Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 549879 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #960 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 01:21:01 »
Może mi ktos powiedziec jakie są angielskie odpowiedniki Czary Zjary 1 i Czary Zjary 2?

Wydania Fantagraphics nie są w 1:1. Inna ilość i inaczej dobrane historie.

Do wymienionych wyżej można dodać jeszcze zbiorek publikowanych w zinach ect Seeds and Stems i pomniejsze zeszyciki z innych wydawnictw.

Offline michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #961 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 12:01:07 »
Kolejna zapowiedź na kwiecień

Cytuj
Andromeda, czyli długa droga do domu
Scenariusz i rysunki:  Zé Burnay
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-48-9
Format: 185x285
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 329
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021
Andromeda, to historia inicjatyczno-surrealistycznej wyprawy, w której towarzyszymy zagubionemu nomadzie. To także relacja z odnajdywania przeznaczenia, którego jednocześnie się pragnie i nie zna.
Wędrówka przez pejzaż postapokaliptyczny lub zagubiony w starożytności. Doskonały komiks portugalski, który wciąga czytelnika w świat wyobraźni autora zbudowany
z mitów oraz legend, strachu, symbolizmu i przygody.
Zé Burnay (1991), pochodzący z Sintry ilustrator i autor komiksów. Posiada dyplom z projektowania graficznego. Dzieli swój czas między ilustrację, autorskie projekty komiksowe i produkcję muzyki ambient.
Andromeda jest jak kawałek nugatu. Dostajemy kawałki suszonych owoców, są duże i twarde, oddzielone od siebie i odmiennie smakują, choć zostały zlepione w jedno płynnym miodem. Nasze podniebienie co i rusz jest zaskakiwane, pod wrażeniem, kiedy tylko trafi na na jeden z tych pożywnych owoców, chrupiących, smacznych, o posmaku drewna, bogatych i oleistych, ale jednak twardych.
(Pedro Moura, yellowfastcrumble.wordpress.com)
Na początku wszystko zdaje się nieskomplikowane, ale z każdym kadrem sytuacja się zagęszcza, a historia skręca w stronę snu, a czasami staje się koszmarem. Umysł Burnaya z całą pewnością wypełnia niezmierzony wszechświat. Bardzo chciałbym nadal po nim podróżować, w miarę jak będzie go przelewał na papier.
(Mark Tweedale, www.multiversitycomics.com)
Oto komiks artysty, który spędził odpowiednio dużo czasu pogrążony w materii, z której utkane są sny. Otrzymujemy od niego prawdziwy róg wizualnej obfitości. Burnay na każdej stronie odpala fajerwerki. Zobaczyć taki komiks, stworzony przez prawdziwego wizjonera, to wyjątkowe przeżycie. Burnay osiągnął coś cudownego.
(Henry Chamberlain, www.comicgrinder.com)
Scenariusz tej historii mogliby stworzyć Steve Gerber i Jodorowsky mając halucynacje zmierzające ku koszmarowi. To coś, co doprowadzi nasze emocje na skraj, co sprawi, że będziemy wypatrywali kolejnej przerażającej wizji. Połączenie spaghetti westernu z wywróconymi światami Jerry’ego Corneliusa, przefiltrowane przez tradycje europejskiego horroru i s-f.
(Tony Ez Esmond, www.neverironanything.blogspot.com)
Uwaga! W komiksie śladowe ilości Mike Mignoli w postaci rysunku-tribute.[/spoiler]









Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #962 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 12:09:57 »
Pozytywnie zaskoczyli z tak niską ceną tej Andromedy. Będzie kupowane.
I jak widzę np. na filmiku poniżej nie jest on w całości niemy:
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Kwiecień 2021, 12:16:21 wysłana przez Konrad »

Offline rekinn

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #963 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 19:10:51 »
Cytuj
Wydania Fantagraphics nie są w 1:1. Inna ilość i inaczej dobrane historie.

Do wymienionych wyżej można dodać jeszcze zbiorek publikowanych w zinach ect Seeds and Stems i pomniejsze zeszyciki z innych wydawnictw.

Seeds and Steams jest w CzZ1 lub  CzZ2? :o

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #964 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 20:22:46 »
Nie. Tak tylko dodałem do tego wyszło.
EDIT: Chociaż cholera wie, w 2 polskie zbiorczo mają jakies 30 stron wiecej niż Megahex, Amsterdam i One More year wieć moze coś z tego zbiorku się tam znalazło. Timof kiedyś wspomiał że indywidualnie dobierali historyjki czy coś takiego.

