Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 341641 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #630 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 11:49:20 »
Ale to była pierwsza połowa 2020.

Racja, pisałeś o drugiej połowie roku, nie zauważyłem.

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #631 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 11:59:10 »
Bo może teraz licencja jest tak droga, że musieliby dołożyć do interesu...
Tyle lat ta seria była ich głównym koniem pociągowym, tyle lat dzięki niej się utrzymywali i mogli kupować licencje na te swoje fantasy frankofony (mówcie co chcecie, ale według mnie selekcję mieli kiepską),  więc żeby zachować się fair względem swojej największej grupy czytelników (pierwszy tom miał 6 czy 7 dodruków!) chociaż ten jeden raz mogliby wyjść na zero czy tam trochę do interesu dołożyć.

Online misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #632 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 13:29:51 »
Sądzę że Taurus już niejeden raz do interesu dokładał i m.in. dlatego w drugiej połowie 2020 roku wydał tylko kilka komiksów.

Offline Lyricstof

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #633 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 19:42:20 »
A ja wcale się nie zdziwię, jeżeli Taurus Media jeszcze się odrodzi jak feniks,  :D ponieważ kilka razy już to pokazywał (dokładnie dwa, moim zdaniem). Co prawda ten kryzys też wygląda poważnie i niepokoi "takie lekkie poddanie się w walce" właściciela (moja subiektywna obserwacja po rozmowie na NŻKW)
Co do porzuconych serii - to akurat wielu wydawców ma na sumieniu. Ale oczywiście szkoda i chciałoby się kontynuacji wszystkich ich serii, albo większości. Ja pamiętam, że Taurus ma też na swoim koncie kontynuacje porzuconych przez inne wydawnictwa komiksów, np. Skorpion czy Murena. I to akurat im się chwali.

I jeszcze takie pytanie mam czy Taurus i Elemental to są jakoś ze sobą powiązani jako wydawnictwa czy też nie?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline keram2

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #634 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 21:18:57 »
Z tego co pamiętam, wyjaśniali kiedyś, że to dwie osobne firmy, których właściciele znają się i mają (chyba) wspólną siedzibę (sklep Centrum  Komiksu w Warszawie?).
Coś w tym stylu, szczegółów nie pamiętam, ale to dwie różne firmy.

Offline JonasCrow

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #635 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 00:09:20 »
może Elemental mógłby dokończyć serie po Taurusie?  ;D

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #636 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 06:22:15 »
A kto później dokończy serie po Elemental? ;)

Offline deFranco

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #637 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 08:19:13 »
Tego typu przykłady pokazują, że najlepszym rozwiązaniem dla polskiego odbiorcy
komiksowego jest ustawowa likwidacja wszystkich "małych" wydawnictw, a ich
wszelkie posiadane licencje i aktywa przekazanie Egmontowi. I byłby w końcu spokój   :D
P.S.
No może ustawodawca odpuścił by mandze czy niegroźnej niszy jak KulturaGniewu

Offline kenji

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #638 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 09:20:43 »
deFranco - a kto porzucił wydawanie Skorpiona i Mureny? A kto przejął serie i próbuje dokończyć?

Online michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #639 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 09:22:28 »
niegroźnej niszy jak KulturaGniewu
KG niszą może było z 10 lat temu. Teraz to jeden z bardziej liczących się wydawców.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #640 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 10:21:38 »
Kultura, Timof i Egmont to od kilkunastu lat fundament polskiego rynku komiksowego. Pozostałe dwa miejsca w top 5 ciągle się zmieniają. Mogę sobie dawać do topu ulubionych wydawców w danym roku jakieś inne, ale widomo kto ma jaką pozycję rynkową. Te trzy wydawnictwa są tutaj tak jakby od zawsze. Taurus przez długi czas też był takim wydawnictwem, ale coś się zmieniło.

Offline deFranco

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #641 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 10:40:15 »
deFranco - a kto porzucił wydawanie Skorpiona i Mureny? A kto przejął serie i próbuje dokończyć?
Napisałem trochę żartobliwie. Ale jeśli już potraktowałeś to dosłownie, to wydaje mi się, że
sięgasz zamierzchłych czasów nie do końca mających pokrycie w teraźniejszości. Egmont ma
na sumieniu wiele (i nie jest bohaterem mojej bajki), ale na ten moment jeśli chodzi o serie jest
chyba najsprawniejszy (w miarę szybko, w miarę pewnie).

KG niszą może było z 10 lat temu. Teraz to jeden z bardziej liczących się wydawców.
Przecież nie chodzi mi o pozycję przedsiębiorstwa tylko profil oferty. Gdyby Taurus się wyłożył (tfuuu, oby nie),
to do kogo bardziej pasowałyby Barakuda, Shi, Lazarus, Undertaker czy nawet Orient ? Oczywiście
Egmont nie para się dokańczaniem za innych, ale teoretycznie. KG może w bólach przyjęło by Katangę.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #642 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 17:47:26 »
Ale Katanga jest zakończona. Taurus wydał wszystkie 3 tomy. Fantastyczny komiks.

Offline deFranco

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #643 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 18:26:30 »
Umknęło mi to. Mój błąd. No ale to tylko przykład teoretyczny.

Online michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #644 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 08:25:26 »
Przecież nie chodzi mi o pozycję przedsiębiorstwa tylko profil oferty.
To nie nazywaj ich niszowym wydawcą. Patrząc na ich ofertę komiksu dziecięcego mogą śmiało stawać z Egmontem w szranki.

Gdyby Taurus się wyłożył (tfuuu, oby nie), to do kogo bardziej pasowałyby Barakuda, Shi, Lazarus, Undertaker czy nawet Orient ?
Timof, Ongrys, Kurc, a co tam do KG też jakby chcieli, a najprawdopodobniej by się podzielili ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 08:27:04 wysłana przez michał81 »