Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541688 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #480 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:30:09 »
odkopuje temat, przeczytałem czary zjary of timofa i ku mojemu zaskoczeniu siadła mi ta seria niesamowicie, czy można sie spodziewać że timof będzie dalej wydawał to co ostatnio wyszło czy raczej zaopatrzyć się w wersje w oryginale ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online donT

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #481 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:38:04 »
Ja tam od dawna nie czekam, tylko biore nowosci od Hanselmanaa w oryginale. Te komiksy pisane sa tak przystepnym, prostym angielskim, ze czyta sie je niezwykle przyjemnie i gladko.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:39:49 »
Ja polecam Instagram Simona. Prawie codziennie od wybuchu pandemii publikuje na nim 9 kadrów tworzonej na bieżąco historii. Świetnie się to czyta, bywa śmiesznie, bywa ostro, są twisty.

Trzeba od razu zaznaczyć, że osoby wrażliwe na punkcie poprawności mogą zielenieć i pobiec do ubikacji. Ale skoro komiks ci podszedł, to pewnie wiesz na co się piszesz.

ps. Piszesz o Czarach. U nas wyszły dwa zbiorki.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:41:22 wysłana przez pokia »

Offline sad_drone

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:49:50 »
@donT angielskiego sie nie boję, tylko chce mieć raczej w jednym rodzaju wydań + wydania w pl jednak taniej wychodza zazwyczaj więc wole poczekać w razie czego.

@pokia Dzięki, instagram ogarnę. Przeczytałem oczywiście oba zbiory timofa, pytałem pod kątem tego co się jeszcze w pl nie ukazało (czyli chyba bad gateway tylko)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Lipa

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #484 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 14:57:34 »
No i jak ten Płaszcz i Szpony? Ktoś już poczytał?

Motyl

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #485 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 10:55:59 »

Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #486 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 16:02:27 »
Przepraszam że zmieniam wątek ale właśnie skończyłem czytać ostatni tom Ralpha Azhama, nawiasem mówiąc świetna seria, i zostało tam sporo nierozwiazanych wątków. Czy 12 tom definitywnie kończy serię?

Offline adamarluk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #487 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 09:54:17 »
Płaszcz i szpony.
Całość zamknięta w 12 tomikach. U nas w pierwszym zbiorczym 5 tomików, a w następnych 7, 5+2, 4+3 ??
Nie rozumiem takiego podziału.

Offline raj666

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #488 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 10:21:18 »
Nie czytałem Szponów, nie interesuję się zbytnio ale  z tego co mi przemknęło na różnych portalach to seria podstawowa ma 10 tomów, kolejne to jakieś ciągi dalsze czy prequele. Więc wydanie 2x5 ma sporo sensu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Sierpień 2020, 10:27:30 wysłana przez raj666 »

Offline Wtem!

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #489 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 17:40:19 »
Mam nadzieję na trzy tomy, bo przygody Euzebiusza chętnie bym przeczytał.

Seria ma bardzo fajny klimat, przez pierwsze pięć tomów trzyma równy — wysoki poziom. Żadnych dłużyzn, mnóstwo fajnego humoru. Postacie trochę jednowymiarowe, ale to seria nastawiona przede wszystkim na dostarczenie rozrywki, więc nie uznaję tego za wadę. Bardzo dobrze się bawiłem i chciałbym już dostać następny tom.


Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #490 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 19:59:37 »
kapitalne są te szpony. jestem po 2 albumach. dobrze rozpisana przygodówka, do tego na kadrach dużo się dzieje - z przodu rozmawiają bohaterowie a w tle ktoś się wywraca, kradnie, skrada itp. jest to lepsze niż miecz ardenczyka scenariuszowo - graficznie co kto lubi. przykładowe plansze mnie odrzuciły ale po przekartkowaniu komiksu się przekonałem. polecam.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #491 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 16:40:46 »
9 tom Kota rabina już w drukarni, więc niedługo premiera, prawdopodobnie na Niech żyje Komiksowa Warszawa 2020.


https://twitter.com/precel/status/1305427214352162817


https://www.bedetheque.com/BD-Chat-du-Rabbin-Tome-9-La-Reine-de-Shabbat-374871.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #492 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 16:45:33 »
Przed Tobą widzę, nawet w najmroczniejszych czeluściach internetu, nie ukryją się żadne zapowiedzi komiksowe 8)

kapitalne są te szpony. jestem po 2 albumach. dobrze rozpisana przygodówka, do tego na kadrach dużo się dzieje - z przodu rozmawiają bohaterowie a w tle ktoś się wywraca, kradnie, skrada itp. jest to lepsze niż miecz ardenczyka scenariuszowo - graficznie co kto lubi. przykładowe plansze mnie odrzuciły ale po przekartkowaniu komiksu się przekonałem. polecam.

