Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93385 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 00:08:34 »
Ja to zrozumiałem jako obelgę w kierunku Parowskiego wygłoszoną przez XXI wiecznego znawcę.

Offline turucorp

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #301 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 00:14:39 »
@turucorp, Wiesz, kiedy apelujesz o utrzymanie minimalnego poziomu dyskusji, a w następnym zdaniu sugerujesz że druga strona toleruje "s*anie na groby" to jest to mało wiarygodne. Raczej utwiertdziłeś w przekonaniu że na potrzeby rozgrywania personalnych, forumowych wojenek jesteś w stanie posłuzyć się nieżyjącymi osobami jak tarczą. I to jest większy brak szacunku niż jakakolwiek epitety (przydomki) odnoszące się do ich działalności :(

"personalne, forumowe wojenki"? Nie wiem jak to sobie posklejałeś, ale może z dwa razy w historii tego forum zdarzyło mi się odnieść do wypowiedzi @Bazyliszka, więc ta Twoja wizja "wojenki" jest mocno urojona  ::)
A Maciej Parowski rzeczywiście nie potrzebuje adwokatów, wystarczy, że osoby odnoszące się do Jego wypowiedzi, doczytają ze zrozumieniem do końca.
Tak jak to udało się ostatecznie @Bazyliszkowi, co nie zmienia faktu, że tak pogardliwe "splunięcia" uważam, za przegięcie.

Offline Arion Flux

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #302 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 00:23:30 »
Chciałbym coś napisać, tylko chyba nie wiem co. Coś o braku elementarnej wrażliwości, wyczucia... ale wciąż to nie jest to. I choc moze to dziwne, ale jak napisales o tym sraniu, to wydaje mi sie to najbardziej adekwatne, ale nie jako cos robionego z ze złośliwym rozmysłem, tylko po prostu idzie sobie bezmyślna łaciata krowa muczy i sra, muczy i sra, bo po prostu taka jest i zawsze taka byla i taka pozostanie. I chyba własnie to jest to. Ale kto by sie na krowę oburzał?

Offline Szekak

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #303 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 10:15:49 »
@turucorp, Wiesz, kiedy apelujesz o utrzymanie minimalnego poziomu dyskusji, a w następnym zdaniu sugerujesz że druga strona toleruje "s*anie na groby" to jest to mało wiarygodne. Raczej utwiertdziłeś w przekonaniu że na potrzeby rozgrywania personalnych, forumowych wojenek jesteś w stanie posłuzyć się nieżyjącymi osobami jak tarczą. I to jest większy brak szacunku niż jakakolwiek epitety (przydomki) odnoszące się do ich działalności :( Uważam ze takich "obrońców" ś.p. Parowski nie potrzebuje, jego dorobek sam się doskonale broni, a to że nie był nieomylny w kwestiach przewidywania przyszłości, to żadna obelga.     
Jestem pod wrażeniem, dawno nie widziałem tak idiotycznego toku rozumowania. Gdyby nie obrzydliwość wynikająca z tego czego ów pokrętna logika dotyczy, to byłby to niewinny przykład odwracania kota ogonem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nayroth

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #304 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:40:36 »
@turucorp, przyznaje że przeholowałem w Twoją stronę i uderzyłem poniżej pasa. Ale argument moderatorskiej pałki i ograniczanie swobody wypowiedzi, to coś co mnie mocno trigeruje i w tym wypadku poniosło mnie w niefajną stronę. Niepotrzebnie..


PS.: Przypomniełem sobie że na mojej liście zakupowej nadal widnieje (jak wyrzut sumienia) "Wasz cyrk, moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów". Najwyższy czas nadrobić.

Offline turucorp

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #305 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 19:15:32 »
@turucorp, przyznaje że przeholowałem w Twoją stronę i uderzyłem poniżej pasa. Ale argument moderatorskiej pałki i ograniczanie swobody wypowiedzi, to coś co mnie mocno trigeruje i w tym wypadku poniosło mnie w niefajną stronę. Niepotrzebnie..


Mam wrażenie, że każdy z nas odrobinę przeholował, sorry  :-[
Jestem trochę przewrażliwiony po ostatnich atakach na Baranowskiego i Rosińskiego na FB, wydaje mi się, że podobna narracja w stosunku do rodzimych klasyków na tym forum, nie powinna mieć miejsca. To, czy załatwiamy to we własnym gronie, czy za pomocą „cenzury” moderatora, hm... też wolałbym żeby forumowicze zastanowili się chwilę, zanim po kimś „pojadą”.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #306 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 22:11:25 »
@turucorp
Ale wiesz, że ja skrytykowałem opinię a nie człowieka? Nawet go nie znam i nie wiedziałem że nie żyje. Tylko z całym szacunkiem - nawet jeśli niedawno odszedł, mam prawo wyrazić swoje zdanie o tym co on pisał 30 lat temu. I się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza jeśli ta wypowiedź odnosi się lekceważąco do danego tematu i to tylko dlatego, że jej autor uważa amerykański komiks superhero z góry za niepoważny, naiwny, "gorszy" od innych. Uważam to za złe i niesprawiedliwe podejście i będę je zawsze krytykował. Przez właśnie takie zdanie establishmentu kulturalnego w Polsce, przez 20 lat mieliśmy trudności w nadganianiu Zachodu w tym segmencie.

Offline michał81

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #307 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 23:20:20 »
Ale wiesz, że ja skrytykowałem opinię a nie człowieka?
No chyba jednak nie jest to krytyka opinii
polscy "znafcy" sobie poczynali śmiało
a raczej osoby.

