Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 100994 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #780 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 19:42:54 »
Trzeci zeszyt Marvela trafił do drukarni wczoraj. Dzisiaj dostałem potwierdzenie przyjęcia zlecenia.

Tymczasem mam jeszcze OSTATNI trzymany przez dziesięciolecia na półce pakiet kompletnych numerów „Krakersa” z lat 1997-2003, łącznie z wszystkimi numerami kserowanymi. Ogłoszenie tutaj:
https://forum.komikspec.pl/zakupy/gielda-sprzedam-kupie-zamienie/msg260652/#msg260652
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 20:01:42 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #781 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 18:54:29 »
Dostałem wiadomość z drukarni, że nie wyrobią się do 19 lutego i możliwe, że wyślą gotowe „Retra” najwcześniej 23 lutego (piątek). Oznacza to, że wysyłki rozpoczną się w ostatnim tygodniu lutego i w pierwszym marca.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #782 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 20:21:26 »
„Kapitan Marvel Jr i skarb kapitana Kidda” jest już wydrukowany (jest ok. 20 egzemplarzy nadwyżki). Przejrzałem kilka sztuk - wyglądają dobrze (nie mam zastrzeżeń). „Retro 2” i dodruk „Retro 1” wciąż w drukarni. Wysyłka rozpocznie się, jak będą gotowe wszystkie komiksy.

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #783 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 10:44:47 »
„Retro – 1” i „Retro – 2” przyjechały z drukarni. Kurier z UPS wyładował i uciekł, gdy zacząłem rozpakowywać jedną paczkę, bo powiedziałem, że trzeba ją sprawdzić, bo jest stuknięta.

Pierwszy raz drukowałem w Inowrocławiu — jakość druku równie dobra jak drukarń ze Szczecina i Warszawy, tylko paczki gorzej spakowane (mniejsze zabezpieczenia przed puknięciami). Drukarnia ze Szczecina dodawała duże kłęby papieru i kartonowe przegrody, a z Warszawy narożniki z nadzwyczajnie twardej tektury. Z Inowrocławia narożniki są ze zwykłej tektury i niewielkie puste przestrzenie wypełniono wstążkami z kartonów ze niszczarki. Cud, że tylko jedna paczka ucierpiała i na szczęście niezbyt poważnie.

Nie rozpakowałem jeszcze wszystkich paczek, więc nie wiem, jak wygląda jakość wykonania wszystkich egzemplarzy, ale na razie jestem zadowolony.

Dzisiaj będą wystawiane paragony i faktury, a od jutra pakowanie i wysyłanie po ok. 20 paczek dziennie. Czyli wysyłki będą od 27 lutego (wtorek) do 8 marca (piątek).

Są jeszcze wolne egzemplarze z puli nadwyżki „na wszelki wypadek”, które można rezerwować. Zostaną uwolnione do sprzedaży po zakończeniu wysyłek, gdy będzie wiadomo, ile ich zostało i w jakim stanie technicznym. Wcześniej dotarł z drukarni „Kapitan Marvel Jr i skarb kapitana Kidda” – jest 20 egz. nadwyżki.



Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #784 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 06:42:35 »
Pierwszych 20 paczek już w drodze. Zostało jeszcze 50 do spakowania. Jak dobrze pójdzie, wyjdą wszystkie zamówienia do końca tygodnia. W najgorszym wypadku w poniedziałek.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #785 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 09:25:32 »
Wczoraj odebrałem Retro 2 i Kapiatana. Na szybko przejrzałem i jakość jak zwykle na poziomie krakersowym. Czyli ilość ciasteczek to całe pudełko.
Skany niektóre są nie do końca w idealnym stanie, ale są to stare rzeczy i nie mam uwag, a tym bardziej pretensji. Warto i kolejne kupię w ciemno.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #786 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:57:38 »
Wszystkie paczki, oprócz jednej kurierskiej, która wyjdzie w poniedziałek, zostały już wysłane.

