Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #180 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 20:37:38 »
Rysował te numery dopiero  jak  je przwertowałem  mogę stwierdzić że na pewno i błędnie napisałem że 7/92 w połowie to był cały numer z rysunkami Lee tylko zmyliło mnie to że chyba  był gorszy tuszownik bo rysunki wyglądają gorzej niż w pierwszej połowie zeszytu,

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 10:44:59 »
Z okazji Świąt   przeczytałem sobie The Punisher numer 6/94  z dwiema świątecznymi historiami. W pierwszej historii  nie dawało mi spokoju ucięte zakończenie bo skończyło się tak że   Frank ubił seryjniaka ale nie wiemy jak jemu i pasażerom udało się wyjść  z tego zasypanego autobusu, więc wziąłem do ręki  oryginalny The Punisher War Journal 39 i wszystko się wyjaśniło  semic uciachał 2 ostatnie strony ( komiks w oryginale miał 20  stron u nas tylko 18) wyjaśniające jak udało im się wyjść a zarazem kończące ten scenariusz..

Offline Piterrini

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 19:47:08 »
Poniżej cytuję wiadomość skierowaną do fanów TM-Semic od redakcji magazynu komiksowego AKT:

"Rozdajemy komiksy za listy do TM-Semic!!!
Cześć Semicowcy!
Wraz z grupą fanów komiksu redaguję, magazyn komiksowy AKT, którego najbliższy 24. numer w dużej części chcemy poświęcić wydawnictwu TM-Semic. Wydawnictwu, które obchodziłoby w tym roku 30-lecie swego powstania i które w niejednym z nas wywołało miłość do komiksu, zapoznało z uniwersum superbohaterów oraz spowodowało nawyk ciągłego zerkania w witryny kiosków, w oczekiwaniu na nowe tytuły :)
Jako jedną z atrakcji AKT #24 planujemy listy do redakcji TM-Semic, na które odpowie oczywiście nie kto inny jak człowiek o tysiącu imion, czyli Arek Wróblewski.
Najciekawsze zostaną opublikowane wraz z odpowiedziami w AKT, a ponadto ich autorzy otrzymają oryginalny komiks Marvela lub DC.

Jeśli uwielbiacie strony klubowe, nie mieliście szansy wysłać listu do redakcji, wysłaliście, ale nigdy nie znalazł się wśród opublikowanych lub chcielibyście znów przeczytać odpowiedzi Arka na swoje pytania, to jest to konkurs właśnie dla Was.
Na listy czekamy pod adresem e-mail:
akt.zin@mixbox.pl

Termin to 8 marca 2020 r. do godziny 23.59.

Zapraszam cytując słowa Arka Wróblewskiego
„Czekam więc na wszelkiego rodzaju recenzje, pytania, uwagi, pochwały i krytykę. Bierz się więc do pisania!”"


Powyższą wiadomość tylko cytuję, nie jestem związany z magazynem AKT, inicjatywa jest jednak na tyle ciekawa, że z chęcią przekazuję dalej  :)


Offline Gazza

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #183 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:21:02 »
Czyli to nie dla mnie - na stronach klubowych pojawiły się 3 moje listy. 😉

Offline Gieferg

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #184 dnia: So, 01 Luty 2020, 00:53:57 »
Ostatnio uzupełniłem nieco Semików, głównie Superman z lat 96-97 - zauważyłem niefajną rzecz w niektórych numerach - czasami na iluś tam środkowych kartkach wszystko (poza literkami) jest niewyraźne, nieostre, w dziwnych kolorach. 
What the hell was that?



« Ostatnia zmiana: So, 01 Luty 2020, 01:05:42 wysłana przez Gieferg »

Offline PawelC

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #185 dnia: So, 01 Luty 2020, 19:28:01 »
Niestety Semici w ostatnich latach działalności wydawnictwa tak miały, pamiętam tego sporo w Spider-Manach. Aczkolwiek nie wiem czy ro wina samego druku, czy materiałów oryginalnych, bo coś mi się kojarzy, że widziałem to też w oryginalnym TPB z materiałem z tamtego okresu, chyba coś z X-men albo też S-M.

