Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541656 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1470 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 12:09:12 »
Stawiam tak - Timof dostaje dopłate z konsulatu czy innej tam organizacji kulturalnej z Portugalii. A ci Portugalczycy mają przykaz, żeby promować fado i sugerują takie tytuły, ew. za takie tytuły jest większa dopłata :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1471 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:17:37 »
Pojawiła się też cena, 126 zł. Nie wiem czy te dopłaty są aż tak duże, że Timof wyjdzie na swoje nawet jak nikt tego nie kupi.

Offline szybkilester

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1472 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:24:11 »
A dlaczego miałby nie kupować? Opis wydał mi się interesujący, rysunki także, zatem pewnie zapoznam się z tym komiksem i może nawet podpytam znajomych Portugalczyków o to i owo…

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1473 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:25:26 »
Bo to jest niszowa tematyka, szczególnie w takiej cenie. Słowo "nikt" to było oczywiście koloryzowanie, kilkanaście osób pewnie kupi.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1474 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:29:12 »
Druga sierpniowa zapowiedź to Pokusa, czyli prequel Głowy Luko Czakowskiego
Cytuj
Druga sierpniowa nowość, to prequel Głowy:
Pokusa
Scenariusz i rysunki: Luko Czakowski
Cena: 19,9 zł
ISBN: 978-83-67440-12-7
Format: 165X240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 376
Wydanie: I
Data wydania: 22 sierpnia 2022
Niemy komiks przedstawiający losy człowieka o wielkiej wyobraźni i równie wielkiej cenie, jaką musi przez nią ponieść. Album rzuca nowe światło na historię opowiedzianą w komiksie Głowa, pokazując wcześniejsze wydarzenia z tego świata.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/pfbid0HJRbDtk1kRaeMpw2W9NCyr9C8RTYgBMpV14kAEeuHwa6zLnBhvjpjksHiEwd8iqBl







Pojawiła się też cena, 126 zł. Nie wiem czy te dopłaty są aż tak duże, że Timof wyjdzie na swoje nawet jak nikt tego nie kupi.
Ale autor przecież jest Francuzem. A jakieś dopłaty, nawet jeśli są to najczęściej grosze, pozwalające najwyżej na opłacenie tłumaczenia. A ta cena to nic niezwykłego obecnie, przecież taki Egmont wydał np. teraz Cixi z Troy 152 strony za 119,99zł
A Przy dźwiękach fado ma po prostu wysokie oceny zarówno na Goodreads i Bedetheque i po prostu wydaje się dobrym komiksem

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1475 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:37:39 »
Żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał, jestem wielkim fanem Timofa, życzę mu żeby sprzedawał jak najwięcej wszystkiego, co wydaje. Po prostu nie rozumiem pewnych decyzji wydawniczych.
Ale autor przecież jest Francuzem. A jakieś dopłaty, nawet jeśli są to najczęściej grosze, pozwalające najwyżej na opłacenie tłumaczenia. A ta cena to nic niezwykłego obecnie, przecież taki Egmont wydał np. teraz Cixi z Troy 152 strony za 119,99zł
A Przy dźwiękach fado ma po prostu wysokie oceny zarówno na Goodreads i Bedetheque i po prostu wydaje się dobrym komiksem

Pewnie tak bym do tego podszedł, gdyby nie dwa poprzednie tytułu o fado wydane stosunkowo niedawno, o których nie widziałem żadnych opinii, jak również nie widziałem na żadnych zdjęciach z "nowych nabytków zakupowych". Co niczego nie przesądza, ale może dawać obraz małego segmentu rynku. Sam zresztą posiadam ten pierwszy, wydany jakoś w zeszłym roku.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1476 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 17:03:24 »
Trzecia sierpniowa zapowiedź to Plemię sów tom 4
Cytuj
Trzecim komiksem jest 4 część:
Plemię sów 4
Scenariusz i rysunki: Łukasz Wnuczek
Cena: 19,9 zł
ISBN: 978-83-67440-04-2
Format: 1655X240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 375
Wydanie: I
Data wydania: 22 sierpnia 2022
Poszukując nowego miejsca do życia, Arosen wraz z bliskimi trafia do wyludnionej osady nękanej przez ludzi-szponów. Manipulowani przez starszyznę i osaczeni przez budzące trwogę stworzenia, bohaterowie  podejmują walkę o przetrwanie i mierzą się ze skutkami sławy Plemienia Sów jako łowców potworów.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/pfbid07VmXq57jQcA5FQXeUm3J6wtrv1omUPFdTcdEbGd5jvE426Ww6cSqNMduwj4J82v9l






Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1477 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 16:22:02 »
W sierpniu Timof wyda też książkę Łukasza Chmielewskiego Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie
Cytuj
Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie
Autor: Łukasz Chmielewski
Okładka: Wojciech Stefaniec
Cena: 42 zł
Format: 148 x 210 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 174
„Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie” to 26 wywiadów z artystami, naukowcami, działaczami, wydawcami, kuratorami, marszandami i księgarzami, które w holistyczny sposób pokazują komiks w Polsce jako zjawisko artystyczne, naukowe, biznesowe i kulturowo-społeczne. Łukasz Chmielewski rozmawia między innymi z Grzegorzem Rosińskim (rysownikiem „Thorgala”), Marzeną Sową (scenarzystka „Marzi”), Katarzyną Niemczyk (pierwszą Polką w Marvelu), Karolem Kalinowskim (autorem „Łaumy” i „Kościska”), Przemysławem Truścińskim (twórcą konceptu Wiedźmina do gry „The Wicher”) czy Tomkiem Kołodziejczakiem (wydawcą i pisarzem sci-fi). Wywiady z jednej strony pokazują specyfikę medium i jego wpływ na kulturę i codzienność, z drugiej obalają mity gorszej sztuki czy medium na dzieci.
http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-13435-0.html

« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Sierpień 2022, 16:40:06 wysłana przez Konrad »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1478 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 16:23:42 »
Cytuj
marszandami

O przepraszam, marszand jest tylko jeden.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1479 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 07:22:08 »
W sierpniu Timof wyda też książkę Łukasza Chmielewskiego

Ja podziękuję. Spodziewam się dużo gadania o niczym. Ostatnio wychodzi dużo książek. Dlaczego nikt nie wyda książki z wywiadami z wydawcami?

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1480 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 16:25:18 »
Eh jak to dobrze, że w tych coraz cięższych czasach wydawca dba o klienta i jego portfel. Dzięki Timofie za brak folii! Ułatwiasz mi odpuszczenie kupna waszych komiksów.

Najnowszy przykład Węgiel i Krzem, to są 3 różne tomiki, sklep dalej chce wymieniać na "bez wad", więc 4 wysyłka w drodze (a rzeczywiście to 8, bo to nie wymiana, a odbiór i dostarczenie osobno). ::)

W tańszym komiksie bym odpuścił, ale komiks za ~100 zł chciałbym mieć przynajmniej w dobrym stanie.

Wiem, że wałkowane naście razy, ale musiałem się trochę wyżalić :'(


Offline LukCook

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1481 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 16:51:16 »
Ja już odpuściłem kupowanie nowych Timofów. Celuję w outlety, dostaję w takim samym stanie jak nowe tylko taniej.

Offline holcman

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1482 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 16:58:40 »
Ja podziękuję. Spodziewam się dużo gadania o niczym. Ostatnio wychodzi dużo książek. Dlaczego nikt nie wyda książki z wywiadami z wydawcami?

A dlaczego wywiady z wydawcami miałyby być ciekawsze niż z twórcami?
Natomiast w książce Łukasza jest wywiad i z Kołodziejczakiem i ze mną na przykład (a może i z innymi wydawcami, tego nie wiem).

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1483 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 17:14:54 »
Ja już odpuściłem kupowanie nowych Timofów. Celuję w outlety, dostaję w takim samym stanie jak nowe tylko taniej.
O, dobry pomysl. Sprobuje szczescia w ten sposob :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1484 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 17:20:39 »
Eh jak to dobrze, że w tych coraz cięższych czasach wydawca dba o klienta i jego portfel. Dzięki Timofie za brak folii! Ułatwiasz mi odpuszczenie kupna waszych komiksów.

Najnowszy przykład Węgiel i Krzem, to są 3 różne tomiki, sklep dalej chce wymieniać na "bez wad", więc 4 wysyłka w drodze (a rzeczywiście to 8, bo to nie wymiana, a odbiór i dostarczenie osobno). ::)

W tańszym komiksie bym odpuścił, ale komiks za ~100 zł chciałbym mieć przynajmniej w dobrym stanie.

Wiem, że wałkowane naście razy, ale musiałem się trochę wyżalić :'(

Z tym, że tak naprawdę folia by ochroniła tylko przed tym ostatnim uszkodzeniem. Też jestem wielkim wrogiem braku foliowania, ale bądźmy uczciwi. Nawet niezafoliowany komiks jeśli jest wysłany ze sklepu w dobrym stanie i dobrze zapakowany, powinien dotrzeć w stanie nienagannym. Podejrzewam, że kupujesz w jakimś dyskoncie, gdzie jest taniej, więc coś za coś.