Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541701 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 22:00:34 »
Przed chwilą sprawdziłem i też mam przesunięcie w pierwszym tomie, ale nie tak widoczne, jak w egzemplarzu Konrada. Czyli na cztery tomy (6. rewolweru), które na tę chwilę posiadam, dwa mają przesunięcia.  :)
Ale to nie tylko u Timofa występuje ten problem. Mój egzemplarz X-O Manowar tom 1. też zgarnął na grzbiet trochę okładki.

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 22:08:47 »
Skoro podali 6 miesięcy, to zakładam, że będą się tego trzymali. Drukują ten komiks z innymi wydawcami w koprodukcji, więc pewnie muszą się trzymać terminów.

Oczywiście rację przyznaję, natomiast z doświadczenia wiem że często kuje się żelazo póki gorące i jeżeli dobry odbiór Donżona zadowoli Wydawców, to nawet porozumienie z innymi nie będzie problemem jeżeli tamci będą tego samego zdania :) Kurczę minęło kilka dni po lekturze i przyznaję iż zapadła mi w pamięci. Jak człek odczuwa pustkę po zakończeniu, to znak iż poświęcony czas był absolutnie w pełni wykorzystany.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #242 dnia: So, 12 Październik 2019, 18:55:16 »
Łyknąłem właśnie jak młody pelikan pierwsze 7 albumów Ralpha. Ależ to fajne! Nie jest to komiks z gatunku szczególnie skłaniających do myślenia, ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że to głupawa historyjka. Ciekawe postacie, zabawne dialogi, przewroty fabularne itd. Na razie wstrzymuję się z czytaniem kolejnego cyklu - czekam aż wyjdzie ostatni numer. Wiadomo kiedy to dokładnie będzie?
No i Donżon leci przy następnym okienku zakupowym.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #243 dnia: So, 12 Październik 2019, 19:03:34 »
W sierpniu ukazał się we Francji podobno ostatni, 12 tom. Zapewne u nas już niedługo!

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 15:27:32 »
Czary Zjary tom 1

Panowie, myślałem że to ja mam specyficzny charakter, spaczone poczucie humoru itd itp ale... no właśnie ale... po lekturze tych trzystu stron z hakiem czuję się jakoś niepewnie...

To czego się spodziewałem w tym komiksie oczywiście występuję, ale pomyliłem się w obliczeniach. Obstawiałem jakoś 75% do 25% iż naczelnym tematem może być jaranie zioła, kwas, alkohol, seks i odjazdy jakie ta mieszanka wybuchowa gwarantuje. Pomyliłem się... 100% esencji tego komiksu to właśnie to o czym napisałem, z lekkiej strony to aż niesmaczne, przejaskrawione do granic. Na takiej diecie to zawodowcy polegliby w miesiąc... Dobra zapomniałem o kawałach, psikusach. Pan Sowa to dobry agent jest,

radzę nie czytać (kto nie czytał), obrzydliwe!!!

Spoiler: PokażUkryj
został zgwałcony, wsadzali mu członka w ucho, płynami ustrojowymi brudzili poduszkę i pościel, pies zrobił mu dezynfekcję tylnej części ciała po przygodach z używkami... łooo pany i jeszcze czynsz płacił...


dobry ziomek

Na poważnie Czary Zjary to komiks totalnie jednowymiarowy, dwa trzy razy nieźle się uśmiałem, dla mnie to jednak zdecydowanie za mało. Kojarzy mi się to trochę ze Światem według Kiepskich, zarówno pod względem powtarzalności schematów jak i stereotypów. Postacie są dosyć czytelne, po chwili kontaktu z komiksem rzadko kiedy możemy poczuć się czymś zaskoczeni.

To dobra okazja zadać pytanie, kiedy autor jedzie po bandzie a kiedy banda po autorze?

Offline gashu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #245 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 22:38:16 »
Przebrnąłem przez pierwszy tom "Donżonu". Może czegoś nie dostrzegam :P, ale dla mnie komiks ten to jednak przede wszystkim komedia i parodia heroicznego fantasy, czym (wg. informacji zawartych we "wstępie") historia nigdy nie miała być (a przynajmniej nie tylko tym).

Oczywiście, czyta się to (jak większość rzeczy autorstwa Sfara) doskonale.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #246 dnia: So, 09 Listopad 2019, 19:30:52 »
Wśród listopadowych zapowiedzi na Esensji, dwa tytuły od Timofa: 5 Centaurus i 5 Lincoln!  ;D

https://esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=28414
« Ostatnia zmiana: So, 09 Listopad 2019, 19:32:27 wysłana przez ramirez82 »

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #247 dnia: So, 09 Listopad 2019, 21:15:17 »
O, i oba wciągam

Offline HaVoK

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #248 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 10:50:30 »
Czy ktoś mógłby wrzucić tu zdjęcie pierwszej strony "Pierwszej wiosny" (komiks numer 50, chyba 2009 rok) albo napisać czy na tej pierwszej stronie tytułowej jest jakiś rysunek autora?

Offline Arion Flux

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #249 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 11:40:21 »
Na 1. stronie są wymienieni autorzy oraz tytuł, a zaraz pod tym malutki kadr, tak ok. 4x3 cm. (Na str. 2. zaś jest znacznie wiekszy kadr. W stopce widnieje copyright 2008 dla Timofa.) 

Offline HaVoK

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #250 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 13:59:38 »
Dzięki Kuki. Moje wątpliwości wzięły się stąd:



Kupiłem ten komiks, kiedyś na wyprzedaży w Gildii. Jakieś 8-9 lat temu. Przeczytałem, odłożyłem na półkę. Teraz sobie przeglądam i widzę taki rysunek na pierwszej stronie. Czy ktoś jeszcze ma taką grafikę w swoim komiksie? Czy autor był na jakimś polskim festiwalu w momencie polskiej premiery "Pierwszej wiosny"?

Offline Arion Flux

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #251 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 14:36:05 »
Kurde, dopiero teraz o tym piszesz! Ja też mniej więcej 8 lat temu kupiłem na wyprzedaży z Gildii, ale dali mi bez wrysu. Normalnie znów mnie zrobili w bambuko! Tyle kasy i w błoto. Składam reklamację!!!! ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #252 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 14:46:19 »
Kuki, co ty za głupoty wypisujesz? Przecież kolega wyraźnie napisał, że przeczytał go 8-9 lat temu, a teraz jak wyjął go po latach i przegląda, to pojawił się rysunek. Może u ciebie też się pojawi za jakiś czas?

Offline starcek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #253 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 17:09:06 »
Tak, autor był na premerze w Polsce - na Komiksowej Warszawie bodajże.

Masz wrys w wersji ogólnej tj. drogi czytelniku.  ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 22:06:33 »
Skończyłem właśnie 1 tom "Donżonu" i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Nie wiem czy to taka "typowa" parodia. Raczej niczego nie ośmiesza, tylko eksploatuje potencjalny komizm sytuacji z gatunku fantasy. Ale jednocześnie opowiada ciekawą historię, ma interesujące postacie itd.

W każdym razie - czy dobrze rozumiem, że nie będzie dalszego ciągu historii z tomu 1? Że nie dowiemy się co dalej? I że w następnych będą już inne historie?