Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 94442 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #480 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 11:39:16 »
Takiej jednej listy nie ma. Czytałem rozpiski wznowień zeszytów z Batmana i Spider-Mana. Całe Transformers wyszło powtórnie. Ja mam odnotowane powtórki z Supermana.
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #481 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 11:54:34 »
To jest do zrobienia. Tylko trzeba by przysiąść, wypisać wszystkie komiksy superhero wydane przez TM Semic, wpisać oryginalne zeszyty na których bazowały, a potem wpisać współczesne wydania z Kolekcji, Muchy i Egmontu. Niestety ja tego teraz nie zrobię, bo zarobiony jestem po uszy.

Offline Juby

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #482 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 09:02:57 »
Cześć wszystkim,

Przez pewien czas miałem już konto na tym forum, ale ze względu na brak moderacji i przede wszystkim fatalną atmosferę (niestety, wydaje mi się że pod tymi względami niewiele się zmieniło) usunąłem swój profil. Mam jednak pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w sieci, a że nie widzę lepszego miejsca, w którym mógłbym je uzyskać, postanowiłem zarejestrować się ponownie. Mam nadzieję, że jakaś życzliwa dusza będzie w stanie mi pomóc :)

Otóż, od 2020 staram się "odzyskać" całą swoją komiksową kolekcję z dzieciństwa (poza kilkoma wyjątkami). Większość się uchowała, ale sporo miałem w złym stanie (brak okładek, itp.), dlatego jeśli moje egzemplarze nie nadawały się zbytnio aby wziąć je do ręki, szukałem okazji na takie w stanie bdb+. Pozostało mi już tylko kilka, w tym dwa komiksy, których nie potrafię zidentyfikować.

1) To mogą być Przygody młodego Indiana Jonesa, ale nie mam okładki, a w środku brak jakiejkolwiek wskazówki, jaki to może być numer. Czy ktoś posiadający tę serie mógłby w wolnej chwili sprawdzić stronę 3 w każdym z nich i dać znać który to jest?



2) Tutaj już nie mam zdjęcia, bo po prostu komiks przepadł (nie wiem w jakich okolicznościach, to było lata temu). To był zeszyt Toma i Jerry'ego, w którym jeden z epizodów był parodią Batmana - Batmanem oczywiście był Jerry, a Tom Jokerem. Nie pamiętam nawet okładki, a bez tego nici z szukania. Na tym zależy mi najbardziej.

Za wszelką pomoc w ustaleniu jakie to numery będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam,
J.

Offline vision2001

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #483 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 09:35:51 »
1) To mogą być Przygody młodego Indiana Jonesa,



Cześć. Pogooglałem. Jest to Młody Indiana Jones 3/93: https://allegrolokalnie.pl/oferta/indiana-jones-393-31993-tmsemic-dkp

Offline Juby

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #484 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 09:39:40 »
Wielkie dzięki! Że też tak szybko trafiłeś na właściwą ofertę, olxowałem/allegrowałem tę serię przez kilka m-cy i nie trafiłem na taką ze zdjęciem trzeciej strony. No to jeszcze tylko ten Tom&Jerry.

Offline Juby

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #485 dnia: Nd, 05 Listopad 2023, 08:55:15 »
Znalazłem miłą panią na olx, która posiada/wystawia komplet serii Tom & Jerry od TM-Semic i sprawdziła dla mnie swoje numery w poszukiwaniu tego, o którego pytałem. Nie wiem na ile rzetelnie to sprawdziła, ale twierdzi, że nie ma takiego numeru, w którym byłaby historia z Batmyszą i Tomem-Jokerem :( Dodała jednak, że serię kontynuował Egmont i w latach 99-01 również wydawał na offsecie. Wygląda na to, że zadałem pytanie w nieodpowiednim temacie - poszperałem na allegro, olx i w google, ale od Egmontu również nie znalazłem takiego numeru, ale to musiało być wydane w tych latach. Coś, ktoś, pomóż?

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #486 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 13:27:37 »
Tak mnie to teraz zastanowiło, w związku z kolejnymi zapowiedziami na ten rok. Czy przez tytuły takie jak nadchodzące Weapon X i Śmierć Supermana, Egmont nie przyznaje się że TM Semic było od nich lepsze?

