Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 549904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #270 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 23:20:54 »
Ralph Azham - 12

To mi w zupełności wystarczy :)

Offline Koora

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #271 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 23:22:25 »
A ja będę czytał po raz pierwszy, więc od razu mogę łyknąć całość :)
Tyle dobrego się tu naczytałem o tej serii, więc myślę, że sie nie zawiodę.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #272 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 23:28:48 »
Fajnie, czekałem na ostatni tom Ralpha z czytaniem drugiego cyklu.
Czy nikt nie przebąkiwał o jakimś wznowieniu poprzednich tomów Kota Rabina?

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 23:35:08 »
@parsom
Komentarz Jacka Gdańca (który zajmuje się teraz Wydawnictwem Komiksowym) z komentarzy na FB:
Cytuj
Myślimy o wznowieniu.

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #274 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 00:19:04 »
Tyle dobrego się tu naczytałem o tej serii, więc myślę, że sie nie zawiodę.

Jeśli lubisz Pan przemyślane i humorystyczne fantasy, to z pewnością zawód nie grozi :) A później czeka lektura obowiązkowa w postaci "Donżonu"! ;)

Offline Koora

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #275 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 09:40:18 »
Jeśli lubisz Pan przemyślane i humorystyczne fantasy, to z pewnością zawód nie grozi :) A później czeka lektura obowiązkowa w postaci "Donżonu"! ;)

Właśnie po lekturze Donżona zamówiłem całość ;)

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #276 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 10:49:07 »
Skoro tak, to nie pozostaje nic innego, jak po przyszłej (i niewątpliwie przyjemnej, nawiasem pisząc) lekturze Azhama bardzo cierpliwie poczekać na "Donżon 2" ;)

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #277 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 11:01:44 »
Też zamówiłem pakiecik pod wpływem tych wszystkich pochwał...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline stempel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #278 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 21:15:20 »
Też zamówiłem pakiecik pod wpływem tych wszystkich pochwał...

Aaaaaaaaaaa, a ja cholercia przegapiłem tą promocję >:(. Grr jak ja nie lubię takich sytuacji. Donżon świetny :)

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #279 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 21:53:18 »
W gildii znizka 38%, a pewnie idzie znalezc taniej. Przy tak niskiej okladkowej to sa male roznice 😉

Offline stempel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #280 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 21:15:34 »
W gildii znizka 38%, a pewnie idzie znalezc taniej. Przy tak niskiej okladkowej to sa male roznice 😉

A na gildii widzę, że jedynie z 30% upustem, i obecnie najtaniej jest na tantsie więc z czasem dokupimy. Nie ukrywam, że w takich przypadkach wolę w pełni dotować wydawcę :)

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 144
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #281 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 20:34:34 »
Zgodnie z zapowiedzią, by uczcić przekroczenie progu 500 tomów w kolekcji (zeszytów nie liczę, choć i nie zbieram zbyt intensywnie), recenzja komiksu "Donżon".
Z twórczością Lewisa Trondheima miałem okazję zetknąć się do tej pory jedynie przy "Wyspa Burbonów 1730", cykl "Ralph Azham" gdzieś daleko widnieje na liście "może przeczytam". Joanna Sfara znam głównie z "Kota Rabina", reszta jego komiksów znów jest na wspomnianej wyżej liście. Powody istnienia takiej listy każdy czytelnik komiksów zna doskonale, nie ma co zatem ich wymieniać.
Miałem odrobinę podwyższone oczekiwania wobec "Donżonu" ze względu na słabość do fantastyki, gier, książek, całego tego ogródka z którego autorzy czerpali pełnymi garściami szukając inspiracji. Dodanie elementów fantastycznych do opowieści powinno poszerzać możliwości narracyjne twórców, a parodia czy też pastisz tego gatunku również powinien obfitować w fabularne pomysły i kreatywność.
Pod tym względem daję kredyt zaufania i ciekaw jestem jak się rozwinie opowieść. Przyjemnie też oglądać standardowe motywy fantasy oglądane w krzywym zwierciadle. Początek przywoływał wspomnienia o takiej sadze fantasy jak "Tytus Groan" Mervyna Peake'a, gdzie punktem wyjścia jest zamek, gdzie życie toczy się ułożonym rytmem, skostniałymi regułami i schematami, aż następuje Zmiana. Początkowo niewielka, jak rzucona śnieżka, która przeistacza się w kulę śniegową pędzącą przez życie bohaterów.
Dungeons and Dragons i całe morze innych źródeł to oczywistość, wspominana zresztą w dość ciekawym wstępie do "Donżonu", gdzie założenia serii i idea przyświecająca autorom wyłożona została jasno.
Moje obawy dotyczą ryzyka popadnięcia w autoparodię, przesadzenia z motywami takimi jak "tong doom" i tego, że zacznie się gonić własny ogon. Lektura nie nużyła, większość komiksów staram się przeczytać na jednym posiedzeniu, poza omnibusami, nie zmuszałem się do przewracania kolejnych stron, szczególnie, że akcja biegła wartko. Mam jednak wrażenie, że dobrze iż twórcy nie osiągnęli tych 100 i więcej epizodów, ponieważ nawet najbogatsze źródło prowadzi do wyczerpania oryginalnych rozwiązań i powtarzalności. Niewielkim minusem jest brak możliwości przyporządkowania charakterów postaci, dobre lub złe uczynki wykonywane są na przemian przez protagonistów. Co może i jest zgodne z założeniami historii, ale powinno mieć przełożenie na określone konsekwencje, np. nastawienie postaci X do postaci Y. Przykładowo w dalszej części historii, trzymając się konsekwencji fantasy, Miecz Przeznaczenia powie do Kaczora, że nie może użyć przedmiotu Z bo przez swoje uczynki stał się praworządny dobry/chaotyczny neutralny/coś innego.
Rysunki zaś to nieco karykaturalne antropomorficzne postacie i niezbyt bogate tło. Do opowieści pasują dobrze, Trondheim taki styl prezentuje, a pomagało to na pewno dotrzymać terminów wydawniczych, w pamięć jednak żaden kadr nie zapada. Dam szansę tej opowieści i kupię przynajmniej następny tom, ciekaw jestem jak dalej się to rozwinie. Póki co, w pięciostopniowej skali, 4-, w dziesięciostopniowej 7.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline gashu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 14:40:41 »
A tak z ciekawości... Czy imprint Mroja Press wyzionął ducha? Poprzednie 4 tomy "Lincolna" wydane były przez niego. 
Natomiast najnowszy sygnowany jest już logiem "Timof Comics".

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 14:44:25 »
Już dawno.

Ostatni komiks jaki wydali, to zdaje się Lincoln 4 w sierpniu 2014.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #284 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 15:46:57 »
Po pierwszym tomie Lincolna to już zdaje się ani śladu?