Autor Wątek: TM-Semic  (Przeczytany 94389 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #390 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 17:22:22 »
To dosyć ciekawe zjawisko z wystawianiem semików na allegro za kosmiczne ceny. Zachodzę w głowę i nie potrafię znaleźć odpowiedzi po co ktoś to robi? Rozumiem żeby się to opłacało, ale trudno mi uwierzyć żeby ktoś dał za Batman Powraca 120 zł, więc zysk jest zerowy. To chyba jedno z tych współczesnych dziwactw internetu. Kiedyś czubki nie miały szerszej możliwości zaistnieć. Dziś mają narzędzia by promować się z leczeniem wodą z kranu, teorią Polaków w epoce dinozaurów czy wystawianiem semików po 100 zł.

Kiedyś był prosty mechanizm na allegro, który to stopował. Wystawiało się przedmiot na miesiąc i płaciło za to 20 gr. Albo trzeba było więc dostosowywać cenę do nabywcy albo dopłacało się do interesu.
Batman returns
his books to the library

Offline Koalar

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #391 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 17:27:37 »
Może ktoś wystawił, żeby ktoś inny miał satysfakcję w prostackim wyzwaniu go od czubka.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline SawiK

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #392 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 17:57:11 »
Udało się może raz czy dwa to może udać się i kolejny raz. Zresztą jak komuś akurat brakuje tylko takiego WS to może się skusi 🤷‍♂️

Offline bibliotekarz

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #393 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 18:06:36 »
Wątpię. Wylicytowałem nie tak dawno jeden z Batmanów, które rzadko się już pojawiają. Pułap jakiego sięgnął to 60 zł a stan był rzeczywiście igła. Tydzień wcześniej pytałem jednego ze sprzedawców o dostępność i zaoferował mi go za 120 zł i próbował wpierać, że po tyle właśnie się sprzedają. Dla mnie to są ludzie, którzy naprawdę mają swój własny świat i swoje zabawki.
Batman returns
his books to the library

Offline moai

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #394 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 10:02:37 »
Kiedyś wystawiłem na grupę Semicową kompletny zestaw jednej serii za dość spore pieniądze, to zostałem wyśmiany, zjechany itp. Oczywiście na priv leciały różne propozycje od biednych do w miarę zadowalających. Pytałem też na tej samej grupie o wycenę takiego zestawu, oczywiście odpowiedzi były pokrętne. Finalnie sprzedałem te komiksy poprzez inną grupę na FB za dużo lepszą kwotę niż oferowano mi wcześniej, ale trochę niższą niż zakładałem.
Każdy ma swój świat i swoje zabawki, a zwłaszcza Ci którzy kombinują żeby kupić jak najtaniej i posuwają się do ściemy na grupach sprzedażowych (zwłaszcza Semicowej :P) Jak nie ma ciśnienia, to prawie zawsze można sprzedać dany komiks w zakładanej wcześniej cenie.

Offline bibliotekarz

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #395 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 16:36:45 »
Jak nie ma ciśnienia, to prawie zawsze można sprzedać dany komiks w zakładanej wcześniej cenie.
Chyba w marzeniach. Chciałbym zobaczyć jakiś dowód, np. wynik na poziomie 120 zł w zakończonych aukcjach allegro za pojedynczy zeszyt.

Cena sprzedaży jest wypadkową kilku czynników i sorry, ale jest mnóstwo semików, które się nie sprzedają nawet za 10 zł. Można sobie więc cenę z kosmosu zakładać i czekać, czekać, czekać...
W przypadku bardziej chodliwych numerów sprzedają się w przedziale 15-25 zł.
Mamy też oczywiście trzecią grupę, czyli oferty zeszytów zarazem często poszukiwanych, rzadko dostępnych i w bardzo dobrym stanie. Nawet ta grupa raczej nie wychodzi poza 40-50 zł i aby to przebić trzeba mieć jakiś rarytas a nie pierwszy lepszy zeszyt wygrzebany z pudła i rozbuchane oczekiwania.
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #396 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 17:13:00 »
Dla mnie czynik dobrej sprzedazy jest jeden dwoch klientow z duza kasa bo jeden nic nie da skoro nastepny licytujacy da 15 zl to ten co mial dac 200 zl i tak wygra za 16 zl.

