Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336960 razy)

keram2 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #375 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 10:14:59 »
Po lekturze kapitalnie rozrywkowego Fear Agent z NSC naszło mnie na powrót do Black Science, które od dawna zdaje się porzucone. Czy Taurus coś może zdradzał odnośnie szans na kontynuację? Czy jak z tWD temat ugrzązł w martwym punkcie?

Offline Arne

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #376 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 11:31:16 »
W zapowiedziach Taurusa na ten rok nie bylo wzmianki o Black Science. O checi kontynuacji Walking Dead bylo cos wspomniane, ze by chcieli i nadal walcza, ale o Black Science ani sloweczka. Prawdopodobnie casus " chytrej baby" ciagnie sie dalej i do tego pewnie sprzedaz serii ponizej oczekiwan skutkuje tym , ze Taurus raczej po cichu postawil krzyzyk na tej serii.

Offline mack3

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #377 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 00:39:05 »
Prawdopodobnie casus " chytrej baby" ciagnie sie dalej i do tego pewnie sprzedaz serii ponizej oczekiwan skutkuje tym , ze Taurus raczej po cichu postawil krzyzyk na tej serii.
Zdecydowanie na to wygląda. Szkoda, że nie dadzą jakiegoś stanowiska (np. "jeśli kierownictwo Image się zmieni to jesteśmy zainteresowani kontynuacją", albo "nie będziemy zainteresowani kontynuowaniem, za dużo czasu minęło") - myślę, że byłoby fair w stosunku do czytelników raz na jakiś czas (np. raz na rok?) taki komunikat wydać.
Swoją drogą ciekawe, że nowe wydawnictwo KBoom wydaje się mieć mniej problemów z Image niż Taurus i coś od nich ściąga (więc to ni tylko wielkie firmy jak Sonia Draga czy Egmont).

Offline Rafa

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #378 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 10:09:05 »
Dokładnie. Takie info bardzo przydałoby się.
A ile tomów ŻT jesteśmy już do tytułu?

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #379 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 10:28:09 »
Swoją drogą ciekawe, że nowe wydawnictwo KBoom wydaje się mieć mniej problemów z Image niż Taurus i coś od nich ściąga (więc to ni tylko wielkie firmy jak Sonia Draga czy Egmont).
KBoom nie ma problemów, bo nie wydaje żadnych regularnych serii. Wydali jednego super one shota, z którym i tak nie było łatwo. Mają na oku kilka tytułów z Image (też one shoty), ale jak widać nic na razie więcej nie wydali (choć trzymam kciuki, aby wydali konkretnie jeden tytuł o którym rozmawiałem z wydawcą).

Jeśli Egmont tak łatwo może wydać coś z Image, to jakoś nie widać nowych tytułów tego wydawcy u nich. O ostatnim tomie Palcojada, też jakoś na razie cicho.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Luty 2020, 10:41:18 wysłana przez michał81 »

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #380 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 10:32:16 »
Pytanie czy to Image wogóle się sprzedaje dobrze. O tym Palcojadzie to ja tu przeczytałem ze dwa zdania na krzyż a ze wszystkiego co u nas wydane naprawdę pozytywne opinie mają tylko Invincible i Zabij albo Zgiń.

36degrees

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #381 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 10:41:38 »
Wydaje mi się że takie tytuły Image jak Saga, Criminal czy nawet Gideon Falls sprzedają się u nas dobrze.

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #382 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 10:45:19 »
Pytanie czy to Image wogóle się sprzedaje dobrze.
No jakby się nie sprzedawało to NSC ani Mucha nie opierałaby by na tym swojego katalogu wydawniczego.

O tym Palcojadzie to ja tu przeczytałem ze dwa zdania na krzyż a ze wszystkiego co u nas wydane naprawdę pozytywne opinie mają tylko Invincible i Zabij albo Zgiń.
Palcojad jest bardzo ok. Nie jest tak dobry jak wspomniane przez ciebie tytuły, ale ma ciekawą koncepcję, wykorzystania motywów slashera, ze sporo dawką czarnego humoru. Może trochę za bardzo rozwleczona historia, lepiej by się sprawdziło jako maxi seria niż ongoing.

A ile tomów ŻT jesteśmy już do tytułu?
Brakuje "tylko" 5 tomów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Luty 2020, 10:51:29 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #383 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:01:14 »
Pytanie czy to Image wogóle się sprzedaje dobrze. O tym Palcojadzie to ja tu przeczytałem ze dwa zdania na krzyż a ze wszystkiego co u nas wydane naprawdę pozytywne opinie mają tylko Invincible i Zabij albo Zgiń.
Paradoks polega na tym, że przy miernych tytułach z Marvela i DC nic się chyba dobrze nie sprzedaje... ;)

Offline misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #384 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:07:18 »
Wydaje mi się że takie tytuły Image jak Saga, Criminal czy nawet Gideon Falls sprzedają się u nas dobrze.
To może nie być kwestia dobrze/źle tylko narzucenia przez Image minimalnego nakładu.

Kapral

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #385 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:10:16 »
Paradoks polega na tym, że przy miernych tytułach z Marvela i DC nic się chyba dobrze nie sprzedaje... ;)

Twierdzisz, że boom komiksowy zabił boom komiksowy? :)
W sensie, że ludziom się oczy otworzyły jakie to wszystko jest cienkie?

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #386 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:11:06 »
To może nie być kwestia dobrze/źle tylko narzucenia przez Image minimalnego nakładu.
To samo można powiedzieć o DC i Marvel, a oni nie bawią się w małe nakłady.

Twierdzisz, że boom komiksowy zabił boom komiksowy? :)
Raczej zabił brak miejsca na półkach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Luty 2020, 11:12:45 wysłana przez michał81 »

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #387 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:30:12 »
  Moja wina jakoś nie zwróciłem uwagi, że Criminal i GF są od Image, zresztą nie czytałem jeszcze ani tego, ani tego. Oparły swój katalog wydawniczy na tym, bo co innego im pozostaje? NSC to chyba coraz bardziej zwalnia ze swoimi komiksami, a Mucha to podejrzewam, że jak dobrych serii by nie wydawała to i tak nie sprzedają się tak jak X-men.

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #388 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 11:46:34 »
Mucha to podejrzewam, że jak dobrych serii by nie wydawała to i tak nie sprzedają się tak jak X-men.
Mucha ma Sagę i nic innego tak dobrze się im nie sprzedaje jak ta seria, a jest ona z Image.

Oparły swój katalog wydawniczy na tym, bo co innego im pozostaje?
Bo to mało jest wydawnictw? Dark Horse, IDW, Oni Press, Avatar, Archie, Black Mask (jeśli mówimy o amerykańskich)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Luty 2020, 11:55:50 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #389 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 12:19:48 »
Twierdzisz, że boom komiksowy zabił boom komiksowy? :)
W sensie, że ludziom się oczy otworzyły jakie to wszystko jest cienkie?
Myślę, że w wielu przypadkach tak właśnie jest. Osobiście uświadamiam sobie, że prócz nielicznych pozycji z DC - nigdy nie wracam do tych samych tytułów rajtuzowych. Za to z miłą chęcią do wszystkiego innego...