Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336925 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #420 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 23:07:30 »
Żywe trupy...

Offline pokia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #421 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 07:31:36 »
Dodruki Taurusa?
Za chwilę wrzuca Borgię.

Liczyłem na jakiś fajny integral, a dostaniemy jednotomówki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #422 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 08:54:10 »
Taurus wydawał Borgie w latach 2006-2010, podejrzewam, że licencji na ten tytuł już dawno nie mają. Pewnie Scream wyda kiedyś w integralu.

Offline adamarluk

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #423 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 09:28:21 »
W księgarniach tylko kilka tomów Żywych Trupów, od dawna nie pojawiły nowe dodruki. Podejrzewam, że Taurus stracił już licencję. Nie zdziwię się jeśli Egmont pochyli się nad tytułem i dostaniemy piękne integrala niczym Invincible.

Offline Arthaniel

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #424 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 09:42:55 »
W księgarniach tylko kilka tomów Żywych Trupów, od dawna nie pojawiły nowe dodruki. Podejrzewam, że Taurus stracił już licencję. Nie zdziwię się jeśli Egmont pochyli się nad tytułem i dostaniemy piękne integrala niczym Invincible.

ja się bardzo zdziwię. Jednak wydanie w twardej sprawiłoby, że wiele egz w miękkiej trafiają na rynek wtórny za grosze. Niecierpliwcy i biedaki takie jak ja kupują wydanie w miękkiej, żeby jak najszybciej poznać całą (no, 90%) historii. Takie przejęcie tytułu ma sens, gdy wydana jest mała część serii. Imo już prędzej doczekamy się od Egmontu Black Science w integralach, albo Rachel Rising od Fanty.

Offline l_z_l

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #425 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 14:53:36 »
Dodruki Taurusa?
Za chwilę wrzuca Borgię.
Liczyłem na jakiś fajny integral, a dostaniemy jednotomówki.

O to by się ucieszył, jeśli to pewne info.  :o

Ucieszyłbym się tez z dodruku 1 Parkera ale pewnie to nie realne.

Offline parsom

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #426 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 12:31:47 »
A może by tak dodrukowali "Caravaggia"...

Ten dodruk "Borgiów" (lub "Borgii", bo nie wiem czy tytuł donosi się do całej rodziny czy nie) jest pewny, czy to jakieś heheszki?
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Maj 2020, 13:11:07 wysłana przez parsom »

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #427 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 11:20:53 »
Przydałoby się wznowienie całej serii. A najlepiej jakiś zgrabny integral....

Offline Arne

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #428 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 11:49:08 »
Zdecydowanie, integral, bo ile razy spojrze na regal to ten rozstrzal formatow mnie roz...a

Offline pokia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #429 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 14:39:17 »
Też liczyłem na integral Borgii. 4 tomy idealnie by pasowały. Niestety nie doczekamy. Żeby chociaż wszystkie tomy dodrukowanie w jednym rozmiarze.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Maj 2020, 14:42:49 wysłana przez pokia »

Offline Archelon

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #430 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 14:56:37 »
Ten dodruk "Borgiów" (lub "Borgii", bo nie wiem czy tytuł donosi się do całej rodziny czy nie) jest pewny, czy to jakieś heheszki?

Takie pobożne życzenie. Jak wspomniał ramirez82, mało prawdopodobne aby nadal posiadali licencję. Obym się mylił.

Ten komiks zasługuje na wznowienie.
To bardzo ciekawa rodzina. Papieże Kalikst III i Aleksander VI (wyznaczył linię dzielącą świat na strefy wpływów portugalczyków i hiszpanów, konflikt z mnichem Savonarolą, rozwiązły trybu życia), dzieci Aleksandra z kurtyzaną (Cezar, Jan, Lukrecja) oraz kilka z nieznanych związków.
Interesujący okres historyczny.
Autorzy: Jodo plus Manara

Oby jakieś wydawnictwo się zlitowało i wznowiło całość  :) jako integral.
Skorpiona też.

Offline death_bird

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #431 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 16:17:21 »
To bardzo ciekawa rodzina.

Najwyżej ćwierć rodziny. O ile papa Rodrigo to był aparat o tyle Cezar po prostu woził się jako syn swojego ojca i sam wiele nie nawojował (ambicje miał - ze zdolnościami już gorzej). Lukrecja to było takie potulne cielątko a Janek to już w ogóle tło. Pozostałych nawet nie idzie zapamiętać.
Cała reszta zaś to zwykła czarna legenda.

Watykan w X stuleciu. O. Wtedy to były cyrki.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Archelon

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #432 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 17:08:59 »
Wiek X ciekawy :)
Z rodu Borgia (Borgiów) był papież Innocenty X. Praprawnuk Rodrigo (Aleksandra Vi)  :) Żył z wdową po swoim bracie: Olimpią, która wtedy o wszystkim decydowała. W Rzymie zalegalizowano prostytucję z której dochód czerpała Olimpia. Po śmierci kochanka ograbiła go doszczętnie.
Franciszek Borgia (wnuk Rodrigo). Ten prowadził skromne życie. Został generałem jezuitów. Pionier kontrreformacji. Został świętym Kościoła Katolickiego.

 Ktoś zna? https://www.bedetheque.com/serie-36242-BD-Apostat.html
Zawsze coś innego niż dynastia julijsko-klaudyjska.

Aby nie było OT: Życzę sobie i wszystkim wznowienia komiksu Borgia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Maj 2020, 17:17:09 wysłana przez Archelon »

Offline death_bird

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #433 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 17:19:24 »
Ale jeżeli sięgamy po "pra" to już w takim razie trzeba byłoby rozróżnić i pisać bardziej o rodzie niż rodzinie.
Dobra. Kończę spamowanie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #434 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 06:32:45 »
Co wy mówicie, przecież Rodrigo był wielkim mistrzem Templariuszy i razem z Ezio widział przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji.

A tak serio, to komiks Borgia z prawdziwymi Borgiami nie ma wiele wspólnego, no ale są fajne zdeprawowane laski i inne fajne rzeczy.