Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541687 razy)

qprime i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1230 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 20:02:38 »
Choć rozpikselowany Profesor Bell od Mroji/Timofa był chyba jeszcze gorszy, szczególnie patrząc jak świetny jest to komiks.
Fun fact: miałem przyjemność przeglądać tego Bella o małpach w wersji niemieckiej i też były piksele. Kompletnie nie rozumiem o co chodzi z tym komiksem.
https://www.avant-verlag.de/comics/professor-bell-bd-3/
Miałem taką myśl, żeby specjalnie kupić ich wersję i potem po powrocie do kraju porównać z timofową, ale tego nie zrobiłem i żałowałem.
Niemieckie ma taką fajną chropowatą okładkę i fajny offset. Naprawdę żałuję, że nie kupiłem.

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1231 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:03:48 »
Timof przemówił ( na Fb ):

Z nowym rokiem!
Tak jak obiecaliśmy wczoraj, przedstawiamy trochę okładek z planowanych na ten rok tytułów (niektóre z okładek robocze, inne w oryginale).
Oczywiście to nie wszystko, co zaplanowaliśmy na ten rok. Poza tym w planie kolejne tomy serii Iskry Krzysztofa Łuczyńskiego, pierwszy tom Mahabharaty Igora Baranko, Pieśń o Renarcie Joanna Sfara (już w końcu stycznia), Donżon 3 w marcu, Dziadostwo 2. A i zapewne niespodzianki.

Wstępne plany na najbliższe miesiące:

- w styczniu:
Szósty rewolwer tom 8
Pieśń o Renarcie tom 1

- w lutym:
Szósty rewolwer 9 (koniec serii)
Hołd dla Ziemi Joe Sacco
Madgermanes Birgit Weyhe
Węgiel i Krzem Mathieu Bablet (lub marcu)

- w marcu:
Donżon 3
Clean Break - Filipe Nunes
Furry trap - Josh Simmons
Crisis zone (jeśli będziemy mieli za chwilę tłumaczenie!)

- w kwietniu:
Surwiło - Olga Lawrientjewa
Memento mori - Tiitu Takalo
Giant - Mikael
O fado ilustrado - Jorge Miguel

Polecamy się!


A Od siebie jeszcze dodam ze zdjęć okładek wrzucili więcej niż w poście powyżej
Na jednym z nich jest okładka Le Monde Sans Fin -Blaina. 
Jupi !!:)
« Ostatnia zmiana: So, 01 Styczeń 2022, 15:27:48 wysłana przez kenji »

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1232 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:27:55 »
Wychodzi na to że czytelnicy nie udowodnili portfelami zasadności wydania ostatnich spinoffów Szóstego Rewolweru, smuteczek. Całe szczęście że to seria anglojęzyczna, a nie francusko więc można spokojnie uzupełnić brakujące tomy.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1233 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:37:54 »
Te wydane u nas spin-offy były słabe i brakowało nim charyzmatycznych bohaterów jak główna dwójka. Także w tym wypadku wzruszam ramionami, że ich nie będzie.

A co do zapowiedzi timofa - kurczę, im mniej anglosasko brzmiące nazwiska twórców, tym bardziej jestem zainteresowany ;)

Online vision2001

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1234 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 15:38:32 »
Wychodzi na to że czytelnicy nie udowodnili portfelami zasadności wydania ostatnich spinoffów Szóstego Rewolweru, smuteczek. Całe szczęście że to seria anglojęzyczna, a nie francusko więc można spokojnie uzupełnić brakujące tomy.
Dobrze, że dokończą serię główną. Choć w poście nie napisali, że serii pobocznych nie wydadzą (choć czuję, że jednak ich więcej nie dostaniemy).

Te wydane u nas spin-offy były słabe i brakowało nim charyzmatycznych bohaterów jak główna dwójka. Także w tym wypadku wzruszam ramionami, że ich nie będzie.
Drugiego z tomów serii pobocznych jeszcze nie czytałem. Co do pierwszej z nich, to niestety przytaknę...

A Od siebie jeszcze dodam ze zdjęć okładek wrzucili więcej niż w poście powyżej
Na jednym z nich jest okładka Le Monde Sans Fin -Blaina. 
Jupi !!:)

No tak. Nie i nie dali też m.in. Donżona 3.

