Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93325 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 17:54:50 »
Jeszcze był Indiana Jones, Tarzan, Binky, Casper, Garfield, Jurassic Park, Z archiwum X oraz Starlet czy Pony. Dorobię fotki. ;)

"Casper" i "Muminki" :P

Co do Clone Sagi moim zdaniem rocznik 1997 był dobry zarówno graficznie jak i scenariuszowo,  walkę z  Scarleta Z Venomem albo historie z  Pumą i Daredevilem do dzisiaj dobrze mi się czyta dopiero później   zrobiła się z tego durna telenowela sf

To co ogólnie wydał Semic z "Clone Saga" jeszcze czyta się w miarę dobrze. Mi najgorzej było przebrnąć przez to, czego Semic nie wydał. Z tego co ukazało się w Polsce najsłabsze numery to dla mnie "Gracze i pionki" ze stycznia, "Powrót Green Goblina" i pierwsza część "Maximum Clonage" - nr 100 z października.

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 18:11:45 »
Mam 2 tomy  clone sagi i tam najbardziej zbyteczną historią zapychaczem jest ta o pogrzebie Doc Ocka i walce z niedobitkami sinister six za to u nas brakowało  lost years z rysunkami Romity Jr, możliwe że zakupie kiedyś jeszcze tom  3 i 4 bo to nasz rocznik 1998 plus zapychacze ale  tomu 5  już po  ostatecznej walce z Jackalem bym nie kupił bo tam już  nic dobrego nie ma

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 18:20:46 »
Mam 2 tomy  clone sagi i tam najbardziej zbyteczną historią zapychaczem jest ta o pogrzebie Doc Ocka i walce z niedobitkami sinister six za to u nas brakowało  lost years z rysunkami Romity Jr, możliwe że zakupie kiedyś jeszcze tom  3 i 4 bo to nasz rocznik 1998 plus zapychacze ale  tomu 5  już po  ostatecznej walce z Jackalem bym nie kupił bo tam już  nic dobrego nie ma

Ja mam całość i zgadzam się, że w tomie 5 nic dobrego nie ma. Szkoda, że "The Lost Years" nie wyszło w żadnej kolekcji, bo wątpliwe by jakiś polski wydawca to wydawał, choć możliwość jest, bo to miniseria i na rynku zachodnim są gotowce tylko z tą historią.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 18:39:39 »
Ale co było dalej, po tym jak Jackal spadł z dachu w 12/98 to bym se przeczytał po polsku. Ktoś tą drugą część Clone Sagi i lukę między nią a runem Straczyńskiego, mógłby na naszym rynku wypełnić. Tom o Benie Reilym z SBM chyba nie będzie z tego okresu.

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 18:50:03 »
To miniseria która ma być kiedyś w hachette  to się dzieje już po walce z Jackalem w końcówce clone sagi.

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 19:11:52 »
Bazyl poszukaj na translacjach chyba grumik tlumaczyl to dalej :)

Z Tm-Semic bylem od stycznia 91r z Punisherem. Przez nastepne lata regularnie przybywaly kolejne Batmany Pajaki Xmeny trafial sie jakis Supek czy Goliat. Dziwnym trafem nigdy nie nabylem zadnego Transformersa ani G.I.Joe, przegladajac zbiory kolegi jakos to nie bylo wtedy dla mnie. WS glownie z Predatorem i Obcym oraz Wazniak to byl moj najwazniejszy punkt po zmianach jakie nastapily pod koniec wieku i tak az do konca.
Dzis z checia czytal bym to wszystko(Batek SM eS Pun, X i GL)raz jeszcze w standardach jakie obowiązują i od sensownego poczatku dla danej seri np po KnNZ.
Czaz z Semic byl magiczny chyba przez to ze robiony byl przez ludzi którzy odsawali swojej pasji cale serce.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:00:43 »
Ale co było dalej, po tym jak Jackal spadł z dachu w 12/98 to bym se przeczytał po polsku. Ktoś tą drugą część Clone Sagi i lukę między nią a runem Straczyńskiego, mógłby na naszym rynku wypełnić.