Tutaj bralem udzial w licytacji tego zeszytu - poszlo za 164 zl

https://archiwum.allegro.pl/oferta/bdb-wydanie-specjalne-1-90-batman-adaptacja-filmu-i10675264195.html


Offline michał81

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #397 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 17:25:16 »
https://archiwum.allegro.pl/oferta/bdb-wydanie-specjalne-1-90-batman-adaptacja-filmu-i10675264195.html
Rozwala mnie opis: "Komiks praktycznie nie do dostania w takim stanie. Polecam". Problem, że zdjęcie jest tak mało ostre, że nie raczej nie można określić jaki to stan.  ;D

Offline Crono

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #398 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 17:25:46 »
sum41 no tak, ale to komiks w bdb+ stanie (niby, bo zdjęcia kartoflem chyba robione). Ja też byłbym w stanie zapłacić ponad 150 zł za X-Men 1/92 w stanie mint, tyle że to pojedyńcze przypadek. Tak jak pisał bibliotekarz, od groma semików nie przekracza kwoty 10 zł. Wiadomo, te rzadsze numery (np. Spiderman 12/98), w super stanie pójdą za fajne pieniądze, ale też nie przesadzajmy.


Offline Crono

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #400 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 00:24:53 »
sum41 żaden z tych komiksów nie został sprzedany za kwotę powyżej 100 zł. To są Wydania Specjalne w fajnym (podobno) stanie. Myślę że za podobną kwotę (i w takim stanie) można sprzedać większość Mega Marveli czy inne słabo dostępne serie. Ale to nie są kwoty rzędu 200, 300 czy 400 złotych.

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #401 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 07:52:59 »
Bibliotekarz pisal ze nic nie sprzedaje sie powyzej pulapu 50zl wiec dalem linki.

Sadze ze sa takie aukcje, te linki dalem bo w nich ucestniczylem.

Lata temu sciagalem komiksy z Usa za 3-7zl a na alledrogo opylalem za nawet 35 zl, dzis bym mial trudnosc sprzedac za 5zl moze to wina polskich wydan lub zalewu omnibusow...

Offline bibliotekarz

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #402 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 13:01:49 »
Bibliotekarz pisal ze nic nie sprzedaje sie powyzej pulapu 50zl wiec dalem linki.
Pisałem, że sam zapłaciłem za jeden 60.
Poza ten pułap wychodzą, ale bardzo rzadko jakieś rarytasy i nie widziałem żadnej sprzedaży na poziomie 120.

Jeśli ktoś poszukuje semików i nie chce przepłacać to proponuję ustawić w allegro powiadomienia o nowych aukcjach. Warto też przeglądać inne serwisy jak olx czy sprzedajemy i grupy na fb. Dobre wyniki daje też buszowanie po antykwariatach. Pojedyncze sztuki za kosmiczną cenę na allegro można w ten sposób znaleźć gdzieś za 15 zł i to w lepszym stanie.

Nie da się zaprzeczyć, że w ostatnich latach tendencja jest zwyżkowa i niektóre zeszyty sprzedają się coraz drożej. Masa ludzi ma do nich sentyment a nie będzie ich przybywać, szczególnie w dobrym stanie. Jeśli ktoś patrzy na to z tej perspektywy to warto zorientować się w rynku i zabezpieczyć odpowiednio egzemplarze z potencjałem a za kilka lat może pójdą za kilka stów.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Sierpień 2021, 13:17:49 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #403 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 14:50:40 »
Wiedzieliscie ze mieli reklame tv ?


Offline xanar

Odp: TM-Semic
« Odpowiedź #404 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 14:52:53 »
Panie, teraz kiosków Ruchu nie ma, u mnie "na wiosce" ostatni jaki był zamknęli jakiś czas temu.
Twój komiks jest lepszy niż mój