Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 550633 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #405 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 22:02:02 »
A tymczasem jeden z autorów tego wydawcy (Łukasz Wnuczek od "Plemienia Sów") poszerzył swój dorobek o kolejną pozycję:
 
https://paradoks.net.pl/read/39712-obscura-czyli-nowy-album-lukasza-wnuczka
 

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #406 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 22:12:23 »
Chce to.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #407 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 22:15:02 »
Polacy umią w okładki.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 17:14:37 »
Niestety planowana na Maj/Czerwiec premiera kolejnego tomu Donżona ulegnie opóźnieniu.
Tyle dobrego że będzie więcej tomów niż zapowiadane wcześniej 6.
Nakład 1 tomu się kończy a wydawnictwo pisało że nie będzie dodruków, więc kto jeszcze nie kupił nie powinien zwlekać. Ja wczoraj skusiłem się na zakup w Ravelo (z 9% rabatem i cashbackami z Goodie i VisaOferty wyszło niecałe 68zł, więc poniżej 50% okładkowej - super cena).

Cytuj
Ponad pół roku po wydaniu, nakład pierwszego tomu zmierza do wykończenia. Wiemy już od naszych partnerów zagranicznych, że niestety koronawirus zbiera żniwo i opóźni wydanie naszej koprodukcji drugiego tomu.
Spieszymy donieść, że na pewno nie będzie 6 tomów zbiorczych... ale więcej! Wszystko zależy od rozpędu jakiego nabiorą Trondheim i Sfar.

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #409 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 17:36:04 »
Dodruk bedzie na 100% skoro przed wydaniem tomu drugiego juz im sie wyprzedaje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #410 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 17:40:30 »
@Szekak
Ale pamiętaj że oni to drukują w koprodukcji. Nie wiemy o nakładach ani sprzedaży w innych krajach.
Jeśli nawet byłby to obstawiam że najwcześniej za kilka lat, więc chyba warto kupić jeszcze teraz póki dostępny

Offline carnivale

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #411 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 17:18:58 »
Kolejna adaptacja Lovecraft'a tym razem od Timofa. Już na początku kwietnia.


Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #412 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 17:22:39 »
@carnivale
Uprzedziłeś mnie podczas pisania posta, ale i tak wrzucam

Jest już oficjalna zapowiedz 300 komiksu. Szkoda tylko że tak mały format.






Więcej plansz na FB wydawnictwa
Cytuj
Zapowiedź na początek kwietnia nr 1:

Skóra z tysiąca bestii
Stéphane Fert

Stéphane Fert brawurowo interpretuje stare baśnie. Tym razem wziął na warsztat baśnie braci Grimm, a właściwie jedną z nich - "Wieloskórkę". Zinterpretował ją po swojemu, i dostarczył w nasze ręce przecudną opowieść o silnych kobietach i mężczyznach gnanych żądzami.
Zły król-czarownik, po śmierci swojej pięknej żony, postanawia poślubić swoją córkę. Gdy zostaje odrzucony, skazuję ją na ból i cierpienie. Tak zaczyna się opowieść pełna zwrotów i dwuznacznych postaci. Warto sprawdzić co się stanie jeśli książę jest delikatny i zafascynowanych florą, a księżniczka jest uroczą ogrzycą. Dobra wróżka ma aparycję czarownicy. Daj się przenieś w świat baśni, który wyemancypował się i znów stał się tajemniczy.
"Skóra z tysiąca baśni" to mroczna i piękna opowieść. Okrutna i delikatna. Dramatyczna i zabawna.

Stéphane Fert należy do nowej generacji autorów, którzy szybko zdobywają francuski rynek. Mieszka w Pyrénées-Atlantiques. Ukończył studia artystyczne i animację, a od kilku lat para się komiksem i ilustracją. W jego stylu widoczne są wpływy rysunkowe Mary Blair, Mike'a Mignoli, Lorenzo Mattottiego, Alberto Breccii, Frederika Peetersa, Arta Spiegelmana, Cyrila Pedrosy i Taiyô Matsumoto. Malarstwo zajmuje także bardzo ważne miejsce w jego inspiracjach, choćby: Gauguin, Matisse czy Cézanne.

Scenariusz i rysunki: Stéphane Fert
Tłumaczenie: Ada Wapniarska
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-19-9
Format: 190x250
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli (+dzieci znające bajki braci Grimm)
Komiks nr 300
Wydanie: I
Data wydania: 1 kwietnia 2020

-----------------------------------------------------------------

Natomiast na stronie Gildii pojawiła się następna zapowiedz i też wygląda bardzo ciekawie. Komiks Adama Fyda oparty na powieści Lovecrafta "W górach szaleństwa"
https://www.gildia.pl/komiksy/426000-gory-szalenstwa