Wierz mi, że niczego nie tracisz - to co się dzieje po "Maximum Clonage" jest tak niewiarygodnie słabe, że nawet trudno zmusić się do śmiechu nad kretyńskimi pomysłami scenarzystów. Upadek Szakala z wysokości powinien być końcem tej (za)długiej sagi. Ale gdyby wyszło po polsku, pewnie był kupił, przynajmniej tom pierwszy i drugi (a nawet 3 i 4), jak prawie wszystko z Semica :)

PS: Bazyl, nie wiem co się tak na siłę polskiego uchwycił. Jasne - ja też chciałbym czytać po polsku jak najwięcej, ale przy naszym rynku, jeśli jesteś fanem komiksu nie da się śledzić ulubionych serii bez sięgania po wydania angielskie. Tom 5 "Clone Saga" będzie cię kosztował ok. stówy, jak jesteś ciekawy końca kup. W Polsce na 100% nikt tego nie wyda.


Offline robin

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:11:05 »
Trochę jeszcze zdjęć trzeba dorobić, aby była całość :)


Alf   21
The Amazing Spider-Man   104
Barbie   28
Batman   82
Batman & Superman   15
Binky   4
Casper   6
Conan   9
Czarodziejka z Księżyca   36
Fantom   7
Garfield   24
G.I.Joe   33
Goliat   24
Green Lantern   10
Jurrasic Park   4
Jurrasic Park: Raptor   2
Mega Komiks   19
Mega Marvel   20
Młody Indiana Jones   4
Muminki   78
Niespodzianka dla dzieci   7
Niespodzianka Fun Media   1
Pony   4
Power Rangers   7
Punisher   54
Różowa Pantera   17
Spawn   24
Spider-Man Serial TV   4
Star Wars   6
Starlet   2
Superman   82
Tarzan   4
Tom & Jerry   84
Top Komiks   18
Top Manga   9
Transformers   24
Teenage Mutant Hero Turtles   21
Ultimate Spider-Man   7
Wild C.A.T.S.   6
Wydanie Specjalne   31
X-Men   53
Z Archiwum X   6
Poster Book/Poster Magazine   2

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:11:14 »
Marvelek a jak  wiesz może jak prezentuje się  poziom tomów z serii Ben Reilly Complete Collection  ?

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:19:24 »
Tom 5 "Clone Saga" będzie cię kosztował ok. stówy, jak jesteś ciekawy końca kup. W Polsce na 100% nikt tego nie wyda.

100 zł? Ała. I to za tom po angielsku i to jeszcze może słaby jak wszyscy mówią? To ja ci mówię na 170% że ja za tyle nie kupię komiksu po obcemu. Starczyło mi, że się skusiłem na angielskie SBM Jean Grey i Generation X za 40 zł i mi wystarczy. Jeśli nie wyjdzie po polsku, to nie wyjdzie. Trudno. Jakoś przeżyję, że tego nie przeczytam.

Online gashu

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:30:32 »
To moje dzieciństwo! Choć żałuje, że niektórych rzeczy się pozbyłem, choćby Toma & Jerrego i Barbie. ;)  Na szczęście wspomniany Goliat czy Alf został, a to naprawdę całkiem ciekawe historyjki. Kiedyś pewnie zdecyduję się, poczytać to wszystko od początku i porelacjonować, ale to jak uporam się z kupkami wstydu... Czyli za wieki...

Świetna kolekcja! Ja niestety w czasach licealnych pozbyłem się prawie wszystkich swoich „semiców” (wiadomo, w tym wieku człowiek jest już poważny i nie zajmuje się takimi dziecinnymi tematami jak komiksy :)). Pluję sobie w brodę z powodu tej decyzji do dzisiaj...

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:41:53 »
Marvelek a jak  wiesz może jak prezentuje się  poziom tomów z serii Ben Reilly Complete Collection  ?

