Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 94255 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 19:06:25 »
Oczywiście, że zawartość ma znaczenie, jeżeli chodzi o Spidera i X-men to praktycznie wszytko się sprzedaje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zerodwatrzy

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 20:10:51 »
Saga Klonów jest niezłą historią, ale nie na 100 zeszytów. Gdyby była rozpisana na konkretną liczbę zeszytów i trzymała się kupy, to nie byłoby fabuły zataczajacej osiemnasty raz koło, słabych zapychaczy i niezdecydowania scenarzystów w którą stronę to popchnąć.

Offline Nawimar III

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 20:45:52 »
Ogólnie cieszę się, że są ludzie, którym chce się bawić w komiksową vlogerke. Zawsze jest to ciekawa oferta dla tej części potencjalnych czytelników, którzy preferują taką właśnie formę przekazu. Choć z drugiej strony po koledze Pisuli spodziewałem się jednak lepszego rozpoznania tematu i mniejszej ilości błędów. Niemniej miło, że poświęcili osobną odsłonę rocznicy powstania TM-Semic.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 22:42:33 »
Niedawno widziałem filmik o Clone Sadze amerykańskiego vlogera. I tam głównym zarzutem jest jej długość, te poboczne wątki i przedłużanie tego wszystkiego na siłę z powodu ciągłych zmian kierownictwa i jeszcze bankructwa Marvela na koniec. Dowiedziałem się, że jeszcze ostatnie wydłużenie było dlatego, bo wiosną 1996 kończył się Age of Apocalypse i naczelny nie chciał by zakończenie Clone Sagi przyćmiło mutantów. Oraz o tym, że scenarzyści tak się zapętlili, że początkowo nie wiedzieli jak odwrócić to, że Peter nie jest klonem, tylko jednak oryginałem.


Offline xanar

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 17:46:13 »
No co ty Bazyl po angielsku oglądasz a nie po polsku ? Powinieneś żądać żeby robiono więcej takich filmów po polsku.  :)

Mam dziwne wrażenie, że ci recenzenci wiecznie są niezadowoleni, bo albo narzekają, żę nic nowego z danym bohaterem nie robią i wszytko już 1000 razu było, albo coś pozmieniają i pojawiają się teksty ja to wolałem jak .... kiedyś to było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kknd2

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 19:07:43 »
Mnie rozczarował Spiderverse, finał - nic się nie stało, paru spiderów nie żyje i cośtam się zaczeło.
historie TMSemic - Puma, Kraven, Doc, zwłaszcza VENOM miały jakiś sens - początek i koniec na którym coś się zmieniało
Spoiler: PokażUkryj
(vide Venom został sam na wyspie przekonany o śmierci Petera),
teraz to trochę papka, przeczytałem i nie pamiętam o co chodziło.
Marvel Now Doc który kilka razy już zszedł z tego padołu, zmianie się ciałem
Spoiler: PokażUkryj
z Peterem
- świetny pomysł, walka dusz mogła być naprawdę genialna historią, a skończyło się nawalanką, powrotem i co się zmieniło? trochę w prywatnym życiu Petera,
Spoiler: PokażUkryj
Doc dalej żyje jako Superior i jeszcze Spider 2099 jest w tym samym czasie
, brakuje tylko jakiegoś klona, bo (Green/Red/Hob)Goblin jakiś jest  ::)

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 19:33:09 »
Mnie rozczarował Spiderverse, finał - nic się nie stało, paru spiderów nie żyje i cośtam się zaczeło.
historie TMSemic - Puma, Kraven, Doc, zwłaszcza VENOM miały jakiś sens - początek i koniec na którym coś się zmieniało
Spoiler: PokażUkryj
(vide Venom został sam na wyspie przekonany o śmierci Petera),
teraz to trochę papka, przeczytałem i nie pamiętam o co chodziło.
Marvel Now Doc który kilka razy już zszedł z tego padołu, zmianie się ciałem
Spoiler: PokażUkryj
z Peterem
- świetny pomysł, walka dusz mogła być naprawdę genialna historią, a skończyło się nawalanką, powrotem i co się zmieniło? trochę w prywatnym życiu Petera,
Spoiler: PokażUkryj
Doc dalej żyje jako Superior i jeszcze Spider 2099 jest w tym samym czasie
, brakuje tylko jakiegoś klona, bo (Green/Red/Hob)Goblin jakiś jest  ::)