Zostało:
17 egz. - „Kapitana Marvela Jr i skarb kapitana Kidda” - 5 zarezerwowano
11 egz. - „Retro 1” - 4 zarezerwowano
14 egz. - „Retro 2” (3 osoby zamówiły i nie zapłaciły,  w tym jedna z Irlandii) - 7 zarezerwowano
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #787 dnia: So, 02 Marzec 2024, 07:31:48 »
Zostały mi fizycznie:
„Kapitan Marvel Jr i skarb kapitana Kidda” - 5 rezerwacji na 17 egz.
„Kapitan Marvel Jr i jego niebezpieczne sobowtóry” - 3 egz. z dodruku na drukarce laserowej.
„Retro 1” - 4 rezerwacje na 11 egz.
„Retro 2” - 9 rezerwacji na 10 egz. (przypomniałem sobie, że muszę do bibliotek wysłać egzemplarze obowiązkowe + jedna z trzech osób zamawiających obudziła się i kupuje). Czyli został ostatni egzemplarz rezerwacyjny. Osobom, które się nie załapią, napiszę, w której księgarni kupią.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline pablomas

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #788 dnia: So, 02 Marzec 2024, 11:22:43 »
Paczka wczoraj dotarła Retro 1 i 2, powiem tak Michał kawał dobrej roboty, brawo za zapał i chęci.
Samo wydanie super, drukarnia też na plus.
Dzięki.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #789 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 14:35:15 »
Egzemplarze na sprzedaż uwolnią się w najbliższą sobotę. Dostałem kilka miłych recenzji na maila i jak na razie ani jednej reklamacji.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #790 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 07:09:03 »
Wczoraj uwolniłem nadwyżkę „Retro 1” i „Retro 2” do sprzedaży.

Na liście chętnych na „Retro 2” jest 9 osób na 9 wolnych egzemplarzy.

Do osób z listy rezerwacyjnej wysłałem powiadomienia mailowe. Mają tydzień na zakup. Potem ich egzemplarze zostaną zaoferowane pierwszym chętnym, lub osobom, które dopiszą się do listy rezerwacyjnej.

Jeśli chodzi o „Retro 1” i „Kapitana Marvela Jr. i skarb kapitana Kidda” - to można je obecnie dostać od ręki - zostało 7 egz. pierwszego komiksu i 12 egz. drugiego. Potem nakłady będą wyczerpane.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #791 dnia: So, 16 Marzec 2024, 08:16:05 »
Dzisiaj uwolnił się do sprzedaży jedyny  egzemplarz „Retro 2” w pakiecie z „Retro 1” i „Kapitanem Marvelem Jr. i skarbem kapitana Kidda” i od razu zszedł (błyskawicznie załapała się na to ostatnia osoba z listy rezerwacyjnej).

Można obecnie kupić u wydawcy od ręki „Retro 1” za 110 zł (zostało 8 sztuk) i „Kapitana Marvela Jr. i skarb kapitana Kidda” za 10 zł (zostało 10 sztuk). Jak zejdą - nakłady będą wyczerpane. Wstrzymałem dodruki „Kapitana Marvela Jr. i jego niebezpiecznych sobowtórów”, bo laserówka zaczęła mi brudzić.

„Retro 1”„ i Retro 2” można jeszcze kupić na Allegro w sklepie Debeata w cenie 220 zł za „Retro 2” i 390 zł za pakiet „Retro 1” + „Retro 2”. Dwukrotnie drożej niż u mnie, ale na ich ceny nie mam wpływu, ale możecie spróbować z nimi ponegocjować. Z tego co widzę, mają jeszcze ostatni egzemplarz „Bustera Browna” za 149 zł.

https://allegro.pl/uzytkownik/debeata-ksiazki/komiksy-humor-satyra-261367

Komiks „Retro 2” był też zamawiany przez księgarnię KiK z Poznania (mają konto na Facebooku) - mało brali, ale możliwe, że jest taniej i coś im zostało (można np. kupić u mnie tom 1 a u nich tom 2).

PLANY WYDAWNICZE:

- „Retro - 3”

- zeszyt towarzyszący w formacie A5 o objętości 16 lub 20 stron + okładka (tytuł i bohater jeszcze nieznany)
Strona „Krakersa” - komiks.top