Dla mnie jest to śmieszne, że w swoim wykładzie TK pomija rolę Codem i skupia się tylko na sobie. Jednocześnie od ładnych już paru lat Egmont dużą część swoich slotów poświęca na nowe wydania treści ich własnej konkurencji z lat 90-tych. Jeśli były szef tak wierzy w moc swoich dawnych czynów, czemu Egmont nie skupił się na reedycji większej ilości własnych tytułów?

Ja to widzę, że Marvel i DC potęgą jest i basta. Mimo, że w Polsce dużo kasy zarabia się na Thorgalu, Asterixie, Kajku i Kokoszu, to jednak nie można pomijać tych dwóch największych marek komiksowych na świecie. Jednocześnie dużą bazą klientów obecnego Egmontu są AFOMy i AFODCy, którzy kupowali wtedy właśnie superhero. Dziś sami są dziadkami, mają pieniądze i z chcęcią wracają do swoich wspomnień, kupując  komiksy ze swego dzieciństwa. Tylko jeszcze raz - żerowanie na tej nostalgii to przyznanie się do tego, że ówczesne marki Egmontu, były słabsze, mniej się przebiły do świadomości, więc trzeba wydawać konkurencję.

Oczywiście jest WITCH które powiela ten sam mechanizm i to się chwali. Niestety nie należę do grupy docelowej tych komiksów, więc nie mogę za bardzo porównać treści. Kolekcja Rosy, potem Barksa też odwołuje się do przeszłości i w niej nie pasuje mi nowe tłumaczenie. Zabija to wrażenie nostalgii, ale jednocześnie pozwala wrócić do przeszłości i wreszcie uzupełnić luki w twórczości tych scenarzystów.

Ja się tylko wkurzam, że powrót do przeszłości jest tak bardzo odtwórczy i ustawiony na maksymalne przeczołganie czytelnika i wydrenowanie jego kieszeni. Zamiast od razu zaczynać od NML czy Straczyńskiego, byliśmy/jesteśmy katowani tymi tomami, których większą zawartość już znamy. Ja również uznaję zasadę, że lubi się tylko te piosenki, które się zna, ale litości. Mam wrażenie, że wydawca uznaje nas za pelikany, które wszystko łykną, bo i tak nie mają wyboru. Na szczęście Mucha i Hachette pokazują, że nie zawsze tak jest.

Powtarzając - nowe plany Egmontu kolejnych lat, rok po roku pokazują, że może i TM Semic padło, ale te 8-10 lat jego istnienia miało niezapomniany wpływ na pokolenie 90ty Kids. I cały czas oddziałowywuje na współczesność. Ja widzę też, że mimo 34 lat na rynku, w segmencie superhero Egmont Polska dalej nie ma własnej wydawniczej strategii, tylko bazuje na konkurencji. A szkoda, bo jak pokazują np. filmiki z panią Alicją, są tam inteligentni ludzie. To czemu ciągle ryją w utartych schematach, to nie wiem. Znaczy poza zasadą że skoro recycling jest bardzo dochodowy, to po co się wysilać produkując coś nowego i własnego? TK jak Martin Goodman w latach 40-stych. :)

Offline Assur

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #487 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 13:54:48 »
Nie bardzo widzę sensu w takim doszukiwaniu się drugiego dna w biznesie. Egmont wydaje i stosunkowo nowe linie superhero, jak i te starsze. Skoro widzi rynek zbytu na te starsze komiksy, to chyba dobrze że je wydaje, wydawnictwo zarabia, klienci kupują, win-win. Przecież Marvel robi to samo - obok aktualnych storyline'ów regularnie wychodzą omnibusy itp ze starszymi zeszytami. Kiedy wydawało jeszcze TM-Semic, logicznym jest wniosek że Edmont nie mógł w tym samym czasie wydawać tego samego, więc próbował konkurować innymi produktami. Natomiast przypisywanie Egmontowi wyłącznie odtwórczości to nie jest coś z czym mogę się zgodzić, np. Bilal czy Corto Maltese czy Moebius to coś z czym Semic nie miał wiele wspólnego (a przynajmniej nie kojarzę),  a Egmont owszem. Jeśli już, to gatunek superhero jest często odtwórczy, kręci się w tych samych schematach. Egmontu wina w tym żadna.

Może i TM-Semic robił w swoim czasie lepszą robotę niż Egmont w niektórych niszach komiksowych, tylko jakie to ma teraz znaczenie? Semica już nie ma, marka Egmont działa dalej.