Przychylam. Świetna lektura! Alain Ayroles to moje największe komiksowe odkrycie roku - najpierw Indyjska włóczęga, teraz Płaszcz i szpony - dwa komiksy przygodowe, które czytałem z taką fascynacją, z jaką powinno czytać się dobry komiks przygodowy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Wrzesień 2020, 16:49:39 wysłana przez ramirez82 »

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #493 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 17:50:32 »
Przed Tobą widzę, nawet w najmroczniejszych czeluściach internetu, nie ukryją się żadne zapowiedzi komiksowe 8)
Staram się  ;)

Timof zaczyna na FB wrzucać zapowiedzi premier na Niech żyje Komiksowa Warszawa 2020!
Na pierwszy ogień Upadek (zmienili tytuł z Wypadku). Potem pewnie Salazar i Kot Rabina, i zobaczymy czy coś więcej

Cytuj
Czas na prezentację naszych premier na Niech żyje Komiksowa Warszawa 2020!

Zaczynamy od:

Upadek (tak, zmieniliśmy jednak tytuł po licznych konsultacjach!)

Scenariusz i rysunki: Michael Ross
Tłumaczenie: Mateusz Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-42-7
Format: 210x260
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 310
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020

Nagle wszystko się zmienia, a twojego domu już nie ma.

Szczególnie, jeśli twoim domem nie było miejsce, a inny człowiek. Odkąd matka Noela doznała udaru, jego życie stanęło na głowie. Znikąd pojawił się facet z wąsem, który stwierdził, że Noel nie może zostać sam w starym mieszkaniu. Musi się wyprowadzić, daleko od Berlina,
daleko od domu. Trafia do zupełnie nieznanego środowiska, do ośrodka opieki w Dolnej Saksonii.

Po raz pierwszy w życiu Noel jest zdany tylko na siebie. Również pierwszy raz żyje wśród tylu innych ludzi. Komu może zaufać? Kogo lubi? Kto się w nim zakochał?

Komiks wyróżniony w 2018 roku stypendium komiksowym
przyznawanym przez Komisję Kultury i Europy senatu berlińskiego.

Zdobywca Nagrody Max und Moritz w 2020 roku dla najlepszego komiksu niemieckiego!

Polskie wydanie tego komiksu zostało wsparte grantem z Goethe-Institut.









https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3132685603526316

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #494 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 18:00:32 »
Kolejne zapowiedzi:
Cytuj
Kolejna premiera to polski album:

Będzie dobrze

Scenariusz:Paweł Rzodkiewicz
Rysunki: Tomasz Woroniak
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-24-3
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 104
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 312
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020

Fani piłki nożnej zapewne kilkukrotnie złapią się za głowę, ale spokojnie, „Będzie dobrze”. Rzodkiewicz i Woroniak we własnej wizji Mistrzostw świata w Piłce Nożnej z 2014 roku nie zaglądają za kulisy, czy do portfeli, a skupiają się na sugestywnym odtworzeniu powiedzenia, że dla Brazylijczyków ten sport to religia. Alternatywna historia, w której Canarinhos dostają łupnia, a narodowym problemem staje się konflikt między dyrektor sportową a dobrym duchem zespołu, to historia której nie powstydziliby się twórcy serialu „Black Mirror”. Lektura „Będzie dobrze” jest lepsza niż niejedna transmisja meczu.







oraz

Cytuj
Drugą premierą październikową jest nasz stary znajomy:

Kot Rabina, tom 9 Królowa szabatu

Scenariusz i rysunki: Joann Sfar
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-38-0
Format: 210X290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 76
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 311
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020

Rabin powraca do dawnego żywota, twórca serii - Joann Sfar - powraca do elementarnych podstaw swojej mitycznej serii. W dniu pogrzebu swojej żony, rabin postanawia przygarnąć kota. Dla Zlabii. Aby nie pozostać tylko we dwoje. Kilka lat później kot zaczyna mówić. Te niezwykłe zdarzenie podważyło wiarę i przekonania rabina, ale również odegrało ważną rolę w kształtowaniu pragnienia wolności i niezależności młodej Zlabii. W tym tomie towarzyszymy Zlabii w przygodzie rozgrywającej się pomiędzy tomem 1 a 2.