Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 13:26:38 »
Cieszą najbardziej Katanga i Undertaker. Smucą Queen & Country oraz dodatkowy tomik Locke & Key. A raczej smuci ich brak.

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #331 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 13:42:10 »
W kulki sobie lecą z tymi Żywymi Trupami. Kiedyś kupowałem naprawdę dużo komiksów od Taurusa, był nawet moment że było to moje wydawnictwo nr 2 na polskim rynku a teraz w ogóle do mnie nie trafia ich oferta.

Offline Gazza

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:04:49 »
Ale problem z Trupami czy Black Science to raczej nie lecenie w kulki wydawcy tylko licencjodawcy.
Nie sądzę żeby jakikolwiek wydawca mając rozpoczęte takie hot tytuły świadomie sam rezygnował z ich kontynuacji.

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:40:42 »
Chodziły pogłoski tu i ówdzie, że w przypadku Żywych Trupów wzrosła cena licencji a Taurus się uparł żeby kupować po dotychczasowej i stąd te problemy z licencjodawcą. A Black Science podobno słabo się sprzedawało więc w przypadku pierwszych trudności po prostu olali serię. Nie wiem ile jest prawdy w tych plotkach, ale ktoś tam podobno zasłyszał w centrum komiksu.

Offline adamarluk

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:54:55 »
Taurus to nie jedyne wydawnictwo w Polsce publikujące komiksy Image, a tylko oni mają "problemy" z licencjami.
Może to nie do końca wina Image.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 13:01:33 »
Na pewno licencjodawca Image jest problematyczny, bo to niejeden wydawca u nas potwierdził. Póki Image nie znalazło sobie lepszych partnerów w Polsce, to Taursowi też jakoś szło.

Offline adamarluk

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 13:11:51 »
Kiedyś kupowałem naprawdę dużo komiksów od Taurusa, był nawet moment że było to moje wydawnictwo nr 2 na polskim rynku a teraz w ogóle do mnie nie trafia ich oferta.
Mam podobnie, cieszy głównie Katanga i Lazarus

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 14:09:07 »
A nie mówił ktoś gdzieś np. w Łodzi lub gdzieś nie pisał, że Egmont też za bardzo już nie chce wydawać Image? Tak mi się coś kojarzy, że Image generalnie robi problemy i nawet Egmont za bardzo nie chce mieć z nimi do czynienia... Może ktoś pisał, może mi ktoś mówił, nie pamiętam.
A licencje drogie, Sonia Draga zapłaciła sporo kasy, a niby serie z Image aż tak dobrze się NSC nie sprzedają. U nas jest strasznie dużo otwartych serii. Fajnie by było jakby je dokończyli. :)

Offline Grzmichuj

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 15:04:17 »
No cóż ja to widzę zgoła inaczej.

Taurus nie zabezpieczył sobie cen przyszłych tomów, kupował jak jajka na straganie, czyli w 2010 zgłosił się po produkt, dostał cenę dajmy na to $10k, wydał, zarobił dajmy na to $20k i myślał, że na tym polega życie wydawcy. A tak nie jest. Na rynku pojawił się nowy wydawca, który zakupił hurtowo prawa, dostał lepszą cenę i obietnicę, że nikomu w Polsce prawa do komiksów Image nie będę sprzedawane jak jajka na targu. Tego wymaga biznes - chcesz mieć zagwarantowane $10k za każdy przyszły tom, to zapłać za wszystkie z góry i się nie martw. Chcesz kupować okazjonalnie, to licz się że ktoś cię podkupi albo cena licencji zdrożeje. A Image ma prawo do podniesienia opłat. Walking Dead to bardzo dochodowa franczyza, pojawiły się serial, kupa gier, książek, hype na Kirkmana i ostatni zeszyt, więc nie ma co się dziwić, że licencjodawca chce zarobić więcej.
I tutaj jest istota problemu. Jeśli wierzycie w jakieś chytre baby z Image itp. to ulegacie typowej retoryce w biznesie licencji. Zupełnie jak CDP zrobiło z Sapkowskiego starego ramola, który nie potrafi w umowy. A jest zupełnie inaczej, zawsze trzymałem w tym sporze stronę ASa i miałem rację. Ugoda na 28 mln to i tak niewiele w porównaniu do tego, co dostałby gdyby urodził się w US. Prawo autorskie przewiduje rekompensatę z tytułu znaczącej różnicy w dochodach licencjobiorcy w porównaniu do kwoty licencjodawcy. A Sapek dostał 5,5 tys...
Wracając do sporu Taurus-Image.
Image nie chce sprzedawać taniej, niż sprzedało licencje NSC. Dla nich partnerem jest NSC - rzetelna firma kupująca więcej, oferująca lepszy marketing i partycypująca w tworzeniu globalnych franczyz, choć ich tytuły są mniej rokujące niż te zakupione przez Taurusa.
Taurus z kolei gra kartą "Wydałem poprzednie tomy i nikt inny w Polsce nie kupi licencji Walking Dead, czy Black Science bo wówczas jego sprzedaż nakręci moją, a sam może nie wyjść nawet na zero." I to jest dokładnie ta sama karta, którą grał Egmont w przypadku XIII, Mureny i innych tytułów. Ale wówczas na rynku pojawiło się wydawnictwo, które niezrażone gigantem sprowadziło ponownie te tytuły do Polski, ratując kolekcjonerów przed nieukończonymi seriami. Tym wydawnictwem był Taurus.

Życzę wiec sobie i Wam by Taurus dorobił się swojego Taurusa.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline donT

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 15:45:17 »
Jeśli wierzycie w jakieś chytre baby z Image itp. to ulegacie typowej retoryce w biznesie licencji.
Dokladnie.
Ta cala "chytra baba" to wymysl jakiegos lunatyka, ktory jak nie doslyszy to dopowie, a jak nie dowidzi to domaca.

Mucha potrafi, Egmont potrafi, NSC potrafi, tylko Taurusowi klody pod nogi...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 16:00:21 »

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 16:08:04 »
Potrafią, ale w kuluarach nieraz się słyszało, że z Image nie ma lekko. Nie porównujmy kogokolwiek do Egmontu i Soni Dragi. :) Widocznie ich stać, a Taurusa średnio.
Nie da się ukryć, że wydawnictwo trochę podupadło. Nie ma lokomotywy w postaci Trupów, więc ciężko.

Offline Pawelek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 16:12:38 »
Dokladnie.
Ta cala "chytra baba" to wymysl jakiegos lunatyka ...
Nie ma maila -> nie ma baby!

Offline Konrad

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #343 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 18:32:26 »
Prawdopodobnie najbliższa premiera to ostatni tom Katangi



Cytuj
Aktualnie w produkcji.



ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:12:49 »
Widzę na Gildii pojawiły się zapowiedzi dodruków Locke & Key na koniec stycznia - Taurus przygotowany na premierę serialu 8)