Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336890 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #585 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:55:49 »
To folia chroni przed obiciem? Wow! Człowiek się całe życie uczy.

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #586 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:03:01 »
Folia chroni przed rysami i przetarciami. Komiksy bez folii kupione po kilku latach od premiery wyglądają jak ściery.

Kapral

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #587 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:23:55 »
Więc Taurus nie ma się o co martwić. Pierwsze reklamacje będzie miał za kilka lat, i to nie on, tylko dystrybutorzy :D

Offline horror

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #588 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:39:00 »
a jakie ma znaczenie to czy coś jest w folii czy bez folii skoro tego prawie nie ma.

Offline Arne

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #589 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:21:39 »
Wszyscy pisza jak to dbaja o srodowisko i nie foliuja komiksow, a tak naprawde to chodzi zapewne o obnizenie kosztow produkcji - foliowanie nakladu tez na pewno pare zlotych kosztuje. :)
Najwiecej dbaja o srodowisko ci co najmniej wydaja - najpierw Planeta Komiksow szumnie stwierdzila, ze nie bedzie foliowac od ktoregos tomu The Boys ( co dziwne, 2 tom Altuny dostalem w folii - wiec teraz juz nie wiem, czy foliuja, czy nie), a teraz Taurus.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 09:25:32 wysłana przez BosMan »

Offline kenji

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #590 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:13:47 »
Taurus najbardziej dba o środowisko - bo nie wydaje już praktycznie komiksów...
W zeszłym roku chyba 5 tytułów. Z czego jeden to znów rozpoczęcie jakiejś nowej serii, gdzie kontynuacje:

- XIII
- XIII Mystery
- Barakuda
- Orbital
-Ira Dei
- Black science:)
- żywe trupy
- Murena ( w tym roku wyszedł nowy tom)
- Skorpion( w tym roku wyszedł nowy tom)

coś pominąłem ??


Strasznie zły jestem na Taurusa - bo rozgrzebali tak dużo fajnych tytułów a nie potrafią ich porządnie ( regularnie ) wydawać.

W folii lub bez - jakkolwiek. Po prostu zacznijcie kończyć to co zaczeliście!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #591 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:15:21 »
Właśnie. Przydałoby się jakieś podsumowanie minionego roku, pod kątem rozczarowań. U mnie Taurus chyba byłby na 1 miejscu :)

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #592 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:17:59 »
coś pominąłem ??
Luc Orient. Na FB ostatnio napisali "pracujemy nad tym. LO jest na szczycie listy."

Offline carnivale

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #593 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:43:20 »
Na marzec przyszłego roku Gelant planuje wydać trzeci tom Pożogi. Liczę że Taurus upora się z tym w miarę szybko.

Offline Koalar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #594 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:53:14 »
Folia chroni przed rysami i przetarciami. Komiksy bez folii kupione po kilku latach od premiery wyglądają jak ściery.

Więcej, nawet niedługo po premierze komiksy potrafią przyjść ze sklepu brudne, porysowane, z przetarciami (jakby zamiast przenosić, ktoś nimi suwał po jakiejś powierzchni).
Niech robią pół nakładu w folii droższe o złotówkę (50 groszy na folię, 50 groszy na jej utylizację czy przetworzenie), kupię w folii. A jak się folia nie podoba, to niech zabezpieczają komiksy papierem.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline vision2001

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #595 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 12:30:54 »
Dawno temu będąc w CK, w rozmowie z właścicielem sklepu (i poniekąd Wydawcą) poruszyłem temat ogromu wydawanych wówczas tytułów przez inne wydawnictwa i tego jak schodzą komiksy Taurusa. Dało się zrozumieć, że w Taurusie będzie spowolnienie, a i tak zarobią, bo będą w sklepie sprzedawać i tak dużo pozycji od innych wydawnictw.
Zatem spowolnienie w Taurusie (jeśli można nazwać znaczny spadek w ilości wydawanych tytułów przez Taurusa) wynika zapewne z danych sprzedażowych i braku sprzedaży dużego procentu w pierwszym kwartale po wydaniu danego tytułu.
Elemental też spowolnił (patrząc na zapowiedzi w częstotliwości wydawania Jeremiaha).
Ale co mam się dziwić? Sam jeszcze nie kupiłem Ekho #8 czy dwóch ostatnich Jeremiahów...

A co do folii - miałem już kilka komiksów zafoliowanych z różnych wydawnictw, które miały jakieś defekty na okładce, a których nie widziałem przez folię: rysy, otarcia, a folia cała.
Ogólnie jestem za foliowaniem. Ale faktem jest to, że zabezpiecza to w jakiś sposób komiksy przed ewentualnymi uszkodzeniami w podróży.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #596 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 13:14:20 »
Właśnie. Przydałoby się jakieś podsumowanie minionego roku, pod kątem rozczarowań. U mnie Taurus chyba byłby na 1 miejscu :)
U mnie zupełnie szczerze Libertago. Przy tej kasie, tej gadce o ekskluzywności i reklamie wręcz powinni mieć wszystko na ostatni guzik. Cena, a więc i jakość. A ciężko znaleźć drugiego wydawcę, który nie zna ortografii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #597 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 13:24:35 »
Ja nie jestem ich klientem, więc nie wypowiadam wam się ;)

Offline kenji

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #598 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 14:50:44 »
Dawno temu będąc w CK, w rozmowie z właścicielem sklepu (i poniekąd Wydawcą) poruszyłem temat ogromu wydawanych wówczas tytułów przez inne wydawnictwa i tego jak schodzą komiksy Taurusa. Dało się zrozumieć, że w Taurusie będzie spowolnienie, a i tak zarobią, bo będą w sklepie sprzedawać i tak dużo pozycji od innych wydawnictw.
Zatem spowolnienie w Taurusie (jeśli można nazwać znaczny spadek w ilości wydawanych tytułów przez Taurusa) wynika zapewne z danych sprzedażowych i braku sprzedaży dużego procentu w pierwszym kwartale po wydaniu danego tytułu.
Elemental też spowolnił (patrząc na zapowiedzi w częstotliwości wydawania Jeremiaha).
Ale co mam się dziwić? Sam jeszcze nie kupiłem Ekho #8 czy dwóch ostatnich Jeremiahów...

A co do folii - miałem już kilka komiksów zafoliowanych z różnych wydawnictw, które miały jakieś defekty na okładce, a których nie widziałem przez folię: rysy, otarcia, a folia cała.
Ogólnie jestem za foliowaniem. Ale faktem jest to, że zabezpiecza to w jakiś sposób komiksy przed ewentualnymi uszkodzeniami w podróży.

Ale spadek sprzedaży u nich nie dziwi. Jeśli nie wydają tego co zaczęli i jeszcze dodatkowo wchodzą w nowe tytuły...( np Zamek zwierzęcy , Ira dei ) trochę sami sobie strzelają w kolano.  Może i Elemental zwolnił z wydawaniem Jeremiaha , ale 1-2 tomy w ciągu roku wychodzą. Do tego wydawca na bierząco w miarę informuje o tym co i kiedy zamierza wydać. U Taurusa jak zwykle cisza....


Offline MarcusSz

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #599 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 16:10:00 »
Ostatnio w rozmowie w CK wspominali, że po nowym roku mają iść do druku Undertaken i ostatni album Barakudy. Natomiast 4tom Luca Orienta powinien być w 1 półroczu.