Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541758 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1155 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 18:36:39 »
Płaszcz i szpony - fajnie; szkoda, że brak 6. Rewolweru  :(
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 18:46:00 wysłana przez kv »

Offline Palyszkiewicz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1156 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 22:27:58 »
Te Zapiski Orifiela zapowiadają się intrygująco. Czekam na przykładowe plansze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1157 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 22:39:31 »
Te Zapiski Orifiela zapowiadają się intrygująco. Czekam na przykładowe plansze.

Spoiler: PokażUkryj






« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 22:45:11 wysłana przez ukaszm84 »

Online kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1158 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:32:30 »
Kojarzycie może czemu jest przesunięcie drugiego integrala Płaszcz i Szpony na 8 listopada? Taka data jest przynajmniej na gildii. A było na następny tydzień :(

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1159 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:33:25 »
Nie kojarzę, ale to potwierdza, że branie teraz czegoś w przedsprzedaży nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1160 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 20:09:28 »
Opóźnienie Płaszcza związanie z brakami papieru w drukarniach. Praktycznie wszyscy wydawcy mają z tym teraz problem
Cytuj
I na koniec smutna wiadomość - "Płaszcz i szpony 2" niestety dopiero w pierwszych dniach listopada. Dopadł nas również "kryzys na niedostępnych kartonach okładkowych". Oczekujących prosimy o odrobinę więcej cierpliwości. Warto.

Natomiast dostawa z Francji z komiksem Wszędzie Biały ma dotrzeć do nich w poniedziałek


I informacje odnośnie Targów Książki w Krakowie:
Cytuj
1. Od jutra do niedzieli jesteśmy na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Zapraszamy na stoisko K2!
2. Na stoisku w sobotę będą podpisywać:
- Luko Czakowski 12-13 i 15-18
- Michał Kalicki 14-19
- być może dotrze też Krzysztof Gawronkiewicz.
3. Od piątku będziemy mieli przedpremierowo "Zapiski Orifiela". Świetna książka!

Offline Lipa

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1161 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 19:34:45 »
Koleje losu ktoś przeczytał? Na ile prawdziwe jest to porównanie do Mausa?

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1162 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:23:27 »
U nas dopiero co wyszedł dziesiąty tom Kota Rabina, a w listopadzie na zachodzie wyjdzie już jedenasty.
https://m.bedetheque.com/BD-Chat-du-Rabbin-Tome-11-La-bible-pour-les-chats-433431.html

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1163 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:31:59 »
E tam, dawać grudniowego "Donżona"! ;)


Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1164 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:41:05 »
U nas dopiero co wyszedł dziesiąty tom Kota Rabina, a w listopadzie na zachodzie wyjdzie już jedenasty.
https://m.bedetheque.com/BD-Chat-du-Rabbin-Tome-11-La-bible-pour-les-chats-433431.html

A warto też przypomnieć, że Timof jeszcze w tym roku zamierza wydać 1 tom nowej serii Sfara - La chanson de Renart
https://www.bedetheque.com/serie-70814-BD-Chanson-de-Renart.html

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1165 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:38:37 »
Próżno mi było szukać tych piętrzących się emocji z recenzji Wyjątkowych chwil ze sztucznymi brawami. Zero. Nie pomógł piękny rysunek, nie pomogła a wręcz przeszkodziła wydumana konstrukcja fabuły. Całość przeładowana zbędnymi metaforami, (które i tak czytelnika zazwyczaj nie oświecą w żaden sposób) i chaotycznym i irytującym para-poetyckim stylem pisania. Wątki fabularne  spotykające się w końcu ku kompletnie niesatyfakcjonujacej konkluzji zmarnowane... Mega rozczarowanie.
5/10

PS. Nawet rysunkami trochę mnie wkurzył. Po pierwsze powtórką z gry formalnej kolor/bw. A po drugie wyłożył się kompletnie na postaci chłopca. U Fiora w Celestii było to samo.

Offline holcman

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1166 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:42:27 »
PS. Nawet rysunkami trochę mnie wkurzył. Po pierwsze powtórką z gry formalnej kolor/bw. A po drugie wyłożył się kompletnie na postaci chłopca. U Fiora w Celestii było to samo.

Ale jeśli dobrze pamiętam "Celestię" oceniłeś dość wysoko?

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1167 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:49:56 »
Ale jeśli dobrze pamiętam "Celestię" oceniłeś dość wysoko?

Względnie wysoko. Tu nawiazuję tylko do rysunku dziecięcych postaci w tych komiksach. U Fiora to wyszło nawet gorzej.
Choć sama Celestia też trochę mnie rozczarowała. Po naprawdę genialnym i obiecującym początku z niesamowitym klimatem potem wszystko się jakoś rozlazło.


Offline raurer

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1168 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 10:54:15 »
To dla równowagi ja pochwalę Wyjątkowe chwile ze sztucznymi brawami :) Jak dla mnie jest to najbardziej spełniony komiks Gipiego, które wynagrodził lekkie rozczarowanie po Pewnej historii (nie, żebym uważał, że to zły komiks - jest ok, ale pozostawił mnie obojętnym). Tu doceniam jego eksperymenty narracyjne, choć domyślam się, że nie zawsze są one strawne (jak to z eksperymentami bywa). Gipi tworzy komiksowy rodzaj strumienia świadomości, pozwala poznać psychikę bohatera, jak rzadko się to w tym medium udaje. Konkluzja jest w istocie banalna i właśnie dlatego mi się podoba :) Jest zwyczajnie do bólu życiowa. Zresztą wydaje mi się, że Gipi celowo gra z fabularnymi kliszami (klaun w depresji), by wzmocnić jej wydźwięk. Mnie trafiło   

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1169 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:09:27 »
Donżon tom 3 niestety przesunięty na luty/marzec 2022r. Winne braki papieru i kartonu
Szersze info o opóźnieniach pojawi się na dniach

Edit. Jeszcze info o 2 innych tytułach:
- Węgiel i krzem (Carbone & Silicium) - "słyszymy, że papier będzie dopiero w marcu, ale chcemy zmienić na inny podobny, więc czekamy na informację"
- Paying the Land - "walczymy by wyszło jeszcze w tym roku, ale jak nie dotrzyma nam drukarnia terminu do 14 grudnia, to dopiero w styczniu"

Edit 2. Kolejne info
- Szósty rewolwer tom 8 - w grudniu
- Szósty rewolwer tom 9 - jak będzie karton na okładkę to w styczniu
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Listopad 2021, 22:09:09 wysłana przez Konrad »