Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 550444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1920 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 14:25:53 »
Płaszcz i szpony to jeden z lepszych komiksów, jakie przeczytałem w ogóle w życiu. II integral troszkę odbiega klimatem od pierwszego, gdyż mniej jest morskich opowieści, ale jest równie pomysłowy i szalony, oraz równie pięknie narysowany, co pierwszy. Kupowałem trochę w ciemno i bawiłem się świetnie. Sporo tzw. pewniaków poszło dalej w świat (Wody morteluny, Krogulec, epici SM i wiele innych komiksów), ale Płaszcz i Szpony zostaje! Polecam każdemu, kto jeszcze po dwójkę nie sięgnął!

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1921 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 15:34:16 »
Kurcze, mogliby już wydać jedenasty i dwunasty tom Płaszcza i szponów czyli przygody Euzebiusza. Niedługo minie 1,5 roku od momentu wydania drugiego integrala. A królik jest moją ulubioną postacią.
Też bym to chciał. Pamiętam, że Timof w okolicach premiery 2 integrala narzekał na sprzedaż 1. Od tego czasu ten jednak się wyprzedał, ale nie wiemy ile nakładu tej 2 mu jeszcze zostało. W czerwcu pisał: "chyba nie lubicie serii, skoro 2 tom sprzedaje się 100 razy wolniej niż 1".

Trzeba też pamiętać, że oba tomy były drukowane w koprodukcji, więc może Timof czeka aż inni też będą chcieli to wydać.

Jeśli Euzebi miałby wyjść to zakładam, że wymagałoby to wznowienia jedynki. Transakcja wiązana. Niemniej mocno trzymam kciuki, bo seria pierwszorzędna.
Te 2 ostatnie niewydane tomy (11 i 12) z Euzebiuszem to prequel i praktycznie osobna historia (z niewielkimi odniesieniami i smaczkami, które wyłapią starzy czytelnicy), więc można z łatwością to czytać bez znajomości obu integrali. Jeśli Timof zdecyduje się go wydać to nie zdziwię się jeśli na okładce w ogóle nie będzie nazwy Integral III, tylko coś w stylu Płaszcz i szpony - Euzebiusz.
Dodruku tym bardziej bym się nie spodziewał, bo bez koprodukcji cena okładkowa poszybowałaby pewnie na jakieś 200zł.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1922 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 17:44:09 »
I właśnie o to chodzi. Euzebiusz ma wiele tajemnic, które są w komiksie wspominane, ale nigdy nie mówi więcej. Jeśli dobrze pamiętam, to jest to wykorzystywane jako powtarzający się żart, że jak już ma opowiedzieć o pewnych tajemniczych wydarzeniach sprzed lat, to nagle coś się dzieje i nie może dokończyć. I w tym dwualbumowym prequelu wszystko się zapewne wyjaśnia. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1923 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 17:58:05 »


Cytuj
Kolejny odcinek Bronx Story (PĘTLI) nabrał kolorów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1924 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 13:40:06 »
Cytuj
Hmm...



Prawdopodobnie MFKZ.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1925 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 13:57:24 »
@ukaszm84
Czyli to jest chyba zapowiedź komiksu Mutafukaz
https://www.bedetheque.com/serie-13976-BD-Mutafukaz.html



Ciekawe czy całość od razu w jednym tomie (600 stron):
https://www.ankama-shop.com/en/label-619/1480-mutafukaz-complete-edition.html



Edit. Timof potwierdził, że mają w planie właśnie ten gruby integral na 600 stron.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Marzec 2023, 14:08:15 wysłana przez Konrad »

Offline dreamer36

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1926 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 15:33:21 »
A cóż to za ciekawostka? Przykładowe plansze znalezione w necie wyglądają świetnie, opis fabuły wiele nie wyjaśnia, ale założenia wyglądają obiecująco :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1927 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 15:35:44 »
Edit. Timof potwierdził, że mają w planie właśnie ten gruby integral na 600 stron.

No to przy ich podejściu do foliowania znowu będzie loteria czy okładka będzie tylko delikatnie poprzycierana czy konkretnie porysowana.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1928 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 15:38:12 »
Edit. Timof potwierdził, że mają w planie właśnie ten gruby integral na 600 stron.

Z jednej strony fajnie, z drugiej okładkowo pewnie 300 zł albo więcej, realnie na pewno ponad 200. To już się robi lekko zaporowa cena (oczywiście wiem, że i tak wyjdzie taniej niż np. w 2 tomach). Do tego czytanie takich grubasów w formacie A4 to średnia przyjemność.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1929 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 11:38:49 »







Przecież to wygląda jak jakiś webcomics albo flashowa gierka sprzed 15 lat.

Online misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1930 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 11:57:10 »
Być może, ale podczas lektury owe rysunki całkiem nieźle pasują do tej space-opera fantasy opowieści.

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1931 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 21:53:37 »
Pamietam jak zobaczyłem pierwszy raz kadry Sagi. I zastanawiałem się jak można się czymś takim zachwycać. Jak w ogóle można coś takiego czytać …
Saga należy do moich ulubionych komiksów. Dlatego nie wypowiem się nt rysunków Iskry , tylko dodam komiks do koszyka :)

Offline NuoLab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1932 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 22:49:31 »
Rysunki
Być może, ale podczas lektury owe rysunki całkiem nieźle pasują do tej space-opera fantasy opowieści.

Rysunki ogólnie nienajgorsze, ale fizjonomie brzydsze niż Hermanna.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1933 dnia: Śr, 29 Marzec 2023, 17:30:05 »

Timof opowiada o swoich komiksach i - co najciekawsze - o zapowiedziach na przyszły kwartał. Zaskakująco dużo zostanie wydane. A to, co ma być bardzo mnie zachęciło.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1934 dnia: Śr, 29 Marzec 2023, 18:04:49 »
A te zapowiedzi to:

Marcello Quintanilha "Nadstaw ucha, śliczna Marcio" (nagroda Angouleme '22) - kwiecień


Mikael "Bootblack" - kwiecień


Liv Stromquist "Owoc poznania" - kwiecień


Alvaro Ortiz "Rytuały" - kwiecień


Guido van Driel "IHS In Hollandia Suburbia" - maj


Anna Poszepczyńska "Trzy siostry" - maj


Jakub Topor "Dziadostwo 4"

Pętla 2

Peter Milligan, Duncan Fegredo "Twarz" - Vertigo, dla mnie największe zaskoczenie, bo większość to chyba była już zapowiadana, a tego nie kojarzę.

Donżon 5 - postarają się zdążyć na Komiksową Warszawę

Tony Sandoval "Nokturno" wznowienie - koniec kwietnia / początek maja


portugalscy twórcy "Cudotwórca"

Christophe Blain, Jean-Marc Jancovici "Świat bez końca" - postarają się do końca czerwca

Gipi "LMVDM" - może maj, może czerwiec


Perna Bedouel "Kosmos"


A integral Mutafukaz pod koniec tego, albo na początku przyszłego roku.

« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Marzec 2023, 18:28:09 wysłana przez ukaszm84 »