Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 551626 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #420 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 14:26:39 »

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #421 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 14:44:55 »
No nie wiem czy czerpanie wiedzy z komiksów to taki dobry pomysł...

Rozszerzając myśl - zawsze mam opory przed czytaniem czy oglądaniem czegoś opartego na konkretnych wydarzeniach historycznych, jeżeli nic o nich nie wiem. O Salazarze wiem tylko, że rządził w Portugalii, że omal nie został księdzem i że obaliła go rewolucja goździków (o której z kolei nie wiem nic, pamiętam tylko nazwę). Jakiekolwiek dzieło oparte na tych wydarzeniach mocno wpłynie na moja ich percepcję.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Kwiecień 2020, 15:13:08 wysłana przez parsom »

Offline gashu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #422 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 18:31:42 »
Nikt przecież nie zabrania tego, żeby przed lub po lekturze komiksu dokształcić się z danego tematu.
Komiksy mogą być wręcz inspiracją do poszerzenia wiedzy.

Offline 79ers

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #423 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 19:30:22 »
No nie wiem czy czerpanie wiedzy z komiksów to taki dobry pomysł...

Rozszerzając myśl - zawsze mam opory przed czytaniem czy oglądaniem czegoś opartego na konkretnych wydarzeniach historycznych, jeżeli nic o nich nie wiem.

Racja. Miałem tak ze Wspaniałym Stuleciem, które dla osoby mizernie obeznanej z historią Imperium Osmańskiego może okazać się pułapką. W moim przypadku serial zachęcił do zapoznania z książkami Stanforda Shawa, ale przyjmowanie "prawdy" historycznej w oparciu o komiks czy film bez żadnego podkładu, czy uzupełnienia jest moim zdaniem ryzykowne.

"Wesołą" twórczość około-historyczną trawię głównie w kategorii książki/filmu przygodowego, umieszczonych w uproszczonych realiach danego czasu i miejsca historycznego. Najlepszymi przykładami są tu  Kapitan Kloss, Czterej pancerni i pies, Jak rozpętałem ... czy seria z tygrysem, którą zaczytywałem się w czasach szkoły podstawowej, chociaż to właśnie z historycznego punktu widzenia bywało często i gęsto, że nie brakowało w tych dziełach treści propagandowych i pochwały dla  polsko-radzieckiego braterstwa broni.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #424 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:48:22 »
Przeczytałem właśnie "Kroniki dyplomatyczne", do których jak niektórzy z tu wypowiadających się zabierałem się niczym Anna Patrycy w pewnej kultowej reklamie i wniosek jest taki:
Jeżeli ktoś ma ten komiks na liście zakupowej, na liście do rozważenia, czy jakiejkolwiek innej to należy go na tej liście natychmiast podstabilosować żółtym stabilosem (tylko żeby tusz nie wyciekał!) i zapoznać się z nim przy najbliższej okazji, gdyś to jest moc, to jest waga, to jest ciężar. Dowcip to jest i obserwacje cenne. Stabilosowania samego komiksu jednak chyba nie polecam.

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #425 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 13:06:51 »
Kroniki dyplomatyczne - u mnie na najwyższej półce! Genialne

Offline tuco

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #426 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 23:43:10 »
Kroniki dyplomatyczne - u mnie na najwyższej półce! Genialne
jak dla mnie - mocno "średnie". jedno z największych rozczarowań, być może zbyt wiele oczekiwałem.

Offline rzodkiew

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #427 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 07:45:25 »
Dla mnie bardzo duża niespodzianka in plus

Offline lukb23

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #428 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 08:55:53 »
Bardzo dobre, żeby nie powiedzieć genialne...

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #429 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:33:38 »
Kilka ciekawych wiadomości od Timofa.
Bardzo smuci brak szans na wznowienie "Opowieści z hrabstwa Essex"
Cytuj
Dziś o naszych majowych planach.

1. Nowości majowe: "Irena 5: Życie po" (ostatni tom), "Sezon polowań" i "Oskar Ed: Mój największy sen" powinny trafić do dystrybucji 15 maja. Pełne informacje o tytułach od jutra.
2. Przełom maja i czerwca, to zapowiedziany już album "Kapitan Bzyk", "Szósty rewolwer: Bękarty rewolweru", "Szczurwysyny", i zależnie od sprawności tłumaczy coś jeszcze.
3. Przemyśleliśmy wznowienie "Opowieści z hrabstwa Essex", odbyliśmy konsultacje z wydawcą oryginalnym i... nie. Nie stać nas zablokowanie takiej sumy, szczególnie w dobie koronawirusa. Model z przedsprzedażą wiązałby się ze sprzedażą w przedsprzedaży ponad 700 egzemplarzy, aby sprostać żądaniom finansowym licencjodawcy.
5. Joe Sacco "Paying the land" podpisany i wyjdzie albo jeszcze w tym roku, albo już w 2021.
6. Na najbliższy okres (2020-2021) planujemy wydanie 2 komiksów Gipi'ego - "Unastoria" i "Momenti straordinari con applausi finti".
7. "Płaszcz i szpony 1" czeka już tylko na druk. Jak tylko drukarnia, w której robimy koprodukcję dostanie zielone światło do działania w swoim kraju, komiks w ciągu miesiąca znajdzie się w księgarniach. Drugi tom na przełomie 2020/2021.

« Ostatnia zmiana: So, 02 Maj 2020, 12:35:50 wysłana przez Konrad »

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #430 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:46:55 »
Nie to nie, mam nadzieję że wyda to ktoś inny.

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #431 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:47:55 »
 "Płaszcz i szpony" nie słyszałem wcześniej o tym tytule, ale zapowiada się przednio!

https://www.bedetheque.com/BD-De-Cape-et-de-Crocs-Tome-1-Le-secret-du-Janissaire-1063.html
https://www.bedetheque.com/BD-De-Cape-et-de-Crocs-Tome-2-Pavillon-noir-1064.html

Poprzeglądałem co nieco - must have.

Martwi tylko jedno seria ma sporo tomów czyli skompletowanie całości zajmie zaś kilka lat, bo drukują w kooperacji...

W takim tempie Donżon będzie wychodził do 2023 chyba... Tu może być podobnie.
« Ostatnia zmiana: So, 02 Maj 2020, 12:52:18 wysłana przez Itachi »

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #432 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:51:38 »
Fakt, wygląda bardzo obiecująco.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #433 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:54:38 »
Martwi tylko jedno seria ma sporo tomów czyli skompletowanie całości zajmie zaś kilka lat, bo drukują w kooperacji...

Przecież całość ma wyjść w dwóch integralach 8)

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #434 dnia: So, 02 Maj 2020, 13:02:13 »
Sugerowałem się tym, że we Francji integrale miały po 3 historie w środku. Timof skorzysta chyba z nowego wydania. No nic nie było tematu, kupuję na pewno. Od kilku lat nie zawiodłem się na komiksie gdzie zwierzaki grały pierwszoplanowe role  :)