Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:13:15 »
Zrobiłem zakupy na stronie wydawnictwa i dorzucili mi do paczki Blakiego.

Dzięki za cynk :) Też dostałem (dla pewności poprosiłem w komentarzu o numerze paczkomatu). Zamówienie robiłem 22 października, więc może jeszcze są.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 17:09:20 »
Uwaga! Zaczynamy prezentację nowości listopadowych:
Donżon. Wydanie zbiorcze 2
Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki:  Christophe Blain, Jean-Emmanuel Vermot-Desroches, Blutch, Carlos Nine, Christophe Gaultier
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 169 zł
ISBN: 978-83-66347-45-8
Format: 220x300
Oprawa: twarda
Liczba stron: 404
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 316
Wydanie: I
Data wydania: 16 listopada  2020
W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne  z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć  czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Drugi tom zbiera albumy z serii Donżon: Świt oraz przygody z kolekcji Monstra, które łączą się z sagą główną.
Tym razem Trondheim i Sfar zaprosili do współpracy znakomitych artystów: Christophe’a Blaina, Carlosa Nine’e i Blutcha. Dzięki temu powstały jedne z najwspanialszych odcinków całej sagi.








Wygląda zacnie! Nie mogę się doczekać. :D

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 17:32:35 »
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3279685485492993

Cytuj
Dziś nasza niekomiksowa premiera:
Andzia
Wiersze: Piotr Mańkowski
Ilustracje: Przemysław Truściński
Projekt książki: Wojciech Stefaniec
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-66347-40-3
Format: 280X200
Oprawa: twarda
Liczba stron: 152
Druk/barwność: kolor/czerń i biel
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Wydanie: I
Data wydania: 16 listopada  2020
Zapraszamy Was do baśniowo - surrealistycznego świata Andzi, który powstał dzięki wyjątkowej współpracy dwóch artystów, oddalonych w czasie o 100 lat. Jednak spotkali się, czego owocem jest ten album. Zachwyca ilustracjami, w których czuć ducha współczesności, mimo, że interpretują one słowa napisane w ubiegłym stuleciu! Mocny, baśniowy charakter grafik wprowadza nas w atmosferę sennego marzenia, w którym wszystko jest możliwe, a jedynymi granicami są granice naszej wyobraźni.
No a kimże jest główna bohaterka? Według autora słów to dziewczynka niegrzeczna, którą spotykają nieszczęścia bo nie słucha dorosłych, mimo to artysta darzy ją niezwykłą sympatią. Według autora ilustracji Andzia to współczesna buntowniczka, dziewczynka ciekawa świata, mająca swoje zdanie, odważna, będąca sobą, a nie taką, jaką chcą ją widzieć dorośli.
Jaka zatem jest Andzia? Jakie są jej przygody? Przekonajcie się sami wyruszając w niesamowitą przygodę z odważną i niezbyt grzeczną Andzią.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek.
Publikacja została przygotowana na podstawie rękopisu b. Piotra Mańkowskiego (1866-1933) zachowanego w rzymskim archiwum rodzinnym Stanisława Augusta Morawskiego.
Partnerem wydania jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.




















Offline celtic

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #603 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 17:37:53 »
Kopara mi opadła
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #604 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 17:42:27 »
Takiej zapowiedzi, to się nie spodziewałem, ale znajdzie u mnie ta książeczka ciepłą półeczkę.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #605 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 17:45:45 »
Trust, czyli najlepszy polski rysownik komiksów, który nie tworzy komiksów. Pamiętam jak był wernisaż w Łodzi i sporo osób lekko śmiało się oglądając prace, że tak naprawdę nie ma ani jednego albumu, który można by umieścić w polskim top, a przecież uważany jest za mistrza...komiksu. Taki Gawronkiewicz ma Mikropolis, Achtung Zelig, Esencję, a tutaj... To aż zabawne, bo teraz już naprawdę myślałem, że to w końcu to na co czekam, ale tym razem dostaniemy album z ilustracjami do wierszy. Oczywiście genialne ilustracje. Trust to mistrz nad mistrze. Ale, no właśnie...komiksy,...komiksowe albumy... Gdzie one są? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #606 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 18:03:54 »
Trust to mistrz nad mistrze. Ale, no właśnie...komiksy,...komiksowe albumy... Gdzie one są? :)

No jak to gdzie? Tutaj!

https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/komiks-w-wa/1

https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/najczwartsza-rp/1

 ;D

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #607 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 18:25:42 »
A albumy że scenariuszami na miarę talentu tego rysownika? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 18:34:45 »
Ze scenariuszami? Te dwa nie były nawet z rysunkami na miarę jego talentu 8)

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #609 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 19:18:34 »
No właśnie. :D

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #610 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 19:22:04 »
muszę przyznać że po zobaczeniu okładki donżona 2 w tym topiku poczułem się jak te 20 pare lat temu w czasach semica - zobaczyłem kiedy premiera i policzyłem w kalendarzu ile dokładnie jeszcze dni trzeba czekać. dziwne co się z człowiekiem dzieje na starość.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 19:44:13 »
Aż tyle nie trzeba, bo ta data to trochę jak w Egmoncie. Niby 16 listopada, ale ma trafić w niektóre miejsca wcześniej. Obstawiam, że jak zamówi się na takiej Gildii to będzie jeszcze przed weekendem czyli powiedzmy trzynastego w piątek. Miło ze strony Redów, że przełożyli Cyberpunk 2077 na 10 grudnia. Człowiek zdąży przeczytać Donżona i inne... :)

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #612 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 20:47:31 »

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #613 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 20:58:22 »
muszę przyznać że po zobaczeniu okładki donżona 2 w tym topiku poczułem się jak te 20 pare lat temu w czasach semica - zobaczyłem kiedy premiera i policzyłem w kalendarzu ile dokładnie jeszcze dni trzeba czekać. dziwne co się z człowiekiem dzieje na starość.

Zaczyna sobie zdawać sprawę, że może nie doczekać.
Timof mówi, że i Donżon, i Złoty wiek powinny wjechać w przyszłym tygodniu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 21:24:59 »
Jeszcze coś takiego popełnił

I to z całkiem dobrym scenarzysta :
http://alejakomiksu.com/komiks/12153/Tymczasem/

Ale efekt niestety marny....

Zgadzam się, słabiutki komiks :(