Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 541869 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #330 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 21:08:15 »
A coś wiadomo o wznowieniu "Prosto z piekła" ? :)

Wyjdzie razem z książeczką. Suchar, ale wciąż aktualny.

Offline Damballa

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #331 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:51:02 »
No mogli by to już wznowić, jeden z dwóch tytułów Moore'a których nie mam.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #332 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 23:46:29 »
No i o Essex coś mieli zapodać...

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 00:02:17 »
... a i "Donżon 2" jakoś niedługo... :)

Offline rzodkiew

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 15:01:42 »
Tak trochę od czapy i nie wiedząc, czego się spodziewać wziąłem sobie do koszyka "Kroniki Dyplomatyczne" (stwierdziłem, że o takiej tematyce jeszcze u mnie nie było..), a tymczasem to jest póki co najlepszy przeczytany przeze mnie komiks w tym roku!

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #335 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 17:48:38 »
@up
Potwierdzam. Czytałem mniej więcej w czasie jak się u nas ukazał i dla mnie to jeden z najlepszych komiksów jakie kiedykolwiek przeczytałem (na pewno w top10 u mnie). Dla kogoś kto się trochę polityką interesuje może nic strasznie odkrywczego (aczkolwiek trochę fajnych smaczków jest), ale za to z jaką swobodą opowiedziane, że czyta się to jak dobry kryminał czy przygodówkę.

Offline PawelC

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 18:41:29 »
@up
Dla kogoś kto się trochę polityką interesuje może nic strasznie odkrywczego (aczkolwiek trochę fajnych smaczków jest).

A dla tych którzy którzy nie interesują się polityką lub wręcz od niej stronią: i tak warto sięgnąć po ten komiks. Polityka to de facto tylko tło dla pięknie i humorystycznie przedstawionej uniwersalnej historii życia nas wszystkich :).

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #337 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 19:20:23 »
Spoiler: PokażUkryj
Darth Vader cameo
.... ten kadr zostanie mi przed oczami na zawsze haha

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #338 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:15:32 »
No i o Essex coś mieli zapodać...

Odpowiedź Timofa sprzed tygodnia odnośnie Opowieści z hrabstwa Essex:
Cytuj
Zabieramy się powoli (mamy dużo bieżących tytułów do wydania) do tematu. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Wciąż jestem zdziwiony, że podchodzą do tego w tak ślimaczym tempie. W tamtym roku na naszym rynku pojawiło się 26 tytułów Lemira. W tym wydano/zapowiedziano już 8 (kontynuacje jak Descender, ale i świeżynki jak Berserker Unbound i Roughneck od Muchy). Więc zainteresowanie autorem pewnie jest.
Śledzę też różne miejsca w poszukiwaniu używki Essex w dobrej cenie i jest to prawie niewykonalne. Kilka dni temu antykwariat Tezeusz sprzedał egzemplarz za 199zł, a dzisiaj np. skończyła się licytacja na allegro. Cena końcowa - 280zł
https://allegro.pl/oferta/opowiesci-z-hrabstwa-essex-lemire-8960561418


ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #339 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:22:57 »
Fakt, to chyba jedyny z takich największych hitów Timofa, który nie doczekał się wznowienia. No, jeszcze Zagubione dziewczęta. Pewnie licencje poszły w górę, kiedy Lemire stał się gorącym nazwiskiem na amerykańskim rynku - swego czasu nawet Timof pisał, że nie wyda The Underwater Welder, bo za licencję wołają absurdalne kwoty.

Offline zombie001

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #340 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:25:47 »
Może po prostu pierwsze wydanie "Opowieści z hrabstwa Essex" było dla nich problematyczne. W sensie wolno schodziło. I dlatego są tak uprzedzeni?

Z drugiej zaś strony, owszem, zainteresowanie autorem wzrosło, na świecie pewnie też, ale czy to również nie oznacza, że ceny za licencje na jego komiksy poszły w górę?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Takesh

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #341 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:30:07 »
Dzisiaj rozmawiałem z Timofem, ale nie pytałem o to, bo mam. Ale może ktoś jutro w Katowicach go dopytać. Dzisiaj był na stoisku sam i z chęcią rozmawiał.

Offline zombie001

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #342 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:37:41 »
"Opowieści z hrabstwa Essex" wydają się nieco odleglejszym tematem, więc mnie tam bardziej interesowałaby przybliżony czas wydania "Prosto z Piekła". :/

Jakby ktoś miał okazję, to niech podpyta.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #343 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:46:45 »
Fakt, to chyba jedyny z takich największych hitów Timofa, który nie doczekał się wznowienia. No, jeszcze Zagubione dziewczęta. Pewnie licencje poszły w górę, kiedy Lemire stał się gorącym nazwiskiem na amerykańskim rynku - swego czasu nawet Timof pisał, że nie wyda The Underwater Welder, bo za licencję wołają absurdalne kwoty.

Dobrze że początkujące KBOOM było w stanie zapłacić te absurdalne kwoty i dostaliśmy polskie wydanie. ;)
Co prawda trochę drogie, ale jakość wydania i zawartość komiksu to wynagradza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #344 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:55:48 »
Weź pod uwagę, że KBOOM kupiło te licencję wiele lat dobrych kilka kat później. Mogło coś się zmienić w miedzyczasie.