Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336921 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 21:37:15 »
Zasięgnąłem języka i Taurus raczej na tamten świat się nie wybiera. Druga połowa roku powinna obfitować w zdecydowanie więcej komiksów niż obecny okres.

Offline JanJ

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 21:46:08 »
Oby Panie, oby.

Offline Hans

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 22:34:20 »
Taurus ma jedną z najciekawszych ofert na rynku.
Zdecydowanie dla mnie lepsze tytuły od wielu innych wydawnictw.
Wydaje mi się, ze chcą przeczekać i wydać tytuły w odpowiednim dla nich okresie. Kryzys komiksowy przeżyli i dobrze zarządzali wydawnictwem, zatem stawianie krzyżyka to lekka przesada.


Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 22:51:19 »
Część tytułów jest w przygotowaniu, natomiast nad częścią pracują dość nietypowymi ścieżkami. Lazarus to podobno efekt prac zakulisowych, a nie porozumienia z Image.

Offline nori

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 08:18:18 »
Tak z ciekawości, prywatnie bardzo lubię to wydawnictwo, mam sporo ich pozycji, ale ostatni cykl wydawniczy i niepewność co do kończenia serii, powoduje, że autentycznie obawiam się kolejnych zakupów. Prawdopodobnie odpuszczę sobie kolejne tomy trwających serii, dopóki nie pojawi się ich przynajmniej parę na rynku. I zdaje sobie sprawę, że nie jest to najlepsze podejście, gdyż jak będzie więcej takich osób, to w sumie samemu wydawnictwu nie wyjdzie to na zdrowie. Właśnie, jak Wy macie?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 09:27:53 »
Dla mnie to przesympatyczni ludzie. Wydawniczo nie kumam trochę ich obecnej strategii, ale ja jestem spoza branży. Nie ulega dla mnie wątpliwościom, że pewne przegrzanie rynku obecnie ma miejsce, choć to może bardziej konsolidacja i umocnienie pewnych segmentów rynku względem innych - tych własnie, na których działał Taurus.

Kupuję od nich trochę mniej, ale to wynika bardziej z gustu niż obaw o ciągłość serii - po prostu rzeczy typu Barrakuda, Shi czy kilka innych mi nie podeszło.

Offline misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 09:54:43 »
Czas pokaże czy decyzja o przetrwaniu czasów dość sporej konkurencji zwolnieniem tempa wydawania okaże się słuszna czy nie. Z jednej strony mamy odpływ klientów, którym nie w smak wolne tempo wydawnicze, z drugiej strony - upadek wydawnictwa, które wydaje dużo a się nie sprzedaje. Złotej rady nie ma.

Offline Gorzki

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 12:15:15 »
Ja zwyczajnie nie kupię nowych serii.
Chyba, że  :P
będzie tytuł petarda lub będzie wydawane 5 komiksów miesięcznie

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 12:31:29 »
Raczej się skupią na kontynuacjach.

Offline KubciO

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 12:37:20 »
Raczej się skupią na kontynuacjach.
Wydaje się to logiczne. Tego ludzie od nich oczekują. BS, TWD i Lazarus. Gdyby to popchnęli do przodu (ok, Lazarus wrzucił na jedynkę), to klienci przychylniejszym okiem by na nich spoglądali.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:43:17 »
Kurcze, takie plotkowanie jest niebezpieczne, bo może się okazać samospełniającą się przepowiednią. Nie ma żadnych przesłanek, aby sądzić, że wydawnictwo cienko przędzie (sorry, brak nowości na jakimś festiwalu to żadna przesłanka), a tu już dywagacje i zaraz będzie efekt kuli śniegowej - ludzie zaczną plotki powtarzać, wierzyć w nie, przestaną kupować komiksy, bo po co wchodzić w nowe serie, skoro wydawnictwo pewnie upadnie i.... wydawnictwo upadnie, bo za mało komiksów będzie się sprzedawać. Ech, jak przekupy na bazarze...

Dziwne że o Sidece tak nie mówicie, tylko naiwnie wierzycie, że gość odda pieniądze i wznowi działalność.

Offline Arion Flux

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:06:00 »
Bo gościa z Sideki doceniamy za spryt i twardość, a p. Maciej Pietrasik stracil nasz respekt, bo go od lat roluje jakas chytra baba z image - pfff. Jakby za te babe wzial sie gość z Sideki, to inaczej spiewala, efekt kuli snieznej rozerwalby ja na strzepy, a jej cala kasa trafilaby do goscia z Sideki, na co byc moze sie zanosi, bo z dobrze poinformowanych źródeł wiem, ze gosciowi z Sideki konczy sie juz kasa z preorderu i powoli nie ma za co balowac na Bermudach, a chcialby przedluzyc wczasy, bo dobrze robi mu to na nerwy i zdrowie w ogole - zalecenie lekarza.

Offline moai

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:40:06 »
Dziwne że o Sidece tak nie mówicie, tylko naiwnie wierzycie, że gość odda pieniądze i wznowi działalność.
Nie gość, a gościówa :)

Itachi

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 16:51:49 »
Wydaje się to logiczne. Tego ludzie od nich oczekują. BS, TWD i Lazarus. Gdyby to popchnęli do przodu (ok, Lazarus wrzucił na jedynkę), to klienci przychylniejszym okiem by na nich spoglądali.

Logika nie zawsze idzie w parze z możliwościami. Ja bym wolał aby wraz z kontynuacjami wydali coś nowego z tzw. petard. Jak kiedyś Locke&Key na przykład. Mało kto o tym wtedy słyszał a pozycja była przegenialna. Lazarus myślę że rozrusza koniunkturę, z resztą Image musimy poczekać aż znajdzie się jakieś światełko w tunelu. Taurus zaczyna więcej udzielać się w mediach społecznościowych także będzie dobrze.

Offline radioblackmetal

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 17:13:26 »
Niech wydają kontynuacje swoich serii bo chyba tego najbardziej oczekują czytelnicy. Myślę tutaj nie tylko o amerykańskich tytułach z Image ale też o europejskich. Ewentualnie jakieś one-shoty czy pojedyncze zbiorcze tytuły by nie było obaw o ewentualną kontynuacje i spekulacji które wydawnictwo mogłoby przejąć tytuł.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything