Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 550373 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #390 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 21:36:33 »
Miałem podobne wrażenie. Zostawiłem sobie co prawda, ale uważam, że poziom satysfakcji po lektury był niewspółmiernie mały do nakładu pracy włożonej w powstanie w komiksu. Mam tak zresztą z całym Moorem.

Offline gashu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #391 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 22:03:42 »
Ja mam podobne odczucia.

Do "From Hell" robiłem 2 podejścia. Przy pierwszym - w języku Szekspira - poległem zupełnie.

Przy kolejnym, tym razem w polskiej wersji, dałem radę dobrnąć do końca. Jednak z uwagi na sposób opowiadania historii, tematykę, i trochę również z uwagi na "realizm do bólu", stwierdziłem że nie jest to pozycja do której będę chciał powracać.

Podobnie jak donT - pozbyłem się swojego egzemplarza.

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #392 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 22:05:19 »
Ja miałem inaczej. Pierwszy raz czytałem w oryginale a potem jeszcze 2 czy 3 razy po polsku. Nawet parę tygodni temu sobie odswiezylem.
Nie mam nic przeciw wydaniu w kolorze ale dla mnie prawdziwy klimat jest w cz-b
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #393 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 22:34:12 »
cholernie ciezki, przygnebiajajcy i wymagajacy od czytelnika zaangazowania tytul

Jak to z dobrą literaturą bywa...

Offline foch-man

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #394 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 08:43:32 »
Jak to z dobrą literaturą bywa...

W samo sedno .
To nie jest lektura z gatunku superhero typu Strażnicy, Miracleman, V czy LND czyli tematyka jednak bardziej przystepna i zbliżona do mainstreamu. Te powyżej należą do szcxytowych osiągnięć komiksu jako komiksu.
From hell określiłbym za to szczytowym osiagnieciem komiksu jako lieratury.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #395 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 06:13:38 »
Jakby ktoś nie miał, to brać koniecznie - świetny komiks!

2 egzemplarze Autostrady Słońca Baru z zniżką 68%, za 36,63 zł.

https://aros.pl/ksiazka/autostrada-slonca

Offline am666

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #396 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 11:01:59 »
Timof podawał info na temat chęci wydania spin-offów Szóstego Rewolweru? Czytał ktoś w oryginale  i mógłby napisać czy spin-offy są wymagane do połapania się w głównej serii? Pomiędzy 5 a 6 tomem wydana została seria Sons of the Gun której u nas na razie nie ma nawet w zapowiedziach.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #397 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:38:13 »
Nie są. I o ile pamiętam są słabsze od głównej.

Offline Arne

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #398 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 19:05:05 »
Na koncu 6 tomu " 6. rewolweru" sa zapowiedzi tomu 7 "Nie kula, lecz upadek" oraz spin-offu "Bekarty rewolweru". Oba opisane slowem "wkrotce".

Offline am666

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #399 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 20:10:00 »
Na koncu 6 tomu " 6. rewolweru" sa zapowiedzi tomu 7 "Nie kula, lecz upadek" oraz spin-offu "Bekarty rewolweru". Oba opisane slowem "wkrotce".
No i fajnie.
Czyli będziemy mieli najprawdopodobniej całość po polsku. Miło.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #400 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 20:18:34 »
Bardzo miło. Ta seria zdecydowanie zasługuje na szerszą rozpoznawalność wśród polskich czytelników.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #401 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 17:18:19 »
Jeśli się nie mylę to 300 komiksem wydanym przez Timofa będzie Peau de Mille Bêtes
https://www.bedetheque.com/serie-65009-BD-Peau-de-Mille-Betes.html

Cytuj
To będzie nr 300! Już wkrótce!


Edit. Już potwierdzone

Super wygląda
https://www.bdgest.com/preview-2654-BD-peau-de-mille-betes-peau-de-mille-betes.html
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Marzec 2020, 17:19:57 wysłana przez Konrad »

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #402 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 19:16:49 »
Kurde, ten rynek w Polsce jest taki zarąbisty, że to aż straszne. Co chwilę wychodzi jakiś komiks, o którego istnieniu nie miałem pojęcia (np. Negalyod, Shangri-La, Noc św. Bartłomieja), a patrzę na plansze, temat i muszę go mieć. Dziś już drugi raz, bo Twardziela Lemire też się nie spodziewałem, a nadciąga za 2 tygodnie jak Święta Inkwizycja.
Przecież te plansze 300. albumu Timofa to złoto pokryte bursztynem. Muszę to mieć.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Online parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #403 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 19:50:34 »
Łyżka dziegciu - szkoda że zarąbistość naszego rynku nie pozwala na powstawanie takich pozycji u nas.
Ale ogólnie zgoda - mam nadzieję że treściowo mnie to nie zawiedzie.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #404 dnia: So, 14 Marzec 2020, 08:02:44 »
Trochę mi nie podchodzi to komputerowe malowanie, ale kupię.