Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 337102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #495 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 19:05:15 »
Synów Anarchii.

Offline martinus100

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #496 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 22:45:22 »
Ja myślę że gdyby Taurus miał wydać ostatnie tomy dawno by to zrobił. Skończyła im się licencja. Nowej nie kupią bo jest za droga, bo obejmuje całą serię a oni by chcieli kupić tylko na brakujące tomy a na to nie zgodzi się Image.
Jedyna nadzieja w Egmoncie, że po zakończeniu Invincible wyda TWD ale pod warunkiem że Invincible dobrze im się sprzeda. Wydaliby to w podobnej formie co Invincible czyli 16 tomów w twardej oprawie. Zapomnijcie o omnibusach.
Tylko wydanie TWD to dla Egmontu większe ryzyko niż Invincible. Więcej tomów. Jeśli wydawaliby w takim tempie jak Invincible czyli 4 tomy na rok po 4 latach wydaliby całość.
Podsumowując radzę kupić brakujące tomy w oryginale.

Offline helsing

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #497 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 07:36:54 »
Gdyby mogli wydać to by dawno wydali, więc trzeba czekać. Zamiast snuć teorie wystarczy przejść się do CK i porozmawiać.
TWD są przetłumaczone a materiały przygotowane do druku. Wciąż jednak nie dostali oficjalniej zgody od (baby z) Image.
Black Science też wciąż chcą wydać, czekają tylko aż prawa wrócą do autorów. Są z nimi w kontakcie w tej sprawie.

Zwrócili mi też uwagę że obecnie nikt nie wydaje nic NOWEGO z Image, gdy wydawnictwo ma prawa do sprzedaży tytułu za granicę. Image obecnie jest bardziej skupione na sprzedaży praw do adaptacji filmowych/tv.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #498 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:09:43 »
Kiedy była ta rozmowa? I czemu nie mogą napisać czegoś podobnego na FB tylko olewają pytania.

NSC wydaje nowe rzeczy i "zapowiedziało" Die.

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #499 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:14:17 »
NSC wydaje nowe rzeczy i "zapowiedziało" Die.
O "Die" była mowa od bardzo dwana. JanT jeszcze się nie nauczyłeś, że wydawanie komiksów nie odbywa się z dnia na dzień? Mucha wczoraj też na fb powiedziała, że nie będzie wchodzisz w nowe komiksy z Image, kiedy konkretnie pytałem o komiksy Millara. (Zresztą większość zapowiedzi Muchy to komiksy spoza Image)

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #500 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:24:19 »
Ale Die jest nowe i tak a problemy z babą są od dawna. Chyba że dla ciebie nowy tytuł to coś co ma 2/3 zeszyty?  :)

Offline radef

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #501 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:28:37 »
Wiecie co wam powiem - coraz mniej wierzę w tłumaczenia związana z "babą z Image". Ostatnio przeanalizowałem, że Taurus do 2018 roku regularnie wydawał frankofońskie "Ekho", każdy album wychodził ok. 6-12 miesięcy po premierze na zachodzie. W 2018 roku udało im się jeszcze dodrukować trzy pierwsze albumy. A od tego czasu cisza, choć we Francji dawno wydano dwa kolejne albumy. Ciekawe kto w tym wypadku jest winny? "Chytra baba z Soleil"?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline robbirob

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #502 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:34:50 »
Chytra baba chytrą babą. To jedna sprawa.

A że Taurus odpuścił, postanowił "przeczekać" to zupełnie inna sprawa. I te drugie ma większy wpływ na to co i ile wydaje Taurus. A nie jakaś tam baba i wstrzymanie dwóch serii.

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #503 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:35:42 »
Ale Die jest nowe i tak a problemy z babą są od dawna. Chyba że dla ciebie nowy tytuł to coś co ma 2/3 zeszyty?  :)
Die zaczęło wychodzić w 2018, pierwszy zbiorczy to polowa 2019. NSC zdecydowanie ten tytuł zaklepało sobie dużo wcześniej niż sugerujesz. Czy inne serię z Image poza tą zapowiedzieli? Przynajmniej nadal wydają, jak Taurus. Np. OMG zawiesiło wydawanie komiksów i nie wiadomo czy wróci.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:37:23 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #504 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:43:54 »
Gdzie ja sugeruję kiedy sobie to zaklepali? Pojawi się inny nowy hit to sobie też zaklepią tak jak z Royal City, Oblivion Song czy teraz Die.

Gdzie też Mucha napisała że nie będą wchodzić w nowe komiksy z Image?

Jest tylko to "z powodu kryzysu finansowego spowodowanego przez COVID-19, w tej chwili zachowujemy ostrożność przy zakupie praw do nowych tytułów." i to jest ogólnie a nie tylko o Image.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:50:25 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #505 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 09:14:24 »
Na pewno istnieje problematyczna osoba od licencji Image, bo każdy to potwierdza. Ale jednocześnie prawie każdy wydaje z Image. A taki Taurus, który miał hita w postaci Żywych trupów, który wydawał go od 15 lat, gdy nikt u nas nie sięgał po Image, nagle nie może się dogadać z licencjodawca? No nie oszukujmy się, to nie jest tylko problem z chytrą babą z Image.

Offline helsing

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #506 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 09:55:19 »
Jaki jest sens zatrzymania wydawania konia pociągowego całego wydawnictwa, jakim jest TWD? Dodrukowują L&K, Okko, póki mogli także i TWD. Może na złość, tylko komu?
Z Image nie tylko oni mieli problemy. Gdy wrócą festiwale to pogadajcie z ludźmi na stoiskach, rozmawiają chętniej niż piszą na fb/forach. Taurus od zawsze miał słabą komunikację, chociaż swego czasu byli na forum gildii ale jak większość wydawców zrezygnowali z tego...

Taurus nigdy nie krył że wydawnictwo zostało stworzone jako dodatek do księgarni, z której mieli informacje co i jak się sprzedaje. Sklep nadal istnieje i mają informacje o rynku z pierwszej ręki więc do tego dostosowują swoją ofertę i tempo wydawnicze.

NSC na start dostało od Image bardzo dużo tytułów bo rozmawiali z samą górą, bez obecności "chytrej baby". Teraz już muszą iść normalną ścieżką. Poza tym część autorów od razu może sprzedawać tytuły za granicę, część musi czekać a na przykład taki Kirkman woli aby Image się tym zajmowało.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 10:08:00 »
Nie mam pojęcia, może Taurus nie chciał się zgodzić na droższą licencję?

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #508 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 19:51:55 »
Cholera, mam sprzedawać Barakudę, Undertakera i Shi? Czarno wróżycie Taurusowi.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline JanJ

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #509 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 00:20:40 »
Kilka wieści z pierwszej ręki z CK:
- na Żywe Trupy nie ma już raczej co liczyć
- Black Science może o ile prawa wrócą od wydawcy do autora
- Skorpion planowany na ten rok
- o ile nie będzie nawrotu wirusa to planują wypuścić 2-3 nowe serie (chyba SF o ile dobrze pamiętam)

O inne tytuły nie pytałem.