Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #375 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 23:25:08 »
Powrot Lobo od semica ma Lobusia z golym tylkiem, czy w wydaniu egmontu rowniez jest ta okladka?





Widzialem to wydanie na Amazonie tylko zbiera mini  a ja czekam az kiedys wydadza regularna serie w TPB.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Maj 2021, 23:27:25 wysłana przez sum41 »

Offline pawlis

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #376 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 23:35:55 »
Jest. W dodatkach, jeśli dobrze pamiętam.

Offline Piterrini

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #377 dnia: So, 08 Maj 2021, 00:15:33 »
Portret Bekarta to Ostatni Czarnian, Powrot Lobo i Paramilitarne Swieta Specjalne. Na kredzie, z dobrymi kolorami.
Tym mnie uruchomiłeś, wcześniejsze odpowiedzi były zgodne ze stanem faktycznym, ta cytowana niekoniecznie, więc czym prędzej chcę sprostować :)
Kopiuj wklej z notatki jaką dawniej zachowałem przy porównywaniu polskich wydań Lobo Bisleya - wydanie Egmontu większy format i zdecydowanie lepsza jakość druku, niestety strony 56-78, 81-86, 88-93 i 95-104, czyli praktycznie połowa pierwszej historii (Lobo1), są źle "zrobione", mianowicie efekt wygląda tak, jakby materiały w formie "wektorowej" zostały źle zeskalowane, przez co wszystkie cienkie linie/kropki zostały pogrubione i szczegół całkowicie zniknął, wydania TM-Semic/Fun Media są pozbawione tego błędu. W ramach ciekawostki - identyczny błąd obecny jest też w Sądzie nad Gotham z Batman/Dredd... Z kolei Powrót (Lobo2) wydanie TM-Semic posiada wadę w postaci niektórych stron z przesuniętym kolorem, przez co ilustracje wydają się rozmyte. Paramilitarne święta (Lobo3) ma jedną stronę więcej w wydaniu Semicowym, mam zapisane że ta strona to nie tyle strona komiksu, co takie "rozszerzenie historii", jeśli ktoś byłby ciekawy co miałem na myśli to mogę sprawdzić (bo sam nie pamiętam). Lobo1 z Fun Media też ma wadę względem innych wydań - plansze są ostre itp., ale separacja kolorów jest bardzo nieciekawa (czerń jest czasem bardzo ciemnym granatem, widoczne są krawędzie których być nie powinno, ciężko wyjaśnić a teraz nie pokażę...).
Ostatecznie pozbyłem się Lobo1 i Lobo2 Semicowych, zostawiłem Lobo3 (bo jest też inna historia w tym zeszycie, której nie ma w Egmoncie), Lobo1 z Fun Media i Lobo Egmontowego.

Offline Kielo

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #378 dnia: So, 08 Maj 2021, 00:19:30 »
Zgadza sie, w dodatkach jest okladka z pierwszego TPB , ktora uzyl Semic.

Ta druga to zupelnie inne wydanie - zwroc uwage na tytul to "Lobo's Back's Back!" a nie "Lobo's Back". Okladka to tzw. die-cut czyli niebieskie tlo i spodnie to zewnetrzna okladka z wycietym ksztaltem na Lobo, pod spodem po otwarciu jest "stara" okladka z golym tylkiem. Nie mam niestety tego wydania wiec nie moge pokazac.

Jesli chodzi o regularne serie to:

Lobo Vol.1 (1990 - 1991) to wlasnie cztery zeszyty Ostatni Czarnian,
Lobo Vol 2 (1993-1999) to 66 zeszytow plus 3 annuale - nigdy nie zebrane w TPB
Lobo Vol 3 (2014-2015) to 13 zeszytow plus 1 annual - zebrane w dwa TPB, ale nie ma to nic wspolnego z Lobo z Vol 1 i Vol 2 - mozna zobaczyc okladki i troche poczytac w temacie o mojej kolekcji - https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/kielo-kolekcja/120/

I to tyle. Reszta to miniserie i one-shoty no i mnostwo wystepow na lamach innych komiksow.