Offline deFranco

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #186 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 17:34:30 »
Apropo. Tak sobie właśnie przypominam Supermana i w numerze 4/94,
początek części drugiej wygląda tak:

Trochę zwątpiłem, te żółte krechy wyglądają na robotę Semika, ale sam już nie wiem.
Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć na podstawie swojego egzemplarza ?
Komiks idzie na sprzedaż i nie chcę potencjalnemu nabywcy wciskać kitu.

Offline Arne

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 18:10:01 »
Tez tak mam. Mysle, ze te zolte plamy maja odzwierciedlac zalamania swiatla na arkuszu gazety trzymanej przez czytajacego.

Offline deFranco

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #188 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 18:14:47 »
O tym nie pomyślałem. W każdym razie, dzięki. Upewniłem się.

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #189 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 18:23:41 »
Na twoim miejscu sprawdziłbym skan  oryginalnego zeszytu z którego przedrukowano komiks wtedy wszystko się wyjaśni.

Offline komiksowe_warianty

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #190 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 19:18:24 »
W oryginalnym wydaniu też są te paski.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:32:17 »
Mam pytanie. Czy warto sięgnąć po wydania Spider-Mana z tego wydawnictwa czy poczekać aż np. Egmont wyda jakieś wydania zbiorcze?

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #192 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:45:41 »
Cudów po Egmoncie to bym się nie spodziewał w tej kwestii. Z ery TM-Semic mogliby co najwyżej szarpnąć się na run Michelinie/McFarlane/Larsen, ale to musieliby podzielić po swojemu materiał z Omnibusow (a dotąd czegoś takiego nie zrobili), no i musieliby puścić drugą serię z pająkiem w Marvel Classic, co wydaje się jeszcze bardziej nierealne. A sam do niedawna łudziłem się, że po zeszłorocznym tomie McFarlane, pójdą w tym kierunku :(

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #193 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:54:08 »
To jeszcze się nad tym zastanowię i zobaczę. Nigdy nic nie wiadomo. :)

Juby

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #194 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 08:58:22 »
Dzięki wszystkim za ten wątek na forum. Fajnie się go czytało, aż się wzruszyłem.



Szczególnie dziękuję użytkownikom @nori za zdjęcia niesamowitej kolekcji oraz @robin za spis większości serii wydanych przez TM-Semic. Piszę większości, a nie wszystkich, bo Batman&Superman było kontynuowane w 1999-2000 w formie książeczkowej. Poniżej zdjęcie pierwszego numeru:



Posiadam numer drugi (uchował się w kiepskim stanie), trzeci (w jeszcze gorszym, bez okładki) i dwa już z 2000 roku w stanie db+/bdb. Jeśli kiedyś będę robił fotki kolekcji to się pochwalę. ;)

Jestem rocznik 92, więc urodziłem się trochę późno na zbieranie zeszytów Semica, gdy wy to robiliście. Pierwsze numery jakie miałem orzymałem od wujka, były to 4 Batmany (1/90, 2/91, 3/91, 10/91), dwa Punishery (6/90, 1/91) i dwa G.I.Joe (musiałbym sprawdzić w szafie, jeden z rocznika 93, drugi 94), a pierwszy kupiony (przez mamę) to wydanie specjalne 3/97, czyli komiksowa adaptacja Batman & Robin Joela Schumachera. Potem było trochę FunMedia (Overkill, Tomb Raidery, Spider-Many) i DobryKomiks, ale to już inna bajka.

Szkoda, że ceny zeszytówek tak poszły w górę, gdy ludzie zrozumieli jaką popularnością cieszą się w naszym kraju. Pamiętam, że w 2012 kupiłem kilkanaście Batmanów za ok. 3 zł sztuka. Teraz kompletowanie serii, które mnie interesują (czyli Batman, ew. Superman) jest drogim biznesem, więc idzie to jak krew z nosa. Może kiedyś uda się mieć wszystko to, co sobie zaplanowałem (nie mam parcia na posiadanie kompletnych kolekcji, wystarczą mi numery, które potraciłem / zniszczyły mi się z czasem + numery startowe i te z gościnnym występem Batmana w Supermanie).