Myślę, że nie należy patrzeć na dzisiejsze komiksy ze Spider-Manem jedynie przez pryzmat wydawanego u nas runu Slotta. Tak jak pisałem wcześniej - czy to lata 60., 90., czy obecne serie mają swoje wyżyny i swoje mielizny. Nie czytałem obecnie wydawanego runu Spencera, ale podobno jest znakomity.
W przypadku zarzutów o zbytnią rozwlekłość "Clone Saga" uważam, że w latach, kiedy seria się ukazywała z pewnością być to zarzut trafny. Kupowanie zeszytów musiało być frustrujące i mógł się pojawić naturalny moment znużenia, zwłaszcza kiedy scenarzyści nie wyrabiali się z pisaniem i umieszczano zapychacze nie wpływające na fabułę. Obecnie, kiedy dysponujemy całością w wydaniach zbiorczych nie wiem czy kwestia znacznego rozbudowania historii wpływa tak samo na jej odbiór jak w latach gdy się ukazywała. Według mnie najsłabsze fragmenty "Clone Saga" to poza rzecz jasna zapychaczami, cały wątek New Warriors, których zresztą dzięki "Clone Saga" znienawidziłem. Patrząc pod względem wydań zbiorczych najsłabszy był w moim przekonaniu tom 5, ale już serię Ben Reilly uważam za naprawdę trzymającą poziom, choć i tam zdarzały się głupotki. Panowie z podcastu mają rację, że decyzja o wydaniu "Clone Saga" odcięła możliwość wchodzenia w serię nowym czytelnikom, ale z drugiej strony co takiego Semic miał wtedy wydawać? Była to historia dość świeża wprowadzająca ważne zmiany w życiu bohatera i trzeba przyznać Semicowi, że "Clone Saga" wydawał dość rozważnie wywalając wszelkie zapychacze niezwiązane z głównym wątkiem. Te cięcia (poza "Straconymi latami") oceniam zdecydowanie na plus, choć zdarzały się cięcia, które wpływały na rozumienie akcji np. kwestii Spidercide'a i jego powiązań ze Scrier'em.
Inna sprawa, czy w tamtych czasach polski czytelnik był gotowy na jakiekolwiek rozbudowane historie. Arek Wróblewski mówił wielokrotnie, że pierwsze tąpnięcie jeśli idzie o Spider-Mana zanotowali już przy "Maximum Carnage".

Offline Gieferg

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 22:15:46 »
Niekończące się historie w Semikach z połowy lat 90, w dużej mierze przyczyniły się do tego, że przestałem je kupować.

Cytuj
Choć z drugiej strony po koledze Pisuli spodziewałem się jednak lepszego rozpoznania tematu i mniejszej ilości błędów.
Przecie oni standardowo nie wiedzą o czym mówią. Do tej pory mam traumę po ich omówieniu zwiastuna Wiedźmina od Netflixa.
Cytuj
Marta wydaje się oczytana
Zwłaszcza gdy oglądając zwiastun wiedźmina złożony po części ze scen z "mniejszego zła" zastanawia się czy to opowiadanie, ponoć jej ulubione, znalazło się w serialu.

Swoją drogą - jeszcze raz trafię w jakimś temacie na jakieś Pisule czy inne Ichabody, puszczę pawia na klawiaturę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Czerwiec 2020, 22:20:02 wysłana przez Gieferg »

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 23:27:36 »
Recenzje zwiastunów są dla mnie pozbawione sensu. Unikam ich jak ognia. A TM Semic chyba położyło to, że ciężko wtedy (dziś zresztą też) wyżyć wydawnictwu stricte komiksowemu. To raczej powinna być firma, która wydaje i książki i komiksy i może inne pisma. Jednorodność jest ryzykowna.

Z drugiej strony Axel Springer wszedł w komiksy i niestety nie wytrzymał nawet dwóch lat. Podobno wychodzili na lekki plus, ale kokosów nie było, za niska sprzedaż wg kierownictwa i zamknięcie projektu. Choć moim zdaniem to była kwestia i przestrzelenia nakładu i wypuszczenia sporej ilości tytułów "dla nikogo" w Polsce. Bo kto czyta Soul Sagę, Street Fightera, Silent Hill czy Ultimate? :) AvP mi trochę szkoda.

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #234 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 08:26:54 »
Up
Ja czytałem niemal całość z DK, dzięki nim czułem się niemal jak za Tm-Semic. SH, UXmen i zwłaszcza SF to była świetna seria, wybrałem ja zamiast koślawego Pająka :)

Offline amsterdream

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #235 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 11:03:24 »
Może z okazji 30-lecia jakieś głosowanie na najlepsze komiksy wydane przez TM-Semic? Byliby chętni na taki plebiscyt?

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #236 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 11:04:12 »
Jestem za! Byle nie było to głosowanie 5 osób.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #237 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 17:43:31 »
Ale wiadomo że w takim głosowaniu wygrywają grube, czarno-białe Punishery z 1995 roku, Year One, Rządy Supermenów i Maximum Carnage. :)

Offline Death

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #238 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 18:21:40 »
Może z okazji 30-lecia jakieś głosowanie na najlepsze komiksy wydane przez TM-Semic? Byliby chętni na taki plebiscyt?
Wygra Weapon X :) Ewentualnie Zabójczy żart. Ja bym zagłosował.

Offline 79ers

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #239 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 19:05:09 »
Ile pozycji typujemy ? Czy bierzemy pod uwagę WS?