Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 550466 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1425 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 08:04:36 »
Jakaś orientacyjna ilość tomów, coś ktoś?
To raczej będą zeszytówki niż tomy,  patrząc po formacie i ilości stron.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1426 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 08:05:06 »
To raczej będą zeszytówki niż tomy,  patrząc po formacie i ilości stron.

A przede wszystkim po cenie ;)

Offline Ningobel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1427 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 08:43:06 »
Nie ma szans na dodruki poprzednich "kwadratów", bo sprzedawały się latami. To są wszystko informacje z rozmowy na kanale Róbmy dobrze.
Taaa tak też mi się wydawało. Ciągle pluję se w brodę że tytul tak długo wypadał z koszyka aż w końcu znikł z sklepów.
Ale upolowałem sokratesa i bella  to i to dorwę ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1428 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:17:39 »
Wrażenia z Kosmatej pułapki - no, jazda po bandzie, uwielbiam. Zdecydowanie nie dla każdego ale jeśli komuś brakuje bezkompromisowego undergroundu bez oglądania się na jakąkolwiek poprawność czy świętości i ma chore poczucie humoru to nic lepszego chyba aktualnie nie znajdzie na pl rynku. Jest to bardzo ożywcze, bo wyraziste, a takiej wyrazistości mi brakuje, za mało jej w porównaniu do bezpłciowych przygodówek z jednej, a ciągle próbujących wywoływać wzruszenie "arcydzieł" z drugiej strony. Swoją drogą kiedyś tak rozumiałem profil Kultury Gniewu, zarówno ze względu na nazwę wydawnictwa jak i na dobór tytułów. Nie krytykuję, to naturalne, ale brakuje mi takiego punkowego w duchu szaleństwa na naszym rynku.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1429 dnia: Pt, 27 Maj 2022, 09:32:51 »

Płaszcz i szpony II
Dziwne. Numeracja kartek się zgadza, bo jest 206 i 207, ale numeracja plansz tego konkretnego zeszytu to 46 i 49. Tak jakby twórcy stworzyli 2 plansze więcej, ale potem je wywalili przed publikacją.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline czytelnik

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1430 dnia: So, 28 Maj 2022, 06:17:20 »

Płaszcz i szpony II
Dziwne. Numeracja kartek się zgadza, bo jest 206 i 207, ale numeracja plansz tego konkretnego zeszytu to 46 i 49. Tak jakby twórcy stworzyli 2 plansze więcej, ale potem je wywalili przed publikacją.
Znalazłem w sieci zdjęcia wydania Delcourt. Tam jest biała kartka czyli 47 i 48.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1431 dnia: So, 28 Maj 2022, 08:02:19 »
Wiedziałem, że coś jest nie tak, bo to nawet narracyjnie nie pasuje. Wybiło mnie to z rytmu. Tylko dlatego, że coś mi nie pasowało w narracji zacząłem o tym myśleć i zauważyłem brak dwóch plansz. To ze zdjęcia to zakończenie dziewiątego tomu. W dziesiątym jest tak samo. Jest zakończenie, potem biała strona lub dwie i epilog. Tutaj też idealnie pasowałoby to narracyjnie. Zakończenie, potem przerwa i na końcu epilog czyli pewne postacie, które rozmawiają w ciemnościach przed wielkim finałem czyli kończącym serię dziesiątym tomem. Nie wiem czy wycięto to u nas czy już u frankofonów tworząc ten integral, ale zrobili głupio. Niby nic nie wycięto, bo tylko puste strony, ale wycięto tak wiele. :)

Był taki odcinek Gry o tron, który zakończył się mega szokująco. I twórcy serialu aby jeszcze wzmocnić oddziaływanie tych scen na widza zdecydowali, że zakończą w tym miejscu odcinek, a napisy polecą bez muzyki. I kończy się  odcinek tak, że masz otwarte usta i zaczynają lecieć napisy w całkowitej ciszy. Zero muzyki, tylko ty ze swoimi myślami. Takie rzeczy są ważne. :)
« Ostatnia zmiana: So, 28 Maj 2022, 08:08:39 wysłana przez Death »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1432 dnia: So, 28 Maj 2022, 10:56:55 »
Płaszcz i szpony, z tego co pamiętam był drukowany w koprodukcji. Więc zmianie ulegały tylko czarne teksty, ale układ i kolejność plansz były takie same we wszystkich wersjach językowych. Więc decyzja o wycięciu pustych stron była pewnie ustalona wcześniej i nie jest to wymysł Timofa.

Online parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1433 dnia: So, 28 Maj 2022, 12:50:05 »
Jedne puste wycinają, inne zostawiają, a potem się dziwią, że ludzie się dziwią.

Offline Arthaniel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1434 dnia: So, 28 Maj 2022, 21:01:35 »
Ktoś już "Lotkę" dopadł może? Jak wypada fabularnie w porównaniu do solowych prac Sandovala?

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1435 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:26:59 »
Lotka przeczytana, ale nie mogę tego porównać do innych prac S., gdyż ich nie posiadam i nie czytałem.
Tutaj akcja toczy się... dość powoli (wg mnie  ;D) jak na okoliczności.. Co dla mnie jest zarzutem  ;)
Wg mnie dobrze wykorzystany, ciekawy pomysł.

Online freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1436 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 11:30:44 »
czyli ciekawy pomysł czy ślimacząca się akcja? polecasz czy odradzasz?

Online michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1437 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 12:34:43 »
Ja polecam Lotkę. Akcja się nie ślimaczy. Problem jest, że podróż, a bardziej ucieczka grupy bohaterów przez piekło, jest trochę schematyczna pod kątem tego kto zginie następny, ale finał ciekawie rozegrany. I proste, ale trafne przesłanie na koniec. Rysunkowo i kompozycyjnie wygląda to świetnie, ale to Sandoval, więc inaczej być nie mogło. 

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1438 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 12:45:58 »
czyli ciekawy pomysł czy ślimacząca się akcja? polecasz czy odradzasz?
Ciekawy pomysł, a akcja to czy się wg mnie wolniej niż wskazywały by na to okoliczności  ;)
Nie odradzam  :o zwłaszcza dla tych co lubią takie klimaty  ;)

Teraz zerknąłem na swój poprzedni post, miało być "nie jest zarzutem"  ;) sorki za wprowadzenie w błąd.
Ja polecam Lotkę. Akcja się nie ślimaczy.
Nie pisałem nigdzie, że się ślimaczy... Wolno jak na okoliczności. I to jest tylko moje zdanie, subiektywne.

Online michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1439 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 12:51:38 »
Nie pisałem nigdzie, że się ślimaczy... Wolno jak na okoliczności. I to jest tylko moje zdanie, subiektywne.
Z mojej strony to była odpowiedź na pytanie freshmaker. Tak, akcja się nie śpieszy, ale ja odniosłem, że taki był zamiar scenarzysty.