Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 93299 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:27:19 »
Z listami przypominam sobie niezłą wtopę w roczniku 1997 Batmana, w numerach 6/97 i 7/97 były dokładnie te same listy.

Ja z kolei pamiętam list jakiegoś małego chłopca w Spider-Manie, który pisał, że uczy się liter żeby być naukowcem jak Peter - a w tamtych czasach nauczyciele i rodzice tępili czytanie komiksów mówiąc, że niczego nie uczą i zachęcają do przemocy :D

Offline Tymon Nadany

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:36:35 »
Dla mnie największy kozak  to był w TASM 1/98 i ten wierszyk
"oto Arek zdyszany
przez wszystkich ścigany
za kłamstwa i brednie
co sadzi codziennie"
Oryginalny był list z X-Men 10/96 tam koleś  analizował ilu gośći na łamach komiksów ubił Punisher. Ten typek  był wizjonerem  teraz na youtubie pełno jest  tzw killcountó z różnych filmów

Offline Flagranta

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:23:23 »
Gdyby ktoś chciał sprzedać semici to ja mam parę braków  😊

Offline Jigsaw

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:31:53 »
W wielkim skrócie, u mnie zaczęło się wiadomo od czego:
...a na tą literówkę na okładce pierwszego SM zwróciłem uwagę dopiero chyba po kilku latach  ;D (zresztą na tą w Punisherze również nie zwróciłem uwagi - ale kto wtedy operował takimi pojęciami ::))

« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 20:34:07 wysłana przez Jigsaw »

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:34:02 »
Ja się dziwię, że macie sentyment do wydań Semiców. Redakcja potrafiła wyciąć jedną stronę, która całkowicie zmieniała odbiór komiksu. Gdy po latach czytałem oryginalne wydania zeszytów, pozbyłem się tych semicowych wydań bez sentymentu.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:37:22 »
Noo, jakby poza "Donaldami i Spółką" oraz MM & DD Egmont LTD wydawał wtedy w Polsce jakieś komiksy superhero, to na pewno byłyby lepsze.  8)

TM Semici są spoko. No i nie ma innych polskich wydań Knightfall czy Rządów Supermanów. A 102 numery Spider-Mana też są fajne.

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:47:41 »
Taaa, nadal twierdze że szkoda sentymentu na te wydania, bo i tak nie poznało się całych historii, tylko sporo składaków. Szkoda, że Hachette nie potrafi lepiej i nie kończy historii, normalnie wróciły czasy TM-Semica. ;)

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:49:58 »
@UP
Że Egmont nie wydaje żadnego superhero? Tak - dlatego czasy TM semic były najlepsze. :) O - Hachette jak TM semic też nie wydało Rękawicy Nieskończoności, choć czytelnicy prosili. :)

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:57:37 »
Ja się dziwię, że macie sentyment do wydań Semiców. Redakcja potrafiła wyciąć jedną stronę, która całkowicie zmieniała odbiór komiksu. Gdy po latach czytałem oryginalne wydania zeszytów, pozbyłem się tych semicowych wydań bez sentymentu.

To prawda, ale gdyby nie Semic wielu z nas nie weszłoby w komiksy. Pamiętaj również, że teraz, w dobie Internetu sięgnięcie po wydanie oryginalne nie jest niczym trudnym. Z łatwością można dostać każdy komiks w wersji papierowej nie mówiąc już o elektronicznej. Wtedy natomiast dostępność do wydań oryginalnych była znikoma. Komiks po angielsku miał w zasadzie ten, kto miał jakąś rodzinę zagranicą. To była rzadkość.

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:06:25 »
Nie piętnuje Semica za to co zrobił, jestem mu wdzięczny za to, jednak dziwi mnie sentyment do ich wydań, przy obecnie dużo lepszych wydaniach czy też dostępem do oryginałów. Wg mnie szkoda pieniędzy na nie, kiedy można mieć lepsze.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:09:33 »
Nie piętnuje Semica za to co zrobił, jestem mu wdzięczny za to, jednak dziwi mnie sentyment do ich wydań, przy obecnie dużo lepszych wydaniach czy też dostępem do oryginałów. Wg mnie szkoda pieniędzy na nie, kiedy można mieć lepsze.

Myślę, że tu wchodzą w grę dwie rzeczy. Po pierwsze są osoby, które nie tylko czytają komiksy, ale również kolekcjonują je, więc dla nich takie wydania to gratka. Po drugie nie każdy czyta po angielsku i nie chodzi o to, że może trafić się ktoś, kto nie zna języka. Niektórzy po prostu wolą czytać w języku ojczystym i jak mają do wyboru ładne wydanie oryginalne lub Semica na papierze toaletowym i z wyciętymi stronami, biorą wydanie polskie.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:12:27 »
Ale nie ma ich po polsku. Nie ma X-Cutioner Song, nie ma nowego polskiego wydania Clone Sagi, nie ma Last Days itp. Jesli bedzie wiecej polskich alternatyw jak np Ostatnie łowy Kravena, Czarny kostium, Conan czy śmierć Supermana, to magia TM Semic zacznie zanikać.

Offline Marvelek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:18:21 »
magia TM Semic zacznie zanikać.

Semic jest wydawnictwem kultowym dla wszystkich, którzy się wychowali na wydawanych przez nich komiksach. Wątpię, żeby fani komiksu urodzeni już po upadku wydawnictwa zachwycali się jakością ich wydań. Dla dzisiejszych dzieciaków i nastolatków takim odpowiednikiem są pewnie kolekcje wszelkiego rodzaju i po 20 latach to oni będą na forum wspominać jakie fajne były panoramy i jakie zabawne tłumaczenia w niektórych tomach :P

majkelus81

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:18:37 »
I nie mam masy innych historii, których TM-Semic nie wydał, a to co wydał jest niepełne, a niekiedy bardzo źle przetłumaczone. Po prostu macie sentyment ok, ale nadal uważam, że lepiej inwestować w pełne wydania niż w ten sentyment.

Offline Bazyliszek

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:23:37 »
Jesli znowu gdzies natrafie na zeszyty po 5 zł to i tak kupie.