Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzmichuj

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 11:58:22 »
Być może wszyscy mają problem, ale mimo to wydają. I to nie tylko rzeczy sprzed kilku lat, ale bieżące historie. A Taurus tych problemów nie potrafi obejść. Lub nie chce.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 17:37:28 »
Mnie z kolei irytuje że do tej pory nie określili planów wydawniczych nawet na najbliższe miesiące.

Offline Night wolf

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 19:07:14 »
Być może wszyscy mają problem, ale mimo to wydają. I to nie tylko rzeczy sprzed kilku lat, ale bieżące historie. A Taurus tych problemów nie potrafi obejść. Lub nie chce.
Ale kogo chcesz porównywać do Taurusa? Muchę, która wydaje w kilku krajach czy ogromne wydawnictwa jak Egmont/Sonia Draga, które stać na kilkanaście licencji. Nawet TK na spotkaniu śmiał się z kontaktu z Image.
Wątpię, żeby Taurus miał nas w poważaniu, oni wydają Żywe trupy, z którymi mają ten sam problem przecież ta seria sprzedaje się świetnie ile było dodruków pierwszego tomu 5? 6? I cały czas brakuje jakichś tomów. Więc prędzej uwiężę w babę niż ich olewkę. :)

Co do tego, czemu nie piszą, to powiem tak, jest taka zasada słowo mówione nie ma takiej mocy wiążącej, jak słowo pisane. Osobiście znam jedno jak nie dwa wydawnictwa, które straciły swoje projekty (Akurat nie komiksowe, ale blisko) za to, że właśnie napisały coś, o czym nie mogły, a chciały być dobre i podzielić się informacjami z fanami. Rzeczywistość jest brutalna im jesteś mniejszy, tym bardziej możesz to odczuć. :/
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 19:34:53 »
Na FB Taurus odpowiada szybko: na moje pytanie, kiedy kolejny (zapowiadany kiedyś na styczeń) Luc Orient, odpisali bardzo szybko, że początek lutego. Inna sprawa, że zaraz pierwsza dekada lutego mija, a LO nie ma nawet zapowiedzi.
Choć nie biorę od nich teraz dużo, to liczę, że zwierają szeregi. Kiedy się odwiedza CK, to jakiejś paniki w ich oczach nie widać.
Ucieszyłbym się, gdyby podali - nawet najbardziej ostrożne - plany na 3 miesiące wprzód. Kiedyś tak robili i tylko tyle całkowicie ucięłoby spekulacje.

majkelus81

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #19 dnia: So, 09 Luty 2019, 09:15:18 »
zaraz pierwsza dekada lutego mija, a LO nie ma nawet zapowiedzi.
mówisz i masz, wydawnictwo przed momentem podało, że kolejny tom ma trafić do druku w przyszłym tygodniu, prezentując przy okazji "okładki rozdziałowe"

Online Szekak

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #20 dnia: So, 09 Luty 2019, 09:49:23 »
Ile docelowo będzie miał Luc Orient tomów?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #21 dnia: So, 09 Luty 2019, 09:52:45 »

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #22 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:18:38 »
Nie chce siać defetyzmu niemniej Luca Orienta zpawiadali jeszcze w zeszłym roku na styczeń. Potem wiadomo opóźnienie. Chciałbym się dowiedzieć co jeszcze. Pyrkon, Komiksowa Warszawa.

Offline Spiff

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #23 dnia: So, 09 Luty 2019, 14:26:41 »
W przyszłym tygodniu Luc Orient ma się drukować.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #24 dnia: So, 09 Luty 2019, 16:11:01 »
mówisz i masz, wydawnictwo przed momentem podało, że kolejny tom ma trafić do druku w przyszłym tygodniu, prezentując przy okazji "okładki rozdziałowe"

Bardzo mnie to ucieszyło jak zobaczyłem to z rana na FB.
Album, na który czekam ze szczególną niecierpliwością ;-)

BTW: Caravaggio to album Taurusa numer 200. Taurusie, gratulacje i do boju!

Offline robbirob

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #25 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:09:59 »
Co do komiksu Luc Orient, w dalszym ciągu się zastanawiam nad tą pozycją. Mam cholerny sentyment do takich klimatów i rysunku (stara szkoła). Ale proszę napiszcie mi, zanim dokonam zamachu na portfel i kupię to cudeńko, jak to się teraz czyta? Daje radę, czy jest to już prawdziwa ramotka? :-\
Jak dla mnie niestety ramotka i w odróżnieniu od takiego Bernarda Princea, czyta się to średnio.

Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:19:03 »
Słabsza pozycja od Bernarda.
Najbardziej wymęczyły mnie te epizody na planecie tych, jak im tam, kosmitów. A było kilka z nimi albumów.
Największy problem to chyba naiwność niektórych rozwiązań czy scen.
Europejska ramotka jest dalej bardziej zjadliwa niż ramotka z USA, ale nie ma co się oszukiwać; do LO trzeba podejść z większym zacięciem. Ja po prostu robiłem przerwy w trakcie albumów.
Za to graficznie dla mnie super - tutaj bez zarzutów.
Dalej zamierzam to czytać. Chcę więcej komiksów z tamtych czasów z Europy.


Offline HugoDumont

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:24:21 »
Zgadzam się z przedmówcami. "Bernard Prince" zdecydowanie lepszy, choć Luc ma swój urok. Jeżeli lubisz klimat sf to spróbuj jeśli nie jest to Twój ulubiony gatunek to będzie Ci się czytać zdecydowanie ciężej.

Offline robbirob

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #28 dnia: So, 09 Luty 2019, 18:19:12 »
@Cyber
Bernarda polecam gorąco. Wyśmienita zabawa, przygodówka pełną gębą.
Ze wzzystkich "staroci" wydanych w ostatnim czasie zdecydowanie najciekawsza pozycja. No i o ilę kojarzę to będą jedynie trzy tomy.

Midar

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #29 dnia: So, 09 Luty 2019, 18:48:34 »
@Cyber
Bernarda polecam gorąco. Wyśmienita zabawa, przygodówka pełną gębą.
Ze wzzystkich "staroci" wydanych w ostatnim czasie zdecydowanie najciekawsza pozycja. No i o ilę kojarzę to będą jedynie trzy tomy.
Albumów jest 18, więc raczej w 4 tomach. Hermann zrobił rysunki do 1-13 oraz 18, więc jakby chcieli tylko Hermanna to pomiędzy 13 a 18  zostawiliby dziurę.