Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 337130 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #345 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:18:57 »
Życzę żeby im się ten dodruk jakoś w miarę sprzedał, bo chyba tego teraz właśnie potrzebują.

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:36:05 »
Widzę na Gildii pojawiły się zapowiedzi dodruków Locke & Key na koniec stycznia - Taurus przygotowany na premierę serialu 8)
Oglądając wczoraj zwiastun serialu pomyślałem czy Taurus chwyci tego byka za rogi?!
Dobry news bo od dawna zbieram się za zakup kompletu ale wszędzie bodaj 4 tomu brakowało.
Mogli pójść za ciosem i alternatywnie jakiegoś zbiorczego grubasa dorzucić do wyboru. Wiem....marzenia... :)

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 17:44:42 »
A to rewelacyjny komiks jest. U mnie top 5 całej ostatniej dekady.

Offline donT

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 17:47:22 »
Potwierdzam.
Bardzo dobra, wciagajaca i trzymajaca w napieciu do ostatnich stron seria. U mnie rowniez znajdzie sie na liscie najlepszych komiksow dekady.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #349 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 16:18:32 »
Katanga 3 w Sklepie Gildia z datą premiery 30 stycznia.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #350 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 20:30:16 »
Katanga w koszyku. Szykuje się znakomity rok w wykonaniu Taurusa. Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji planów.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Tysonek

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #351 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 19:23:14 »
Warta uwagi ta Katanga ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #352 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 19:54:30 »
Ja czytałem tylko pierwszy tom. Jak ukazał się drugi, wstrzymałem się z lekturą aż wyjdzie całość. Początek zachęcający, oceny na BD jeszcze bardziej. Ale ja lubię Nury'ego, chyba się jeszcze na nim nie zawiodłem.

Edit: no, Śmierć Stalina była taka se...
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Styczeń 2020, 19:57:05 wysłana przez ramirez82 »

brvk

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #353 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:09:37 »
Mnie się podoba. Wartka, sensacyjna akcja zbudowana na szkielecie geopolitycznej sytuacji współczesnej postkolonialnej Afryki. Egzotyczne miejsca, wiarygodnie skrojone postaci.

W ogóle historie Nury'ego bardzo polubiłem - według mnie jako scenarzysta zjada na śniadanie Dorisona, w którym widziano następcę Van Hamme'a.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #354 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:20:51 »
...według mnie jako scenarzysta zjada na śniadanie Dorisona, w którym widziano następcę Van Hamme'a.

No, patrząc kilka lat wstecz, jak zaczęto u nas wydawać komiksy Dorisona, to dobrze się zapowiadał: Asgard, W.E.S.T. (wspólny z Nurym), Long John Silver... Nie czytałem Wartowników, więc nie wiem, ale z późniejszych wymieniłbym Undertaker, Łabędzi śpiew i Jak zbić fortunę w czerwcu '40 (znów z Nurym) - trochę tych dobrych tytułów się uzbiera. Kłopot w tym, że uzbiera się pewnie drugie tyle nijakich :( No i chyba przeje**ał sobie u fanów Thorgala?


Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #355 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:26:23 »
U mnie Dorison Thorgalem sobie nie prze***. Byłem zdziwiony jego szybkim odejściem z serii.

Wartownicy są spoko - polecam, choć pod koniec chyba nieco wyeksploatowane. W ogóle Dorison ma chyba ten problem, że nie kończy... Bo Wartowników nowych nie było, prawda?

U mnie z Nurym są na podobnym poziomie. Nury ostatnio chyba trochę w górę dzięki Złotu i Krwii, Fortunie w czerwcu i pierwszemu, bardzo dla mnie filmowemu Silasowi Coreyowi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #356 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:34:17 »
Bo Wartowników nowych nie było, prawda?

No właśnie nie. Nie pamiętam dokładnie, ale coś mi świta, że zawiesili serie, jakiś konflikt z rysownikiem (?), czy coś...
Czyli te cztery tomy nie tworzą jakieś zamkniętej całości?

Nury ostatnio chyba trochę w górę dzięki Złotu i Krwii, Fortunie w czerwcu i pierwszemu, bardzo dla mnie filmowemu Silasowi Coreyowi.

Świetne tytuły! Ale najbardziej chyba cenię Tylera Crossa 8)

brvk

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #357 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:35:56 »
Otóż to, za duży rozstrzał jakościowy. Mnie trochę drażni fantazyjna maniera Dorisona tzn. mam wrażenie, że stara się udziwniać, przesadzić, gargantuizować. Pomysły ma ciekawe, ale niewystarczająco umotywowane, w moich oczach mało wiarygodne (w ramach konwencji świata przedstawionego).

Nury w moim odczuciu lepiej
czuje psychologię bohaterów oraz sprawniej operuje konwencją literacką, którą bierze na warsztat (patrz: noir w Tyler Cross, przygodowa sensacja w Katandze, kryminał komediowy w Silasie Coreyu).

Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #358 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 20:57:36 »
Co do Wartowników, to końca jakiegoś definitywnego nie ma. Główne wątki zostają otwarte, jak np. rodzina Taillefera (czy jak on tam to się pisze) - o ile była w ogóle konceocja do tego wracać. Jest przelot przez pola bitewne, ale epizod 4 kończy się jakby ciąg dalszy miał swobodnie nastąpić, tak to pamiętam.

Trafna uwaga z tą psychologią bohaterów i konwencją.

Ogólnie warto zaznajomić się z pracami obydwu twórców, ale opowieści Nury'ego w moim odczuciu finalnie są atrakcyjniejsze.

Tysonek

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #359 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 21:41:16 »
Dzięki Panowie sięgam w takim razie po ten tytuł, Nury'ego znam do tej pory tylko z Tylera Crossa którego uwielbiam.