Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93257 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 16:46:02 »

BTW: czy aby zrobić takie wznowienia to trzeba by uderzyć bezpośrednio do...no właśnie kogo ? Bo chyba nie do TM-S, który tylko przedruki w sumie robił na licencji ?

Zapewne wydawca musiałby się zwrócić bezpośrednio do Marvela i DC ze wskazaniem, które historie chciałby wydrukować. Byłby to więc taki polski składak :) Nie wiem natomiast do kogo musiałby się zwrócić wydawca odnośnie publikacji stron klubowych, ale biorąc pod uwagę, że swego czasu to Egmont wchłonął międzynarodowego Semica, być może jest to prostsze niż nam się wydaje :)

Co do tytułów, to bardzo miło wspominam fantastycznego Kapitana Amerykę Marka Waida z Mega Marvel i MM z Thorem w roli głównej :)

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 21:51:02 »
Skan z magazynu SFera 3/2003- tak wyglądały   plany Fun Media przed jego upadkiem

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 22:05:00 »
Ludzie nie kupili wtedy tej Ziemi 2, więc kolejny tom w takiej formie nie trafił do sprzedaży. Zabawne, że te wszystkie tytuły wydały 4 lata potem Mandragora i Dobry Komiks. Daredevila dla siebie Egmont capną.

Offline Lyricstof

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 22:19:09 »
Authority wydało Manzoku a nie Mandragora.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 22:41:19 »
Zabawne, że te wszystkie tytuły wydały 4 lata potem Mandragora i Dobry Komiks. Daredevila dla siebie Egmont capną.

Troche się pomyliłeś  bo ten artykuł jest z 2003 a Ultimate X-men ,New x-men i TASM Straczynskiego wyszły rok później w dk czyli w 2004 to samo Diabeł Stróż, a Hitman/Lobo mandra wydałą w 2005.

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 07:41:39 »
DK wydalo te tytuly gdyż pomagal im naczelny Semica, ktorego pozniej wystrzelili w powietrze, tak mu podziekowano w Axel Springer :/

Offline moai

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:13:34 »
Ludzie nie kupili wtedy tej Ziemi 2, więc kolejny tom w takiej formie nie trafił do sprzedaży.
Hmm, ja kupilem, a zaliczam sie do gatunku homo sapiens (lp. czlowiek, lm. ludzie). Zatem Twoje zdanie jest nieprawdziwe. :D

KamilM

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:22:05 »
Ludzie nie kupili wtedy tej Ziemi 2, więc kolejny tom w takiej formie nie trafił do sprzedaży.
Gdyby ten komiks nie miał tak ograniczonej dystrybucji pewnie i ja bym go kupił.

Offline Arion Flux

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:41:09 »
Hmm, ja kupilem, a zaliczam sie do gatunku homo sapiens (lp. czlowiek, lm. ludzie). Zatem Twoje zdanie jest nieprawdziwe. :D
Mnie się wydaje, że źle odczytujesz tezę Bazyliszka. Zapewne chodziło mu o to, że komiks  był kupowany, ale nie przez H. sapiens, tylko przedstawicieli jakiegos innego gatunku "nie-z-tej-ziemi" (prawdopodobnie chodzi tutaj o istoty z Ziemi 8 ), które zachęcone tytułem "Ziemia 2" wykupiły niemalże cały nakład i dlatego wiekszość ludzi nie mogła kupić tego komiksu.

Interpretację taką zresztą potwierdzają dalsze słowa Bazyliszka, mówiące o tym, że kolejny tom trafił do sprzedaży już w zupełnie innej formie, zapewne bardziej przyswajalnej z punktu widzenia biologicznych uwarunkowań percepcyjnych tego innego gatunku.   

JanT

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:50:51 »

Offline moai

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:54:32 »
@Kuki
Masz rację, musze sprawdzic w dzienniku, na ktorej Ziemi bylem na wakacjach w tamtym czasie. Jak znajde na mailu e-bilety transwymiarowe, to dam znac. Musze sobie przypomniec czy przesyl byl tanimi liniami czy regularnymi, wtedy bedzie latwiej.

Online Martin Eden

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:55:56 »
Sprawiacie mi zawód. Przecież wiadomo, że dystrybucja była tylko w gronie Homo Superior.

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 12:36:26 »
Złota myśli, namawiaj też na wydanie drugie uzupełnione :P
Łukasz Kowalczuk na obecną chwilę nie jest zainteresowany wznowienie książki o TM-Semic. Prawda jest taka, że po latach od jej ukazania się nie jest zadowolony z niej, choć on to ujął dosadniej. Jakby ją miał wydawać ponownie to wolałby ją napisać jeszcze raz, a na to nie ma obecnie czasu czy też w najbliższej przyszłości.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 13:45:56 »
Skąd on ma wiedze na temat TM Semica - zbierał informacje czy pracował tam?

Offline FloreK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 13:47:26 »
Skąd on ma wiedze na temat TM Semica - zbierał informacje czy pracował tam?

Pisał pracę magisterską, a książka jest jej rozwinięciem. Mam ją u siebie i szczerze mówiąc zgadzam się z autorem, szału nie robi. ;)