Poniżej okładki jako spoiler, bo dużo ich, a przewijać całość, gdy Was mogą one nie interesować, to bezsens ;)
Spoiler: PokażUkryj










































« Ostatnia zmiana: So, 01 Styczeń 2022, 15:55:16 wysłana przez vision2001 »

Online Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1235 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 16:23:30 »
Te wydane u nas spin-offy były słabe i brakowało nim charyzmatycznych bohaterów jak główna dwójka. Także w tym wypadku wzruszam ramionami, że ich nie będzie.
Na KW Meta tłumacz mówił, że musieli wydać drugi spin-off, bo bez niego trudniej byłoby zrozumieć wydarzenia w niewydanych jeszcze tomach serii głównej. Kolejne zaś spinn-offiy są dla serii bez znaczenia.

Offline 79ers

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1236 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 17:40:11 »
Krótki rozstrzał w emisji rewolweru to super wiadomość. 4 a może nawet 5 interesujących tytułów od Timofa w pierwszym kwartale to jak dla mnie duże zaskoczenie.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1237 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 18:39:05 »
Nowy komiks Joe Sacco. Tego nie można przegapić.

Online Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1238 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:26:16 »
Jak podaje Timof:
„6 rewolwer 8 za 2-3 tygodnie w księgarniach.”

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1239 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:35:33 »
Nowy komiks Joe Sacco. Tego nie można przegapić.

Ja się najbardziej jaram de Crecym i Blainem. Choć większość z tych zapowiedzi b. mocna.

Online Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1240 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 18:56:12 »
Cytuj
🌟 Praca nad 2 tomem Iskier zbliża się już ku końcowi! 🌟 Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to możecie się spodziewać, że kolejny rozdział opowieści o Ronanie Arrisie ukaże się w ofercie Timof Comics już w maju tego roku! 😊

Drugi tom na KW.


Pimpek

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1241 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 19:45:09 »
Bardzo fajnie. Gdyby udało się utrzymać tempo jeden album rocznie, to byłoby super. Nie jest to jakiś komiks urywający dupę, ale im więcej takich rozrywkowych, lekkich serii tym lepiej. "Czerwony Pingwin", "Brom", "Wydział 7", wszystkie te serie dziecięce Krótkich Gatek i Egmontu to jest nowa jakość, jeśli porównamy to np. do tego co się działo w polskim komiksie w latach 1990-2010. To taka luźna refleksja po lekturze KKK 26 :)

Online Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1242 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:19:10 »
Cytuj
Pierwsza nowość stycznia (drukarnia zrobiła niespodziankę i już ją rozesłała do dystrybucji!):
Szósty rewolwer 8: Między piekłem a powodzią
Scenariusz: Cullen Bunn i Brian Hurtt
Rysunki: Mike Norton
Kolory: Bill Crabtree
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-57-1
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 356
Wydanie: I
Data wydania: 14 stycznia 2022
KLUCZE DO NIESKOŃCZONEJ CIEMNOŚCI WPADŁY W ZŁE RĘCE!
Stała się rzecz niewyobrażalna! Szóstka – zestaw przeklętych rewolwerów umożliwiających posiadaczowi zniszczenie i odbudowanie rzeczywistości – wpadła w ręce Griseldy, Szarej Wiedźmy, i jej pośrednika, Jesupa Suttera.
Uciekając przed ich atakiem, Drake Sinclair, Becky Montcrief i Nidawi ukryli się, aby dać swoim ranom się zagoić i opłakiwać straty. Jednak to tylko kwestia czasu, zanim świat wokół nich się rozpadnie. A kto wie, jaką wizję piekła na ziemi Szara Wiedźma zechce rozpętać.
Wzywając starożytne, nieprzewidywalne moce, Drake i Becky szykują ostatni atak na Griseldę i jej sługi, zanim wrota apokalipsy zostaną otwarte.
Ale Becky została dotknięta tragedią, którą widziała ... i teraz wierzy, że jedynym sposobem na uratowanie świata jest pozwolić, by został zniszczony.
Między Piekłem a Powodzią zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach 42-47 serii.







« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:23:38 wysłana przez Midar »

Offline Komediant

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1243 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 15:58:50 »
Może któryś posiadacz ostatniego wydania integrala Kota Rabina dać znać czy tłumaczem jest, jak podaje Gildia, Wojtek Birek, czy to jednak błąd na stronie? Porównałem strony przykładowe z moim tomem z Wydawnictwa Komiksowego i tam to wygląda na stary przekład G. Przewłockiego. Pomyślałbym nad wymianą dla tłumaczenia Birka, ale obstawiam że to jednak Gildia wklepała złe dane.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1244 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 16:03:32 »
W tegorocznym wydaniu integrala 1-5 jest Przewłocki.