Przez właśnie takie zdanie establishmentu kulturalnego w Polsce, przez 20 lat mieliśmy trudności w nadganianiu Zachodu w tym segmencie.
Jakby było zainteresowanie komiksami superbohaterskimi po 2000 roku to DK, FunMedia, Tm-semic czy Mandaragora nie zniknęłyby z rynku wydawniczego, a Egmont nie wydawałby pamiętnego "jednego" Batman na rok. To nie jest wina "establishmentu" jak tu próbujesz znowu ubliżać Parowskiemu. Ludziom się po prostu znudziło. W tym czasie natomiast dobrze rozwijała się scena komiksu niezależnego, czy też wychodziła masa komiksu europejskiego, który obecnie jest w odwrocie. Patrząc jak się rynek zachowuje, za kilka lat ten trend może się odwrócić. Postawię nawet śmiało tezę, że już to się dzieje i komiks superbohaterski pomimo dużej ilości go na rynku, zostaje powoli wypierany z niego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Sierpień 2020, 23:40:53 wysłana przez michał81 »

Offline turucorp

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #308 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 23:54:13 »
@turucorp
Ale wiesz, że ja skrytykowałem opinię a nie człowieka? Nawet go nie znam i nie wiedziałem że nie żyje. Tylko z całym szacunkiem - nawet jeśli niedawno odszedł, mam prawo wyrazić swoje zdanie o tym co on pisał 30 lat temu. I się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza jeśli ta wypowiedź odnosi się lekceważąco do danego tematu i to tylko dlatego, że jej autor uważa amerykański komiks superhero z góry za niepoważny, naiwny, "gorszy" od innych. Uważam to za złe i niesprawiedliwe podejście i będę je zawsze krytykował. Przez właśnie takie zdanie establishmentu kulturalnego w Polsce, przez 20 lat mieliśmy trudności w nadganianiu Zachodu w tym segmencie.

Gdybyś ograniczył się do wyrażenia swoich poglądów, nie byłoby tej dyskusji.
Może na przyszłość po prostu pomyśl, zanim zaczniesz się posługiwać epitetami, albo „zabawnymi” pogardliwymi określeniami?
BTW „establishment kulturalny w Polsce” ma wywalone na WSZYSTKIE komiksy, a nie tylko na te, które są twoim idee fix  ::)
I nie, nie mamy trudności w „komiksowym” nadganianiu Zachodu przez 20 lat, mamy je znacznie dłużej. Między innymi do tego odnosił się Parowski w swoich wypowiedziach, upatrywał wtedy (w 1991 roku) szansę w otwarciu na wszystkie rynki, ze szczególnym wskazaniem na Europę. Czas, rynek i gusta czytelnicze wykazały, że wielu czytelnikom nad Wisłą bardziej odpowiada komiksowy junk food zza oceanu. Ale weryfikacja tego faktu zajęła kilkadziesiąt lat, a ocenianie cudzych wypowiedzi po 30 latach, w sposób, w jaki to zrobiłeś, jest po prostu słabe.

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #309 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 06:52:22 »
Po prostu, gdyby Bazyl znał te opinię Parowskiego w czasach jak upadał TM-Semic, byłby on wtedy dla niego wrogiem nr. 1, jak dziś TK.

Offline pokia

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #310 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 08:49:52 »
Pytanie trochę na zmianę klimatu:

Jak wg. Was potoczyłyby się losy TM-Semic, gdyby nie upadło na przełomie stulecia? Czy zostałoby w sztywnych ramach superhero? Może rozbudowali by jednak ofertę o komiksy ambitniejsze. Jak i czy w ogóle w takiej sytuacji rozwinąłby się KŚK?


Offline eferce

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #311 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 08:58:20 »
Może rozbudowali by jednak ofertę o komiksy ambitniejsze.

Sugerując, że SH jest mniej ambitne niż "komiksy ambitniejsze" prosisz się tu o kolejną g-burzę.

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #312 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 09:00:35 »
Up
Prubowali z Manga i kto wie co by było gdyby dalej szło. Na pewno wyszły by pozycje które wydały inne wydawnictwa po zamknięciu FM. DK wydał New Xmen, Manzoku Authority, Mandragora Hitman vs Lobo. Dziś pewnie szli by zbiorczymi albo przygotowywali kolekcje. Ambicji też im nie brakowało Sandman był ich marzeniem więc pewnie i inne Vertigo u nas zawitalo :)

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #313 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 09:08:21 »
Ja myślę, że to co się stało, stać się musiało - kierunek jaki obrali, sposoby dystrybucji, formę i jakość wydania, to wszystko co sprawdziło się w realiach lat 90-ych, nie miało szans przynieś sukcesu w następnej dekadzie. Za późno spostrzegli, że rynek się zmienił i za późno wprowadzali jakieś zmiany. To w jakim kierunku by poszli, widać było po odrodzeniu TM-Semic w postaci Fun Media - wciąż to było ograniczanie się do superhero (+Lobo i jakiś Aliens), kiedy czytelnicy wychowujący się na ich komiksach, już pochłaniali rzeczy typu Sin City, Sandman, Kaznodzieja, Hellboy...

Offline pokia

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #314 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 09:13:38 »
Na pewno chcieli dogonić USA. Dla mnie spełnieniem marzeń było wydawanie tytułów z Image.

Może wydawnictwo nie zauważyło, że czytelnik podrósł. Ale nie to uważam za czynnik przesądzający o spadku czytelnictwa.

Wydaje mi się, że na pewno rozbudowali by ofertę o grubsze komiksy. MM i SW to było co na co czekało się najbardziej.

Egmont z tego co pamiętam, nie koncentrował się na początku na SH, więc nie byłby konkurentem w tej kategorii.

Zakładając, że Semic dotrwały do 2010 roku, byłby dziś potentatem wielkości Egmontu.