Offline Kielo

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #379 dnia: So, 08 Maj 2021, 00:30:08 »
Tym mnie uruchomiłeś, wcześniejsze odpowiedzi były zgodne ze stanem faktycznym, ta cytowana niekoniecznie, więc czym prędzej chcę sprostować :)

O ile zgodze sie, ze faktycznie problem z pogrubionymi liniami istnieje, nadal twierdze, ze stan faktyczny jest taki, ze kolory w Egmontowskim wydaniu sa dobre. A na pewno w porownaniu z Semicowym. Problem jest z jednym kolorem - czernia na niektorych stronach :)


Offline Piterrini

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #380 dnia: So, 08 Maj 2021, 00:44:20 »
Poprzednia odpowiedź obejmowała same "zalety", co jw. nie jest do końca prawdą (chociaż jakby ktoś miał kupić jeden komiks, to najlepiej i tak Lobo Egmontu).
Dzięki też za wstawienie foto, widać problem Fun Media z separacją - np. po prawej na foto, kadr drugi od góry gdzie niebo graniczy z czernią, czyli wygląda jakby niebieski tusz celowo wchodził na czerń, pewnie jakby czerń szła na końcu to nie byłoby widać. O tej grubości linii czy też "skalowaniu" też już nie trzeba pisać, myślę nawet mało wprawne oko wychwyci że coś jest nie w porządku z nowym wydaniem (po lewej na foto).

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #381 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 15:30:59 »
Czyli ktora seria w ktorym  wydaniu jest bo sie pogubilem z tym Lobo Back i Lobo is back?

Kolejne pytanko na podstawie jakich serii / numerow zostal wydany Miecz Azraela?

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #382 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 15:45:15 »
To była mini-seria jak w tytule Sword of Azrael.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #383 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 14:14:20 »
Wlasnie sobie nabylem Judge Dredd vs Predator od Tm Semica i na koncu sa dodane 3 okladki i pod logiem Dark Horse jest logo Egmontu (taka ta stara buźka) czy to okladki z ktoregos egmontu europejskiego czy moze nasz egmont wydawal te mini serie?

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #384 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 16:06:03 »
Nasz Egmont tego nie wydawał, zapewne z innego oddzialu.

Offline Cypher

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #385 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 16:46:52 »
Wlasnie sobie nabylem Judge Dredd vs Predator od Tm Semica i na koncu sa dodane 3 okladki i pod logiem Dark Horse jest logo Egmontu (taka ta stara buźka) czy to okladki z ktoregos egmontu europejskiego czy moze nasz egmont wydawal te mini serie?

Znaczek Dark Horse to wiadomo, od Predatora. A znaczek Egmontu to Egmont Fleetway (Egmont UK), ówczesny posiadacz praw do publikacji i postaci Fleetwaya czyli np. Judge Dredda. Lata póżniej te prawa zdobył Rebellion i ma je do tej pory.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #386 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 18:15:36 »
Hmm a ja zawsze myslalem ze Dredd powstal w Rebellion :)


Online nori

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #388 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 09:00:13 »
Ale ten sprzedawca jest znany z tego, że ma ceny z "d***y", szkoda jedynie, że inni widzą taki poziom, to też zwiększają i ceny staroci rosną. Abstrahując od faktu, że ostatnio ogólnie retro jest w cenie, ceny LEGO czy starych gier też dochodzą do abstrakcyjnych poziomów...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #389 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 09:19:45 »
Miecz Azraela ostatnio na aukcji przegralem za 37 zl.

Ten jego stan idealny to porazka - wystarczy zobaczyc zdjecia uszkodzonych grzbietow lub naroznikow, male ale sa - wiec napewno nie idealny.