Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1215 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 10:31:28 »
Ktoś czytał Iskry - Ambicja Krzysztofa Łuczyńskiego ? Znalazłem z dwie recenzje w necie i niby pozytywny odzew, ale jakoś wolałbym przeczytać opinię kogoś stąd, warto dać szansę ?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1216 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 10:46:56 »
Ktoś czytał Iskry - Ambicja Krzysztofa Łuczyńskiego ? Znalazłem z dwie recenzje w necie i niby pozytywny odzew, ale jakoś wolałbym przeczytać opinię kogoś stąd, warto dać szansę ?

Widać niedostatki warsztatowe w scenariuszu i rysunkach, ale mimo nich jest to według mnie naprawdę niezły gatunkowy "komiks środka", a w polskim komiksie to nadal jest, niestety, nisza. Chciałbym żeby powstawały kolejne tomy, jestem pewien, że będą jeszcze lepsze jak autor się rozkręci i nabierze pewności siebie oraz wprawy.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1217 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 12:13:20 »
Jest niezły, ale źle skonstruowany - polecam przed czytaniem zaznajomienie się z posłowiem i tylnymi stronami okładki - będzie mniejszy chaos w początkowych ekspozycjach. Poza tym to level frankofońskiego fantasy sci-fi.

Offline Koora

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1218 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 12:14:08 »
Mnie się podobało. Jak na debiut to uważam że naprawdę obiecujący.
Na pewno będą kolejne tomy, autor ma już konkretny plan historii. I jak sam mówił przy okazji rozmów na tegorocznych imprezach, ten pierwszy tom to wstęp, rozstawienie pionków na planszy.
W każdym razie ja czekam na ciąg dalszy :)

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1219 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 12:52:21 »
No i ok, dzięki za odpowiedzi, przekonaliście :)

Offline stab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1220 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 16:45:55 »
Czy jakość tego wydania jest serio tak kiepska, jak ludzie piszą w komentarzach?
https://www.gildia.pl/komiksy/452701-prosto-z-piekla-iii-wydanie

Zastanawiam się między tym, a master edition w oryginale.

https://www.amazon.de/dp/1603094695/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_RYDZ5DA78GZ16ZZY0A69?_encoding=UTF8&psc=1

Online perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1221 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 16:50:42 »
Zwróć jeszcze uwagę, że to wydanie z Amazona jest kolorowe. Tzn. jeśli ma to dla Ciebie znaczenie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1222 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 16:51:53 »
Nie jest. Tych kretynów komentujących na Gildii głównie twardość okładki i to często jeszcze przed wydaniem danego komiksu powinni pogonić na zbity ryj.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1223 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 17:27:49 »
Czy jakość tego wydania jest serio tak kiepska, jak ludzie piszą w komentarzach?
https://www.gildia.pl/komiksy/452701-prosto-z-piekla-iii-wydanie

No niestety jest kiepska. Timof przy tym wydaniu się nie popisał. Miałem je w rękach i cieszyłem się, że upolowałem poprzednie wydanie w twardej oprawie.

Kilka osób na forum nawet wrzucało zdjęcia.
Tutaj:
Otóż to. Cena okładkowa 140 zł jest z kosmosu jak za takie wydanie. I tak, wiem, że jak się poszuka, przyczai na promkę, doda goodie, kartę krwiodawcy i inne takie to się pewnie kupi poniżej 90 zł. Nadal jednak to wydanie nie jest warte tej ceny.
Ja swój egzemplarz zwróciłem i czekam na lepsze wydanie. Poki co mam co czytać.

Tutaj:
To ja jeszcze na momencik wrócę do nowego wydania PROSTO Z PIEKŁA. Mój egzemplarz, a właściwie jego grzbiet prezentuje się tak:


Słabizna. Reszta póki co bez zarzutu. Oczywiście pomijając fakt opakowania takiej cegły w softcover.
Szkoda, że wydawca tak po macoszemu potraktował to wydanie bądź co bądź - ponadprzeciętnego i wyczekiwanego dzieła.
Czekam na porządne.

I tutaj:
Pytanie do osób, które kupiły Prosto z piekła w nowym wydaniu:
Czy Wasze egzemplarze też mają takie pomarszczone grzbiety? To wynika z objętości i miękkiej oprawy czy mój jest wadliwy?
Wprawdzie i tak będę wymieniać, bo przyszedł zapakowanej tylko w cienki karton i się poobijał, ale chciałbym wiedzieć czego się powinienem spodziewać.





Pewnie nie cały nakład taki był, ale jednak widziałem sporo takich zdjęć i narzekań.
Timof obiecał, że za kilka lat (5-7) ma wydać w kolorze i twardej oprawie, ale przy galopującej inflacji aż strach myśleć o cenie.

Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1224 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 17:47:35 »
Czy jakość tego wydania jest serio tak kiepska, jak ludzie piszą w komentarzach?
https://www.gildia.pl/komiksy/452701-prosto-z-piekla-iii-wydanie

Zastanawiam się między tym, a master edition w oryginale.

https://www.amazon.de/dp/1603094695/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_RYDZ5DA78GZ16ZZY0A69?_encoding=UTF8&psc=1

Jak jesteś skłonny wydać więcej to kup wydanie oryginalne.
Jest ma twardo I na pewno Amerukanie nie odwalili takiej kaszany jak Timof z ostatnim wznowieniem.
Tak się składa, że je mam i to jest porażka. Grzbiet jest pomarszczony tak, jak piszą w komentarzach ma Gildii. Poza tym jest źle ucięty i krawędzie grzbietu są postrzępione. I to nie jest odosobniony przypadek tylko standard. Próbowałem wymieniać ale przyszlo niewiele lepsze, a inni kupujący mieli to samo.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1225 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:00:07 »
Mam, przeczytałem, i nadal twierdzę, że primadonny okładkowe przesadzają.
Kupujesz komiksy dla okładek - nie kupuj. Kupujesz dla treści - kupuj. Nigdy nie wiadomo, czy człowiek dożyje innego wydania.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1226 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:21:54 »
Jak z każdym produktem, kiedy jest uszkodzony, nie kupuj.  Ja zrezygnowałem i kupiłem  na Allegro poprzednie wydanie. Nie ma porównania. I nie słuchaj tych, co mówią, że to wydanie jest ok, bo nie jest i szkoda Twoich pieniędzy na produkt z widocznymi defektami. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.

Offline vision2001

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1227 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:26:07 »
Serię "Szósty rewolwer" kupuję praktycznie w momencie pojawienia się kolejnego tytułu w sprzedaży, bo wiem z jakim bólem ten tytuł jest wydawany (w sensie: średnio zadowalająca sprzedaż, która skutkuje pojawianiem się w bólach kolejnych części na polskim rynku wydawniczym).
Ale dopiero teraz udało mi się usiąść, by ciągiem przeczytać posiadane komiksy z tej serii, no i widzę brak na półce tytułu "Czas umarłych"... Do szybkiego nadrobienia!
Samą serię czyta się ciągiem bardzo przyjemnie. Ale dawno temu, gdy przeczytałem sobie #1, a po kilku miesiącach #2 to na poważnie zastanawiałem się, czy jednak kolejne tomy nie będą znacznie gorsze... No i wydaje mi się, że dobrze się stało, iż mam kolejne części "Szóstego rewolweru".

Wczoraj przeczytałem sobie tom 3 (dziś już jestem po lekturze tomu 4). No i dziś postanowiłem zadać zagadkę w zabawie "Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 10!" właśnie z tego tomu. I w necie poszukałem sobie kilku stron w wersji oryginalnej i trochę się zdziwiłem.
Zobaczcie sami (u góry polskie wydanie, na dole grafiki wydania oryginalnego z neta):









Tekst na tych stronach jest jednak ważny dla fabuły, choć jego brak nie zakłóca odbioru całości (i nawet bym nie pomyślał, że czegoś zabrakło na tych stronach).
Jednak trzeba powiedzieć, że jest to gafa pełną gębą.

Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1228 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:28:52 »
Mam, przeczytałem, i nadal twierdzę, że primadonny okładkowe przesadzają.
Kupujesz komiksy dla okładek - nie kupuj. Kupujesz dla treści - kupuj. Nigdy nie wiadomo, czy człowiek dożyje innego wydania.

Właśnie dlatego kupiłem i po jednej próbie wymiany zostawiłem. Bo chcę przeczytać.
Ale to nie znaczy, że to jest dobre wydanie. Nie jest.
W podobnych pieniądzach można było kupić też amerykańskie pokolorowane na miękko. Ale ten komiks chciałem akurat przeczytać po polsku, więc wziąłem co dali.
Zapłaciłem i mam prawo narzekać.
Taka już ze mnie primadonna.

Edit: @vision2001
Nie mogłeś tego napisać przed zadaniem ostatniej zagadki. 😉
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:35:15 wysłana przez Toranga »

Online Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1229 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:33:00 »
@vision

Więcej grafiki dostaliśmy ;)
Czytałem to wieki temu, ale też nie zauważyłem, że czegoś brakuje.
Słabe trochę.
Choć rozpikselowany Profesor Bell od Mroji/Timofa był chyba jeszcze gorszy, szczególnie patrząc jak świetny jest to komiks.