Plansze pochodzą ze strony autora http://adamfyda.com/mountain-of-madness.html








Cytuj
Góry szaleństwa to komiks oparty na motywach słynnej powieści H. P. Lovecrafta At the Mountains of Madness.
W 1932 roku śladami tajemniczej wyprawy sprzed dwóch lat wyrusza kolejna antarktyczna ekspedycja. Tuż przed wypłynięciem jej kierownik, profesor uniwersytetu w Miskatonic Howard Pym, otrzymuje notatnik od nieznajomego z prośbą, aby przeczytał go zanim dotrą do celu wyprawy. Jednak zajęty codziennymi obowiązkami zapomina o nim. O tajemniczym podarunku przypomina sobie dopiero wtedy, gdy statek przekracza krąg polarny. Okazuje się, że jest to dziennik poprzedniej wyprawy. Czytając go, Pym stopniowo odkrywa przerażające fakty i tajemnicę, od której nie ma już odwrotu, a która czeka na niego i jego towarzyszy na biegunie południowym.
 „W górach szaleństwa to moja ulubiona opowieść mistrza z Providence. Od samego początku mojej pracy nad komiksem chciałem, aby był on pełen kolorów – nawet jeśli duża część tej historii dzieje się w podziemnych korytarzach. Głównym zamysłem było pokazanie opowieści Lovecrafta inaczej niż to się zwykle nam kojarzy – nie jako mroczne obrazy pełne przerażających potworów (jak choćby genialnie przedstawił to Alberto Breccia), ale bardziej jako opowieść o zagubieniu w pięknym, choć niebezpiecznym i obcym dla człowieka świecie. Oczywiście nie pomijając jednak Lovecraftowego bestiariusza! Wyzwaniem było pokazanie epoki tamtego czasu, wszystkich szczegółów, takich jak zwykłe latarki lub ubrania używane podczas wypraw na Antarktydę, nie mówiąc o statkach czy samolotach.”
Adam Fyda
 Adam Fyda -absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale malarstwa. Od ponad 20 lat zajmuje się szeroko pojętą grafiką i ilustracją.  Kompozytor i producent muzyczny. Góry szaleństwa to jego pierwszy, ale nie ostatni komiks.

Scenariusz i rysunki: Adam Fyda
Cena: 42 zł
ISBN: 9788366347229
Format: 210x290 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Druk/barwność: kolorowy
Data wydania: 3 kwietnia 2020

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #413 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 18:08:00 »
Od kilku lat polski komiks coraz lepiej wpisuje się w mój komiksowy gust. Bierę jak najszybciej!

Offline PJP

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #414 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 16:50:21 »
Z profilu fejsbukowego:
"Timof Comics
3 godz. ·
Krótki raport z życia w pandemii:

1. W naszym sklepie możecie znaleźć, w obniżonych cenach, 20 tytułów w wyprzedaży: https://sklep.timof.pl/
Stan w magazynie tych tytułów to od 1 do 15, więc kto pierwszy ten lepszy.

2. Zmieniamy harmonogram wydań planowanych tytułów. świat całkowicie zwolnił, więc i my musimy też, bo np. czekamy na materiały, na wolne moce przerobowe w drukarniach, i przede wszystkim na Was, czytelników.
Pracujemy teraz by najpóźniej w maju trafiły do Was: Irena 5, Szósty rewolwer: Bękarty rewolweru, Kassumai, Salazar.
Pracujemy też nad kilkoma polskimi rzeczami - z których najbliżej ujrzenia światła dziennego są albumy Ernesto Gonzales i Joanna JoKa Karpowicz. Być może już w czerwcu - szczegóły już niebawem.
Do wakacji w planie silną pozycję zajmują: Futura nostalgia 4, Oskar Ed: Mój największy sen (nie jest wznowienie starego komiksu Branko Jelineka, ale jego nowe dzieło) i Madgermanes.

3. Co do naszych koproducji z europejskimi partnerami: Płaszcz i szpony 1 (czerwiec/lipiec), Donżon 2 (październik), Płaszcz i szpony 2 (przełom 2020 i 2021), Donżon 3 (wiosna 2021) - niestety z powodów zamknięcia granic i niektórych drukarń zagranicznych plany te uległy opóźnieniu :(
Żeby było jeszcze smutniej, to dodamy tylko, że nakład Donżona 1 powoli zmierza do wyczerpania.

4. Z radosnych wiadomości - będzie więcej Gipi'ego i Sacco.

5. edit z przed 5 minut: "Góry szaleństwa" trafią do dystrybucji we wtorek. Dziś FedEx nie odbierał palet z rejonu, w którym jest drukarnia ".
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/


Offline wujekmaciej

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #416 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 18:39:03 »
co to są te Bękarty Rewolweru i Salazar ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #417 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 19:22:54 »
Bękarty rewolweru to jeden z spin-offów Szóstego rewolweru, zapowiedziany w ostatnim tomie serii.

Mam nadzieję, że wydając Gipiego, Timof cofnie się kiedyś do Appunti per una storia di guerra...

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #418 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 19:51:13 »
Bękarty rewolweru to jeden z spin-offów Szóstego rewolweru, zapowiedziany w ostatnim tomie serii.

Mam nadzieję, że wydając Gipiego, Timof cofnie się kiedyś do Appunti per una storia di guerra...

Ja też, to jest doskonałe. Choć egoistycznie trzymam kciuki za tytuły nie wydane po angielsku (Una storia wychodzi niedługo od Fantagraphics, więc pewnie i dlatego w ofercie Timofa)