Offline michał81

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #488 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 14:20:28 »
Czy Hachette wydając kolejny raz Thorgala przyznaje się do tego, że Egmont jest lepszy od niego? Czy Hachette wydając kolejny raz komiksy z DC Odrodzenia przynaje że Egmont jest lepszy od niego? Czy Hachette wydajac kolejny raz komiksy Marvel Now przynaje że Egmont jest lepszy od niego? Czy Hachette wydajac kolejny raz komiksy Marvel przynaje że Mucha jest lepsza od niego? Durne pytania na durny post i durne rozumowanie Bazyla.

Bazyl właśnie zaorałeś swoim wywodem Hachette, które tak bardzo bronisz. Widzę, że znow cię nosi, zapomniałeś jak to się dla ciebie kończy za każdym razem?
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Luty 2024, 14:58:15 wysłana przez michał81 »

Offline stab

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #489 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 14:31:01 »
Krucjata anty Egmontowa ciąg dalszy.

Offline HugoL3

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #490 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 15:17:27 »
TM Semic starało się wydawać w miarę regularnie, w podobnym okresie czasowym to, co z SH ukazywało się zagranicą. Nie cofnęli się z superhero do lat 60/70.
Egmont jak dorwał się do Marvela to miał przecież kilka linii wydawniczych.
Tajemnicą nie jest, że w tych miękkich to najlepiej radził sobie Spider-Man. O DC nie piszę, bo nie zagłębiałem się w temat.
A czy z tymi nowymi komiksami było tak źle? Avengers Hickmanna to chyba mieli kilka dodruków, co jakiś czas te komiksy znikały i wracały. A mimo to, nie znaleźliśmy tych komiksów w tych topkach, którymi Egmont dzielił się z czytelnikami.
A Ty Bazyl chcesz więcej nowości z superhero? Przecież to co teraz wychodzi jest jeszcze gorsze niż to co dostaliśmy.
Więc dostajemy klasykę. Bo to się sprzedaje. Nawet jeśli fabularnie te komiksy nic ciekawego nie wnoszą.

Offline maxim1987

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #491 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 15:30:30 »
Cytuj
Ja widzę też, że mimo 34 lat na rynku, w segmencie superhero Egmont Polska dalej nie ma własnej wydawniczej strategii, tylko bazuje na konkurencji.
Ma strategię - od kilku już ładnych lat konsekwentnie wydaje bieżące ongoingi Marvela i DC. Wybiera z oferty te serie, które mają szanse się sprzedać w Polsce (Spider-Man, Avengers, Batman).

Offline Zwirek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #492 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 15:43:29 »
Kontynuując temat strategi Egmontu, synchronizują się z franczyzą, z filmami i serialami, nie twierdzę, że tylko, ale jest to część ich strategii.

Wydaje mi się, że TM-Semic był w tej dogodnej pozycji, że mogli przebierać w świetnym towarze, zaś u nas nie było w tamtym czasie niczego. Mimo to nie uniknęli błędów, nie byli żadnymi geniuszami, wydali też serie, które się kiepsko sprzedawały i jeszcze gorzej były oceniane, na koniec upadli. Chciałoby się napisać - Miałeś, chamie, złoty róg.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #493 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 17:22:05 »
A Ty Bazyl chcesz więcej nowości z superhero? Przecież to co teraz wychodzi jest jeszcze gorsze niż to co dostaliśmy.
Więc dostajemy klasykę. Bo to się sprzedaje. Nawet jeśli fabularnie te komiksy nic ciekawego nie wnoszą.

Ja bardzo chcę Klasykę. Ale wobec tylu tytułów, czemu najpierw komiksy kolekcyjne i okołokolekcyjne, a potem ujeżdżanie do padnięcia dziedzictwa TM Semic? Kang Dynasty to też Klasyka, Invasion, Punisher War Journal, potem Dark Reign, Utopia to też klasyka. Epic Spider-Mana i Punishera zaczepił nas o Acts of Vengance, to czemu nie dostaniemy reszty zeszytów z tego eventu? Wobec tylu możliwości z dziedzictwa Marvela i DC, Egmont częściej bierze to co już w Polsce było. Osobiście wolałbym odwrotnie - najpierw premiery, potem wznowienia.

Offline donT

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #494 dnia: Wt, 13 Luty 2024, 17:24:51 »
 ::)
Ty sie kiedys zatrujesz wlasnym jadem.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.