Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 551163 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #720 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 11:42:25 »
świetnie!!
uwielbiam Peetersa. SZkoda, że Kurc tak bardzo ociąga się z Aamą - zapewne niezadowalająca sprzedaż. Cóż, szkoda bo komiks i autor godny polecenia.
Lupus, RG, Niebieskie pigułki - każdy z tych komiksów u mnie na wysokiej  półce.

Offline Lafar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #721 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 11:48:51 »
świetny design okładki, aż chce się zajrzeć do środka. Może nie zawsze do mnie trafiają te tytuły ale trzeba przyznać Timofowi, że każda pozycja jest ciekawa z nowych zapowiedzi.

Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #722 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 21:03:40 »
świetnie!!
uwielbiam Peetersa. SZkoda, że Kurc tak bardzo ociąga się z Aamą - zapewne niezadowalająca sprzedaż. Cóż, szkoda bo komiks i autor godny polecenia.
Lupus, RG, Niebieskie pigułki - każdy z tych komiksów u mnie na wysokiej  półce.

Żeby jeszcz3 ktoś wznowił Lupusa...

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #723 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 21:06:33 »
Mnie się ze wszystkich jego komiksów najbardziej podoba RG.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #724 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 22:07:36 »
Koma jest zajebista. To mogliby wydać.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #725 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 22:25:45 »
Tak patrzę na Twój podpis i mi się przypomniało, że miało być kilka komiksów Gipiego od Timofa.

Offline ilon

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #726 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 00:04:18 »
Koma jest zajebista. To mogliby wydać.

Coma jest zajebista. chodzi mi o tą Roguca oczywiscie..  :)

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #727 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 17:41:24 »
Nadchodzą lutowe zapowiedzi od Timofa

Cytuj
Czas na zapowiedzi!
Dziś:
Człowiek
Scenariusz: Diego Agrimbau
Rysunki:  Lucas Varela
Tłumaczenie: Ada Wapniarska
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-66347-46-5
Format: 205x275
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 321
Wydanie: I
Data wydania: 4 lutego 2021
Planeta Ziemia. 500 000 lat w przyszłość.
Ludzkość wymarła tysiące lat temu. Dwoje naukowców, Robert i jego żona June, pozostawali na orbicie Ziemi, do czasu kiedy ta znów będzie nadawać się do zamieszkania. Z pomocą ekipy robotów chcą zacząć wszystko od nowa, być nowymi Adamem i Ewą, nie powtarzać błędów przeszłości. Najpierw Rober musi odnaleźć June, która prawdopodobnie wylądowała trochę dalej niż on, w tym bezkresnym lesie, ich Edenie, zamieszkanym przez dziwaczne stworzenia, osobliwe naczelne...
Diego Agrimbau i Lucas Varela z pewną miękkością i gorzkim humorem wprowadzają nas w głębię dzikiego świata i zwierzęco-ludzkiego szaleństwa.










Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #728 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 23:21:47 »
Wygląda fajnie.

Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #729 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 16:26:36 »
Ktoś coś wie na temat tego Anubisa? Podobno w lutym ma trafić do sprzedaży. Będzie wydanie polskie, czy tylko angielskie? W przedsprzedaży ma być taniej? Obecnie koszt z wysyłką to 180 zł (!) Warto?


Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #730 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 16:53:03 »
Stawiam, że wydanie będzie jedno angielskie, to samo co na Kickstarterze.
Przedsprzedaż to była właśnie tam i było za sam album 30 euro + przesyłka, więc myślę, że trochę taniej niż te 180 da radę wyrwać, np. na Gildii.
A gdzie w ogóle masz tę ofertę za 180?

https://www.kickstarter.com/projects/timof/anubis-thin-places-artbook

Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #731 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 17:01:10 »

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #732 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 17:01:23 »
W temacie Anubisa:

Cytuj
2 nowością lutego jest oczywiście:
Anubis. Thin Places
artbook
Artystka: Joanna Karpowicz
Cena: 200 zł
ISBN: 978-83-66347-20-5
Format: 290x220
Oprawa: twarda
Liczba stron:128
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Wydanie: I
Data wydania: 4 lutego 2021
Joanna Karpowicz rozpoczęła swój malarski cykl z Anubisem w roku 2011. Egipskie bóstwo o głowie szakala, psychopomp o rodowodzie starożytnym pojawia się na płótnach Karpowicz w kontekstach współczesnych. Postać Anubisa nie jest personifikacją śmierci. Jest przewodnikiem dusz, „akuszerem odchodzących”, w ujęciu Jungowskim: „End of Life Doula”. Jest tym, który towarzyszy nam w przejściu między jednym światem a drugim. Spotykamy go na końcu swojej drogi, ale dostrzec możemy w ciągu całego życia - w miejscach gdzie granica, pomiędzy dwoma światami jest szczególnie cienka - w “Thin Places”.
“Anubis.Thin Places” to 117 wysokiej jakości reprodukcji wybranych prac malarskich i krótkich form komiksowych autorstwa Karpowicz, realizowanych w latach 2012 - 2020. Artbook ma twardą oprawę, format: 29 x 22 cm i liczy w sumie 128 stron. Jest to pierwsza, tak przekrojowa prezentacja serii z Anubisem. Czytelnicy znajdą w albumie zarówno wybór obrazów prezentowanych wcześniej, jak i nowe prace, w tym wiele dotąd niepublikowanych. Słowo wstępne, autorstwa Imogen Osborne, pochodzi z prowadzonego przez (Kya Bouller) / Aurelia Magazine. Całość mistrzowsko zaprojektował Jarek Obważanek (Dymkołamacze).
Joanna Karpowicz jest malarką, twórczynią komiksów, ilustratorką. Mieszka i pracuje w Krakowie. Maluje akrylem na płótnie i papierze. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Ta ostatnia instytucja zakupiła prace artystki do swojej komiksowej kolekcji.  Joanna Karpowicz to autorka takich komiksów jak: "Szminka", "Kwaśne jabłko" i seria "Anastazja".






Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #733 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 17:05:40 »
No to tu już mamy 200 zł bez kosztów wysyłki. Na Gildii na razie tego nie widzę. Myślicie, że będzie taniej, czy kupować u Timofa w przedsprzedaży? Ktoś już się zdecydował? Ktoś wsparł na Kickstarterze?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #734 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 17:11:56 »
Ja wspierałem i już mam. Ogólnie jak ktoś ceni Karpowicz to warto, wydanie bardzo dobre, ale bez posmaku ekskluzywności (co dla mnie nie jest wadą, tak tylko wspominam, że nie ma żadnych świecidełek czy tłoczeń). Świetny papier i rewelacyjne kolory.