Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541944 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #345 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 15:35:34 »
Może po prostu pierwsze wydanie "Opowieści z hrabstwa Essex" było dla nich problematyczne. W sensie wolno schodziło. I dlatego są tak uprzedzeni?

Z drugiej zaś strony, owszem, zainteresowanie autorem wzrosło, na świecie pewnie też, ale czy to również nie oznacza, że ceny za licencje na jego komiksy poszły w górę?


Rozmawiałem z Timofem na jego stoisku w Katowicach i powiedział mi, że największym problemem wznowienia Essex było to, że nie mógł znaleźć materiałów do druku, bo okazało się, że te które miał były popsute. Na szczęście prawidłowe materiały się znalazły, ale jeszcze nie zdecydował się co z wznowieniem ani nie rozmawiał z właścicielami praw.

A co do From Hell w kolorze to powiedział mi tylko "A widziałeś te kolory?" :) Kolory mu się nie podobają, ale kto wie... Pytania o książeczkę należy kierować Łukasza Mazura :)

Donżon schodzi jak ciepłe bułeczki, a dodruków nie będzie.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #346 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 15:38:54 »
kolory w from hell to niestety nieporozumienie. najbliżej im chyba do miałkiego, wyblakłego kolorowania nowych wydań corto.

Online Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #347 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:00:00 »
A kolorowanie w Halo Jones Ci nie siadło?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #348 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:23:21 »
A kolorowanie w Halo Jones Ci nie siadło?

Kolor do "Halo Jones" pasuje, ale już do "Prosto z Piekła" nie za bardzo... ;)

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #349 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:32:22 »
A nie mogą tego Prosto z piekła wznowić w wersji cz-b? Ja bym wolał, chociaż wezmę i kolorową.

Offline Przemek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #350 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:32:57 »
A wiadomo coś w temacie 2 tomu Donżona skoro pierwszy tom sprzedał się tak dobrze?

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #351 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:38:28 »
Rozmawiałem z Timofem na jego stoisku w Katowicach i powiedział mi, że największym problemem wznowienia Essex było to, że nie mógł znaleźć materiałów do druku, bo okazało się, że te które miał były popsute. Na szczęście prawidłowe materiały się znalazły, ale jeszcze nie zdecydował się co z wznowieniem (..)

Donżon schodzi jak ciepłe bułeczki, a dodruków nie będzie.

1. Jak to co? ;) Wydać i to najszybciej jak tylko się da! :) Będzie schodzić jak gorące bułeczki ;)

2. Wielcem rad, że tak dobrze się sprzedaje, więc o przyszłość serii można być spokojnym :) Gdybyż tak tempo wydawania dało się przyspieszyć...
Trochę dziwne, że dodruków nie będzie, skoro świetnie się sprzedaje...

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #352 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:44:30 »
A nie mogą tego Prosto z piekła wznowić w wersji cz-b? Ja bym wolał, chociaż wezmę i kolorową.

No i właśnie chyba taka będzie zważywszy na awersję Pana Timofa do kolorowej wersji ;)

A wiadomo coś w temacie 2 tomu Donżona skoro pierwszy tom sprzedał się tak dobrze?

Jakoś chyba na wiosnę już powinien być, o ile dobrze rachuję... a jeśli mnie sklerotyczna pamięć nie myli, była mowa o półrocznych lub kwartalnych, odstępach ;)
W każdym razie w tym roku mają być dwie części :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 23 Luty 2020, 16:48:53 wysłana przez asx76 »

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #353 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:59:44 »
drugi tom ma być w maju. halo jones czytałem cz-b wiec o kolorowej wersji się nie wypowiem.

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #354 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 18:45:09 »
drugi tom ma być w maju.

Trzeci tom pewnie w Łodzi we wrześniu. Napiszę tak okres od maja do września brzmi dobrze, od września do maja już niekoniecznie... Na święta mógłby zostać upchnięty jeszcze jeden :)

Dobra seria, a nawet bardzo dobra także nie dziwota że chciałby człowiek skompletować całość :)

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #355 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 19:19:17 »
Trochę dziwne, że dodruków nie będzie, skoro świetnie się sprzedaje...

O ile dobrze pamiętam, druk odbywa się w kooperacji, więc w tym samym czasie drukuje kilka wydawnictw. W takim wypadku dodruki byłyby zdecydowanie droższe. Nie wiem jak w takim wypadku skonstruowana jest licencja.

Offline PawelC

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #356 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 19:20:01 »
kolory w from hell to niestety nieporozumienie. najbliżej im chyba do miałkiego, wyblakłego kolorowania nowych wydań corto.

Osobiście nie mam nic do kolorów Corto i rozumiem koncepcję autorów na nie, ale zgadzam się, że kolory w From Hell to porażka. Widziałem jeden zeszyt i to jakieś nieporozumienie było.
"Piękny" przykład, że jeśli jakieś dzieło jest tworzone jako czarno-białe lub kolorowe, to nie wystarczy po prostu pokolorować albo pozbyć się koloru żeby dobrze wyglądało. Zazwyczaj nie wygląda.

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 19:27:47 »
Jeżeli chodzi o te Corto Maltese wydawane aktualnie przez Egmont to one są pięknie pokolorowane.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 20:05:58 »
Dokładnie tak. Początkowo byłem obrażony na kolorowego Corto, ale jak już wciągnąłem się w niewydane u nas wcześniej tomy stwierdziłem, że są zrobione ze smakiem. Czyli mówiąc kolokwalnie kolorowy Corto jest super. :D

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #359 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 20:47:35 »
po prostu podoba wam się corto i tyle;) mnie dużo bardziej podobały się wydania postu.

wracając do tematu - może na fkw pojawi się gość donzonowy.