Ogólnie uważam serię za dobrą, przy czym trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy: po pierwsze to komiks z lat 90., które były dla komiksu bardzo specyficznym czasem, po drugie najsłabszy jest sam początek, co nie znaczy, że jest on zły. Bardzo fajnie pisany jest sam Ben - przyjemnie czyta się o jego kolejnych perypetiach związanych z pracą, czy miłostkami. Dobrze wyszło również pokazywanie, że Ben to nie Peter, przez co Ben stara się nawet zewnętrznie podkreślić, że jest kimś innym. Jeśli dziwiło Cię, że w "Spider-Man: animated series" w odcinku "Nienawidzę klonów", Ben jest blondynem, to wzięło się to właśnie z tych komiksów. Pojawia się też nowa wersja stroju Spider-Mana noszonego później przez Spider-Girl. Gorzej wszystko wychodzi, gdy Ben jako Scarlet Spider rozwiesza pajęczyny. Wątki poruszone w "Clone Saga" wymęczyły już na tyle, że w serii z Benem scenarzyści powinni dać sobie z nimi spokój, tymczasem katują czytelnika historią o tym co zrobił High Evolutionary (w Clone Saga nie jest to wyjaśnione, Szakal nadmienił jedynie, że coś tam miało miejsce). Nie podobał mi się wątek z New Warriors, który mam wrażenie, podobnie jak w "Clone Saga" służył raczej celom reklamowym. Podobał mi się wątek Stunner, bo to właśnie na łamach tej serii dowiadujemy się kim naprawdę jest. Bzdurny był team-up z Punisherem w tomie bodajże trzecim albo drugim (Frank robił za cyngla mafii) a jedną z idiotyczniejszych historii ta z Venomem i jego żoną. Fajnie wypadły natomiast potyczki Spidera z Mysterio, co było miłą odskocznią po tym jak postać została spłaszczona w "Clone Saga".
Najlepszymi tomami są serii są tomy 3 i 4. Świetnie napisany został wątek Petera, który stara sobie ułożyć życie w Portland. Nie jest to łatwe, bo Ken Ellis prowadzi śledztwo, które ma udowodnić jego podejrzenia, że Peter to Spider-Man. Pobyt zostaje zresztą zakłócony przez Jamesona, która wzywa Petera do zrobienia zdjęć makabrycznego odkrycia, która pod znakiem zapytania stawia to co Peter i Ben wiedzą o sobie nawzajem i całej historii z klonami. Podobał mi się pomysł połączenia Bena z czerwonym symbiontem i naprawdę nieźle bawiłem się przy tej historii. Finał był dla mnie satysfakcjonujący. Moja ogólna ocena w skali ocen szkolnych, to mocna 4.
Jeśli chcesz próbki tej serii poczekaj na "Redemtion" z SBM - ta miniseria wchodzi w skład tomu 4 wydań zbiorczych. Całość tej serii liczy 6 tomów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 20:44:31 wysłana przez Marvelek »

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 20:54:27 »
A powiedz jeszcze czy może w tej serii pojawił się ten  rudy gangster z brodą co ukręcił łeb swojego brata to było na jednej stronie  w numerze 7/97 i pierwszym tomie Clone Sagi ? Zawsze mnie  ciekawiło czy ta postać odegrała gdzieś jakąś większą rolę.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:29:31 »
A powiedz jeszcze czy może w tej serii pojawił się ten  rudy gangster z brodą co ukręcił łeb swojego brata to było na jednej stronie  w numerze 7/97 i pierwszym tomie Clone Sagi ? Zawsze mnie  ciekawiło czy ta postać odegrała gdzieś jakąś większą rolę.

Tak, Gavin Thorpe pojawia się także w tej serii.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 22:38:26 »
Powiem jeszcze, że mnie osobiście bardzo zaciekawiła historia o Spider-Manie, którą na stronach klubowych kiedyś Marvel Arek streszczał. Jak Spider- Man został oskarżony o morderstwo, więc przestał nosić swój klasyczny kostium a pojawiło się aż czterech nowych superbohaterów. To by mógł ktoś wydać.