Autor Wątek: Tore Oficyna Wydawnicza  (Przeczytany 83828 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 17:32:51 »
Wydaje się, że to coś bardzo dla mnie. Lyricstof, czy dobrze mi się Zagor kojarzy z Bernardem Prince'em?

Offline keram2

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 18:33:06 »
Oglądałem spotkanie z wydawcami, akcja pierwszych tomów rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Ameryki Płn w pierwszej połowie XiX wieku, mówili o klimatach w stylu J.F. Coopera.
Także, nie wiem czy można zestawiać to z BP, ale za parę dni dostanę paczkę więc się przekonam.

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 19:24:44 »
Wydaje się, że to coś bardzo dla mnie. Lyricstof, czy dobrze mi się Zagor kojarzy z Bernardem Prince'em?

Bernarda Prince'a lubię, Zagor mi podszedł.  ;) Bernard jest opowieścią drogi, bohaterowie przemieszczają się, Zagor natomiast rozgrywa się w obrębie Darkwood, miejsca które bardzo dobrze zna. Pierwszy tom Zagora to po prostu historia włoskiego komiksu. Dodam jeszcze, że jest trochę tekstów narracji pisanej w ramkach w kadrze, a nawet osobnych między kadrami. To daje taki retro klimat. Ten Darkwood z kolei trochę mi Sherwood przypomina. 8) Sporo jest różnych nawiązań.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Listopad 2020, 19:32:35 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Kapral

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 19:37:19 »
Dodam jeszcze, że jest trochę tekstów narracji pisanej w ramkach w kadrze, a nawet osobnych między kadrami.

Co to są "teksty narracji pisanej"?
Chodzi o "captions", czyli podpisy?

Offline Lyricstof

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 19:46:05 »
"Nad jeziorem, nieopodal małego grodu, stała na dębowym pniu upleciona z gałęzi chatka." I w kadrze widzimy to samo, co w opisie. O to mi chodziło. Podpisy to coś innego.   :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Kapral

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 14:43:21 »
Podpisy to coś innego.   :)

Dlaczego uważasz, że podpisy to co innego? Amerykanie tak nie uważają.

Offline nocny

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 22:49:43 »
z FB:

Na dobranoc informujemy, że znamy już datę premiery Julii. Będzie to dzień 14 grudnia, ponieważ drukarnia przesunęła termin druku. Trochę się z tego cieszymy, bo możemy ją posprawdzać jeszcze z kilka razy. Choć to czasami nie okazuje się tak znowu dobre 😉. Także... do okładki się może nie przywiązujcie, kto wie, czy przez te najbliższe trzy dni nie zmieni się trochę. Pewne jest to, że będzie to 128 stron doskonałego kryminału noir, mocnego, ale nie przesadzonego, w którym bohaterka wciągnie Was w inteligentną, kryminalną grę. Cena okładkowa 29 zł. Już za chwilę w przedsprzedaży.


Offline Castiglione

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 23:09:26 »
Trochę ten napis "Z archiwum spraw kryminalnych" mi nie pasuje, ale tak to bardzo spoko.

Offline horror

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #158 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 09:15:50 »
Trochę ten napis "Z archiwum spraw kryminalnych" mi nie pasuje, ale tak to bardzo spoko.

tak. ten napis psuje kompzycję. Może, by go gdzieś na tył wywalić?

Offline Takesh

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #159 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 09:49:12 »
Też bym ten napis usunął. I "cień" tytułu epizodu. Pytanie co wymaga licencjodawca...

Offline michał81

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #160 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 09:51:42 »
I "cień" tytułu epizodu.
to jest lustrzane odbicie ;)

Offline adamarluk

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #161 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 10:56:54 »
Ten napis to chyba taka imitacja pieczątki.

Offline Tore

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #162 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 17:50:42 »
Dzięki za Wasze spostrzeżenia. Okładka jeszcze przez moment otwarta, zanim trafi na maszynę :-)
Tak; to pieczątka i tak; lustrzane odbicie, które jest powiązane z treścią komiksu i cytatem, wokół którego zbudowana jest fabuła.
Zastanawialiśmy się czy ten biały napis "Oczy otchłani" jest wystarczająco widoczny. Na wydruku jest ok. Czekamy na ozalidy, żeby mieć pewność.

Nesumi

  • Gość
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 06:42:58 »
Okładka strasznie nieporadna. Pieczątek się tak nie robi. A ten napis na dole też nie poprawia ogólnego wizerunku.

Offline Szekak

Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 07:47:00 »
Ja myslalem, ze to nie pieczatka, tylko napis na desce, ktora wisi na oknie. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.