Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93317 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 13:36:52 »
Nigdy nie słyszałem o tej historii może to chodziło o ten sąd który był w sadze klonów.

Offline indyk1983

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 13:52:24 »

Offline Nawimar III

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 14:10:23 »
Częściowo rozpoznałem tę sagę. Oczywiście zawsze najlepiej ocenić samemu, ale jak dla mnie nie dość, że była to dość ordynarna podróba "Rządów Supermanów" to jeszcze prowadzona według taktyki typowej dla Marvela połowy lat 90., który właśnie zjadał swój własny ogon (do tego już kilkukrotnie przetrawiony i zwrócony) w nadziei podratowania gwałtownie spadającej sprzedaży. Dlatego cieszę się, że przyszedł Straczyński i pozamiatał, a ekipa Fun Media! wykazała się trzeźwą oceną sytuacji przechodząc ponad tym etapem pajęczych dziejów. Choć tak jak wspomniałem pewnie znajdą się czytelnicy dla których tzw. Slingers mają jakąś tam wartość - chociażby poznawczą.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 16:23:40 »
Dzięki za dokładne info @indyk. O to właśnie mi chodziło. Nie czytałem ale ten opis mnie zaciekawił. Rozumiem też obiekcję Nawimara, ale kiedyś mam nadzieję, że sam się przekonam czy to dobre, czy niedobre. Podobne ciągoty mam do Maximum Security. Podobno strasznie denny event. Ale nie wiem co o nim sadzić, bo nie czytałem.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 17:57:03 »
Jak dla mnie, tytuł o którym piszesz Bazyl jest kwintesencją tego, co było złe w Spider-Manie w latach 90. Dla tych, którzy krytykują run Straczynskiego lektura obowiązkowa (wraz z kilkoma innymi rzeczami), bo pokazuje jak bardzo potrzebny był restart serii.
Wracając do tematu Semica bardzo chciałbym, aby na naszym rynku pojawiły się dwie rzeczy. Po pierwsze jakieś zbiorcze wydanie, może nawet w kilku tomach "the best of TM-Semic" ze stronami klubowymi (może zbiór Mega Marveli poza "Tornment"?).
Po drugie przydałby się jakiś projekt naukowy i mówię to świadomie, w którym kilka osób, bądź jedna osoba zebrałoby wszystko co dotyczyło Semica, przeprowadziło wywiady z ludźmi i tak dalej i wydało jakąś porządną monografię. Tak wiem, że taka książeczka była, ale myślę, że z tematu można wyciągnąć o wiele więcej. Marvel Arku, jak to czytasz, to może warto się zastanowić i jeszcze raz wrócić do tych fajnych czasów?

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:00:57 »
@Marvelek będę teraz w Krakowie, postaram pogadać z Kowalczukiem o drugim wydaniu książki, może będzie zainteresowany.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:01:40 »
@Marvelek będę teraz w Krakowie, postaram pogadać z Kowalczukiem o drugim wydaniu książki, może będzie zainteresowany.

Złota myśli, namawiaj też na wydanie drugie uzupełnione :P

Online Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:02:44 »
Ciekawe czy  kiedykolwiek doczekam się wydań zbiorczych następujących komiksów z ery semica
- Punisher War Zone - wydanie zbiorcze pierwszego story arcu było w latach 90
-Punisher Year One- ostatnie wydanie zbiorcze było w 2008  miało koszmarną okładkę  i dzisiaj już jest nie dostępne
- Spider-Man  z historiami  duetu Dematties i Buscema - to chyba najprędzej ma szansę sie ukazać w którymś tomie epic collection

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:10:05 »
Ciekawe czy  kiedykolwiek doczekam się wydań zbiorczych następujących komiksów z ery semica

Niestety polscy wydawcy są bardzo zachowawczy z wydawaniem klasyków, ale nie ukazało się to w jakichś epic collection w USA? Nawet jeśli nie, warto śledzić co wydają, bo epici nie idą chronologicznie, więc raz są lata 60 a za pół roku np. 90 :)

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:15:32 »
Spider-Man  z historiami  duetu Dematties i Buscema

Takie tomiszcze to moje marzenie.

Niestety polscy wydawcy są bardzo zachowawczy z wydawaniem klasyków...

No ale te "współczesne klasyki" też w końcu się wyczerpią i już da się zaobserwować delikatne wchodzenie w nieco starsze pozycje. 

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:17:53 »

No ale te "współczesne klasyki" też w końcu się wyczerpią i już da się zaobserwować delikatne wchodzenie w nieco starsze pozycje. 

Może to jest jakaś szansa, bo wiele pereł, do tego zapomnianych i polskiemu czytelnikowi nieznanych czeka na wydanie, nie tyko tych z ery Semica :)

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:36:44 »
Niestety - Punisher Year One wyszedł w SBM w Niemczech a nie u nas. Żal tego dubla.

Hmmm - zebranie wszystkich stron klubowych ze wszystkich TM Semiców chyba nie byłoby takie trudne... Jak miałem 12 lat, to pamietam, ze sobie kserowałem te wszystkie biosy czy to Transformerów czy Magneto, czy Prowlera i zbierałem w segregatorze. :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 18:52:39 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 18:59:43 »
Jak miałem 12 lat, to pamietam, ze sobie kserowałem te wszystkie biosy czy to Transformerów czy Magneto, czy Prowlera i zbierałem w segregatorze. :)

Dla mnie najbardziej cenne są listy od czytelników i informacje Marvel Arka o tym co piszczy na amerykańskim rynku. W latach 90. to było prawdziwe "okno na świat" komiksowy.

Online Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:23:00 »
Z listami przypominam sobie niezłą wtopę w roczniku 1997 Batmana, w numerach 6/97 i 7/97 były dokładnie te same listy.

ramirez82

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:24:07 »
Niestety - Punisher Year One wyszedł w SBM w Niemczech a nie u nas. Żal tego dubla.

Czyli Hachette dało dupy...