texa Willera w tamtejszych nagłówkach ;) Ten tytuł byłby chyba najlepszy na start. Zwłaszcza, że współtworzyły go też gwiazdy zagraniczne typu Joe Kubert czy Enrique Breccia.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Rodrigues

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 17:00:42 »
Zawsze taki pomysł można przedstawić miłemu Państwu z Tore ;)

Offline Interloper

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 17:07:57 »
No zobaczymy co na przyszły rok szykuje wydawnictwo Tore. Jak na razie to ja biorę od nich wszystko i jestem megazadowolony.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 18:22:36 »
Patrząc na relatywną popularność frankofońskiego czy nawet amerykańskiego swego czasu kto wie czy by nie załapało.

Ten tytuł byłby chyba najlepszy na start. Zwłaszcza, że współtworzyły go też gwiazdy zagraniczne typu Joe Kubert czy Enrique Breccia.

Chyba rzeczywiście Tex byłby najlepszy na start. Ken Parker też jest bardzo popularny we Włoszech. No i Parker to postać stworzona przez Berardiego, twórcę Julii. Ale z Texa można by było wybrać bardziej współczesne rysunki.


Jeśli chodzi o Breccie. Ja jestem na tak.

Chociaż narysował tylko dwa odcinki Texa.
Bonelli ma jeszcze np. takie westerny: Storia Del West (klasyczny western) i Magico Vento (taki western-horror)

Jest w czym wybierać.
 
No zobaczymy co na przyszły rok szykuje wydawnictwo Tore. Jak na razie to ja biorę od nich wszystko i jestem megazadowolony.

Ja też biorę wszystko.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Klima

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #277 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 16:20:26 »
Jutro ma ruszyć przedsprzedaż nowego Dylan Doga :D Premiera 17 lub 20 Grudnia , info pochodzi z facebooka wydawnictwa.

Offline Castiglione

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #278 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 22:19:28 »
Jak na razie na te cztery tomy, które wypuściło Tore, podpasowało mi tylko "Mater Morbi", reszka jakoś średnio mi siada. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale póki co powoli przestaję czekać na tę serię.

Offline Klima

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #279 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 18:50:53 »

Offline Rodrigues

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 20:21:52 »
No i jest dostępny preorder https://www.gildia.pl/komiksy/507441-dylan-dog-mater-dolorosa

Dzięki za info. W preorderze dorzucają też jakąś grafikę, ale nie widzę informacji w jakim rozmiarze.


Offline Klima

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 20:49:38 »
Fajnie by było jakby ta grafika miała rozmiar plus /minus taki jak komiks choć pewnie dostaniemy coś o wymiarach pocztówki. ZApytałem ich o to na fejsie zobaczymy co odpiszą.

Offline Rodrigues

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 21:54:01 »
Jutro w Rzeszowie 32 Podkarpackie Spotkania z Komiksem - w godzinach 11:25 – 12:10 - Premiera komiksu Antonia Marinettego „Julia – Walizka pełna śniegu” – z udziałem autora oraz Małgorzaty i Wacława Kisiel-Drohinickich z wydawnictwa Tore.

Program wrzuciłem też tutaj:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydarzenia-komiksowe-festiwale-comic-con/msg162295/#msg162295

Ja mam za daleko. Ale jak ktoś jest z okolic to zasuwajcie po wrysik od Marinettego w "Walizce pełnej śniegu"



Offline Klima

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #284 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 05:08:13 »
Grafika dołączana do nowego Dylana będzie mieć wymiary 15×21 cm.