Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 84617 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:51:31 »
Przeczytałem Julię i cóż mogę rzec...

Jest kapitalnie. Włoska pulpa jest świetna, więcej niż dobrze narysowana, tłumaczona tak, że zęby nie bolą podczas czytania, format, długość historii idealnie dobrane, na tyle sprawnie napisane, że przez komiks się płynie, a nie przypomina to mordowania się każdą stroną.

Kryminał więc trochę niestety klisza goni kliszę, ale czego się spodziewać po kryminale z drugiej strony :). Kogoś kto lubi dochodzenia na pewno ucieszy to, że scenarzysta solidnie się przygotował do tej części swojej pracy - jest dużo pracy dochodzeniowej i analitycznej.

Autor znalazł tez dość miejsca żeby rozbudować tło głównej bohaterki, a i trochę też jest o postaciach drugoplanowych. Nie skupił się tylko na rozwiązaniu zagadki, ale dodał kilka rzeczy, które mam nadzieje rozwinie w kolejnych tomach. 

Komiks wciągnąłem na jedno posiedzenie. Skłamałbym gdybym napisał, że zakończenie jest jakieś odkrywcze, niemniej jednak jest i droga do rozwiązania nie jest drogą na manowce. Polecam bo w cenie 20 zl ciężko znaleźć coś równie dobrego.

Tore macie jeszcze podobne pozycje w zanadrzu?

Kapral

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:08:26 »
Nie wiem jak w dzisiejszych czasach można jeszcze zwracać uwagę na "klisze". Teraz nie tylko kryminał, ale każdy gatunek złożony jest z klisz. Sztuka polega tylko na tym czy, żeby te klisze poukładać w coś oryginalnego.

Offline horror

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 12:35:40 »
Nie wiem jak w dzisiejszych czasach można jeszcze zwracać uwagę na "klisze". Teraz nie tylko kryminał, ale każdy gatunek złożony jest z klisz. Sztuka polega tylko na tym czy, żeby te klisze poukładać w coś oryginalnego.

Wydaje mi się, że jeszcze fantasy i science fiction przy bardzo dobrym autorze są w stanie zaoferować coś nowego, bez powielania.

W przypadku Julii w moim odczuciu ułożono obrazki w coś interesującego, miejscami też oryginalnego.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #183 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 11:52:56 »
Przeczytałem wczoraj Julię. Pierwsze wrażenia są następujące: ciekawie skonstruowana postać głównej bohaterki, poznajemy ją prywatnie, ale też jako kriminologa, wykładowcę na uczelni i detektywa. Pomału odkrywane jest wydarzenie z jej przeszłości, równolegle dowiadujemy się o serii zabójstw młodych kobiet.
Dodatkowo pojawia się narracja pierwszoosobowa - fragmenty pamiętnika, co urozmaica opowieść. Szkoda, że te zapiski nie są stylizowane na pismo odręczne, tak jak w oryginale.

Ogólnie cieszy fakt, że w końcu można przeczytać po polsku.  8)
No i jeszcze możemy odnaleźć znajome twarze, oczywiście Audrey Hepburn- Berardi w jednym z wywiadów powiedział, że ta aktorka była jego młodzieńczą miłością, stąd jej twarz u Julii, ale też Whoopi Goldberg i John Malkovich. A może jeszcze ktoś?  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline PJP

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #184 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 21:45:50 »
Jestem świeżo po lekturze. Bohaterka OK, chociaż jej wynurzenia "fachowe" są nudne i głupawe. Ta część komiksu z jej analizami jest najsłabsza i przegadana. Prawie zasnąłem ;) Gdy akcja przyśpiesza jest ciekawie. Sięgnę po następną część, ale Julia niespecjalnie mnie zachęciła do serii. Dałbym solidne 4 z minusem albo 3 z plusem.
Dajcie więcej Dylana!

Offline R~Q

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #185 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 17:16:43 »
Czy Mater Morbi ma kontynuację? Końcówka to trochę urwiskowieszak.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #186 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 18:18:39 »
W jakimś sensie ma. Tzn. postać Mater Morbi pojawia się jeszcze w dwóch odcinkach DD, też napisanych przez Roberto Recchioni. Pojawia się w Mater Dolorosa, który to komiks, myślę, niedługo zostanie wydany przez Tore - taką mam nadzieję.  ;D A drugi to E ora, l'Apocalisse!
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Styczeń 2021, 18:50:26 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #187 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:50:14 »
Takie pytanko do wydawnictwa. Czy uda się wydać kolejnego Dylana Doga jeszcze w styczniu. Nie wiem czy wiecie, ale niektórzy czekają.  ;) No i jakie wieści z wydawnictwa, co do zapowiedzi, ciekawostek, niespodzianek. Dajcie jakiś znak. Na jaki w końcu format Dylana się zdecydowaliście, kontynuacja poprzedniego czy mniejszy?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline emedzi 12

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #188 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 08:29:51 »
Także mam jedno pytanko do wydawnictwa. Jeśli już padło, i wydawnictwo odpowiadało to przepraszam. Czy myśleliście nad wznowieniem przynajmniej kilku tomów Dylana wydanych przez Egmont? Wiem oczywiście, iż jest wiele materiału, który jeszcze się w naszym kraju nie pojawił, ale tam też było kilka ciekawych pozycji, nie dostępnych już od dawna z pierwszej ręki, które teraz używane w dobrym stanie kosztują kilkaset procent ceny okładkowej. Może tak wyczekiwane przez niektórych na tym forum wydanie 2w1, byłoby opcją dla tych wznowień i jednocześnie sprawiłoby, że posiadacze starych pojedyńczych wydań Egmontu pomyśleliby nad ich wymianą.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 08:35:45 wysłana przez emedzi 12 »

Offline asx76

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 08:37:55 »
Świetny koncept! :) Tore, please! ;)

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 16:57:41 »
Tak, myślimy o tym. Po głowie chodzą nam zwłaszcza Johnny Freak i Partia ze śmiercią. W kolorze. Ale to nie będzie najbliższy Dylan  :-)

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 17:19:38 »
Kontynuujemy większy format Dylana. Pojawi się w lutym, a w marcu Julia, potem Zagor. Taki jest plan.
Przerwa świąteczna, nowy rok i trzech króli wyraźnie opóźniły przesłanie plików z Włoch :-) Ale już są i działamy.

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 17:21:17 »
Robocze tytuły to
Dylan Dog "Strefa zmierzchu"
Julia "Obiekt miłości"
Zagor "Zdrada"

Offline Nawimar III

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #193 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 12:17:29 »
Oczywiście biorę wszystko, ale nie ukrywam, że na drugą "Julię" czekam najbardziej. Byłem bardzo mile zaskoczony polskim debiutem tej serii i ogólnie jakością tej opowieści.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #194 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 12:49:25 »
No to okładki następnych tomów od Tore.

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.