Tych historyjek jest cała masa i miałem nawet zamiar kiedyś dokładnie porównać ale się poddałem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Kwiecień 2021, 20:32:17 wysłana przez Bender »

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #965 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 11:08:52 »
Cytuj
Ostatnią nowością kwietnia jest ostatni istniejący tom serii:
Hip Hop Genealogia 4

Scenariusz i rysunki: Ed Piskor
Tłumaczenie: Piotr Czarnota i Marceli Szpak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-36-6
Format: 225X320
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 112
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 328
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021

Bestseller New York Timesa!
Ciąg dalszy nagradzanej serii, która dokumentuje pionierskie czasy Dr. Dre i Def Jam Records. W tym tomie poznajemy najnowszych zawodników rapgry: Willa Smitha, Salt’n’Pepa, Biza Markiego i wielu innych!
Lata 1984-85 to czasy, gdy Hollywood zaczyna interesować się hiphopem i chce zarobić na najnowszej modzie licznymi filmami, takimi jak „Breakin’”, „Breakin' 2: Electric Boogaloo”, „Beat Street” i „Krush Groove”.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3685453198249551






Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #966 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 14:44:47 »
Teoretycznie miał być już czwarty Donżon, a nie ma nawet zapowiedzi trzeciego. Ktoś tam wspomnie że to kooperacja. Płaszcz i Szpony też już mają prawie rok i cisza. Niestety Timof po Screamie i Kurcu wpada u mnie na pomarańczową listę (kupuj tylko jednostrzały). Można tak jak Studio Lain wydać Yiu, czy Slaine w odstępstwie miesiąca, można też grzebać się i psuć odbiór dzieła.

Pomijając moje widzimisie, przecież to szkodzi wydawnictwu. Większość z tych nowości po prostu ignoruję, gdyż wiem że muszę mieć za co kupić trwające serie. Im mniej otwartych, tym chętniej szukam czegoś nowego do poczytania.

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #967 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 15:41:22 »
Można też jak SL z ABC zapowiadać kontynuacje od pięciu lat...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #968 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 16:41:08 »
Można tak jak Studio Lain wydać Yiu, czy Slaine w odstępstwie miesiąca, można też grzebać się i psuć odbiór dzieła.
Różnica jest taka, że "Yiu" czy "Slaine" (uściślając, że chodzi o tylko jeden tytuł z serii, bo w szerszym znaczeniu również była masa narzekań, że przedłużają wydanie kolejnego tomu) to zamknięte całości, które można było wydać w jednym czy dwóch tomach. "Donżon" za to liczy już 44 albumy (jeśli to, co podane na Wikipedii jest w 100% zgodne z prawdą) i wychodzi nadal od 1998. Więc trochę za wcześnie mówić tu o psuciu odbioru przez czekanie na kolejny tom, jeśli oryginał wychodzi od ponad 20 lat. Zwłaszcza, że poprzedni tom wyszedł wcale nie tak dawno temu i zdaje się, że zawierał trochę więcej niż jeden regularny album.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Kwiecień 2021, 16:50:53 wysłana przez Eguaroc »

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #969 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 16:57:00 »
Po raz kolejny. Donżon to też z grubsza zamknięte całości. I nie przeginajmy w tej roszczeniowości bo porównujac jak wychodzi w oryginalne to u nas wychodzi EKSPRESOWO.

Offline raurer

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #970 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 17:13:54 »
Nie rozumiem, jak można mieć pretensje do tempa wydawania Donżonu XD W rok dostaliśmy dwa super wydane integrale, a to, że w międzyczasie wybuchła pandemia, która trochę opóźniła druk kolejnych tomów, to akurat nie wina Timofa. W dodatku doceńmy, jak dobrze reaguje na prośby kupujących - najpierw mówił, że nie ma szans na dodruk pierwszego tomu, potem, że będzie przed tomem 7 (który zdaje się, że jest we Francji w trakcie wydawania, bo autorzy wrócili do tworzenia), a ostatnio wspomniał, że jest szansa nawet na ten rok. A ogólnie Timof jest wydawcą, który imo najlepiej podchodzi do rozpoczętych serii, a przykładów nie muszę daleko szukać, bo akurat na kwiecień zapowiedziane są dwie kontynuacje.
Ogólnie jasne, można zrezygnować, ale straci się w ten sposób jeden z najlepszych komiksów wydanych u nas, który można czytać w oderwaniu od reszty tomów. A serio warto, akurat ledwo co skończyłem drugi tom i jest to rzecz zdecydowanie wybitna, w dodatku wykraczająca poza humorystyczne-parodystyczne ambicje pierwszego tomu (choć humoru też nie brakuje).
Co do Płaszcza i szponów to ich premiera miała miejsce w sierpniu, więc rok jeszcze nie minął. Timof pisał, że kolejny integral planował na luty-marzec, ale najwyraźniej coś mu się opóźniło, co wcale mnie nie dziwi, bo wydał w czasie sporo innych komiksów. A nie wszystkie były planowane (Essex), więc pewnie musiał skorygować kalendarz.

Trochę się rozpisałem, ale przyznam, że denerwuje mnie maniera obecna na tym forum, polegająca bardziej na narzekaniu na wydawców niż dyskutowaniu o wydawanych przez nich (swoją drogą znakomitych) komiksach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Kwiecień 2021, 17:15:27 wysłana przez raurer »

Offline skil

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #971 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 21:59:48 »
Teoretycznie miał być już czwarty Donżon, a nie ma nawet zapowiedzi trzeciego. Ktoś tam wspomnie że to kooperacja. Płaszcz i Szpony też już mają prawie rok i cisza. Niestety Timof po Screamie i Kurcu wpada u mnie na pomarańczową listę (kupuj tylko jednostrzały). Można tak jak Studio Lain wydać Yiu, czy Slaine w odstępstwie miesiąca, można też grzebać się i psuć odbiór dzieła.

Zawsze możesz sobie kupić w oryginale xD
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #972 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 22:38:40 »
ale najwyraźniej coś mu się opóźniło, co wcale mnie nie dziwi, bo wydał w czasie sporo innych komiksów. A nie wszystkie były planowane (Essex), więc pewnie musiał skorygować kalendarz.

Dokładnie o to chodzi. Te nowe też szybko staną się starymi i ogon będzie się ciągnął. Niby pandemia a pięć tomów co miesiąc wychodzi. Dla mnie to żadna maniera narzekania, brakuje mi prostej, a ważnej informacji. Przykładów nie trzeba szukać za granicą, większość krajowych wydawnictw podaje daty publikacji. Spoglądam na konto Gildii i wiem, że następne zamówienie będę składał za 35 dni. Proste!

Podadzą sierpień, czekam do sierpnia, ale wiem co i kiedy, a w tej chwili nie wiem nic. Może jestem stary, ale to budowanie hype i odkrywanie nowości miesiąca na mnie nie działa.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #973 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 22:51:58 »
Trochę sie rozczarowałem Człowiekiem. Strasznie nierówne tempo. Świetny potencjał i doskonały początek, a później jakbym czytał streszczenie. Ten komiks powinien być tak z 4-5 razy grubszy.

Właśnie dziś przeczytałem. Dla mnie pozytywne zaskoczenie, bo najczęściej komiksowe SF mnie zawodzą, a Człowiek się obronił. Czyta się szybko to fakt, niecała godzinka, w pewnym momencie wydaje się nawet jakby kilku plansz brakowało, tak szybko rozwija się historia, ale ja przyjąłem go jako odpowiednik krótkiego takiego 15-20 stron opowiadania SF i wtedy się broni. Szczególnie ze świetnymi rysunkami Vareli (choć w najdłuższym dniu był chyba jeszcze lepszy). Dla mnie solidne 8/10. Jedyna wada to ew. cena, z rabatami wyjdzie jakieś 65-70 zł za 45 min rozrywki.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #974 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 18:48:51 »
Widzę że Bender usunął post, a już chciałem pisać, że ta Wieża to nie Timof. :D A co do drugiej części posta to aż sprawdziłem i faktycznie to duże logo na grzbiecie Aspirine  wygląda dziwnie i jeszcze nie pasuje do wcześniej wydanego Wampira. To są takie rzeczy, które mnie zawsze dziwią, że wydawcy nie ogarniają spójności grzbietów kolejnych tomów serii.