Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 336930 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #570 dnia: Pt, 06 Listopad 2020, 09:27:58 »
I znowu tylko Taurus ma problem :)

Online Klima

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #571 dnia: Pt, 06 Listopad 2020, 10:47:45 »
W tym miesiącu mają chyba puścić kolejny tom XIII ze względu na to że gra wychodzi 10 listopada.

Offline Hans

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #572 dnia: Pt, 06 Listopad 2020, 11:04:03 »
Jest poślizg, ale przy tym Covidzie to zrozumiałe. Aby nam tylko całkiem świata nie zamknęli.

mczlonka

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #573 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:35:15 »
Czy orientuje się ktoś ile docelowo zostanie wydanych (po polsku) części Zamku Zwierzęcego, Undertaker, Shi?

Offline misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #574 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 21:28:31 »
Widzę kilka podobnych postów w paru wątkach. Najlepiej wpisać te tytuły w wikipedię. W 90% jest opisane czy to seria trwająca, wydana w oryginale w całości, jakie ma wydania zbiorcze itd.

Kapral

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #575 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 23:28:54 »
Rzeczywiście. Naliczyłem już 7. Każdy zaczyna się od słów "Czy orientuje się ktoś ile docelowo zostanie wydanych (po polsku) części..." i tu jakiś randomowy tytuł kursywą. Troll jak się patrzy. A wyście narzekali na Kaprala :D

mczlonka

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #576 dnia: So, 14 Listopad 2020, 08:31:18 »
Rzeczywiście. Naliczyłem już 7. Każdy zaczyna się od słów "Czy orientuje się ktoś ile docelowo zostanie wydanych (po polsku) części..." i tu jakiś randomowy tytuł kursywą. Troll jak się patrzy. A wyście narzekali na Kaprala :D

Żaden ze mnie troll. Jestem nowy w świecie komiksów i tutaj na forum. Ostatnio zafascynowałem się tym hobby i wobec tego planuję stworzyć swoją kolekcję. Praktycznie już mi się (dłuuuuga) lista wyklarowała tytułów, które chciałbym mieć w swojej biblioteczce, jednak pozostało mi doprecyzowanie o informacje z ilu części/tomów/integrali będzie składać się dany tytuł - lubię, tak jak z serialem, poczekać aż wszystko wyjdzie i dopiero wtedy zacząć go czytać.

Na necie znalazłem ww. informacje dla niektórych z nich, ale w większości przypadków jest to tylko informacja o ostatniej wydanej części - co nie oznacza dla mnie, że jest to definitywnie ostatnia część, które kończy daną serię. Dlatego też postanowiłem Was poprosić o pomoc.

Sprawdzałem tutaj na forum, gdzie mógłbym wrzucić pytania o poszczególne tytuły i nie znalazłem jednego  wątku, który byłby odpowiedni. Wrzucić zatem pojedyncze pytania do wątków wydawnictw, które wydali konkretne tytuły.

Mam nadzieję, że nie zespamowałem Wam aż nadto tego forum :)

Offline Sybirak14

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #577 dnia: So, 14 Listopad 2020, 08:43:39 »
W wielu przypadkach zanim wyjdzie ostatnia cześć serii, pierwszych już dawno nie ma albo są, ale po mocno zawyżonej cenie. Jak się kupuje więcej komiksów to i tak  na bieżąco nie da się wszystkich przeczytać dlatego egzemplarze z niedokoncznych serii odkładam na półkę do zakończenia serii. Zdarza się, że zaglądam pierwszy raz do komiksu  po kilku latach. Gdybym nie kupował na bieżąco to o wielu komiksach bym zapomnial. Poza tym jak się kupuje na bieżąco to są większe rabaty😉

mczlonka

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #578 dnia: So, 14 Listopad 2020, 11:13:55 »
W wielu przypadkach zanim wyjdzie ostatnia cześć serii, pierwszych już dawno nie ma albo są, ale po mocno zawyżonej cenie. Jak się kupuje więcej komiksów to i tak  na bieżąco nie da się wszystkich przeczytać dlatego egzemplarze z niedokoncznych serii odkładam na półkę do zakończenia serii. Zdarza się, że zaglądam pierwszy raz do komiksu  po kilku latach. Gdybym nie kupował na bieżąco to o wielu komiksach bym zapomnial. Poza tym jak się kupuje na bieżąco to są większe rabaty😉

Zdaję sobie sprawę z występowania takiego zjawiska i, tak jak Ty, również będę czekać do zakończenia serii. W poszczególnych wątkach pytałem tylko o tytuły, które można jeszcze bezproblemowo kupić (tzn. każdą z części). Starsze tytuły zostały już przeze mnie wyłapane i zakupione :)

Offline Dracos

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #579 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:54:52 »
Proponowałbym zaglądać na tą stronkę https://www.bedetheque.com/ serie wydawane we Francjii można łatwo tutaj śledzić. Oczywiście polscy wydawcy czasami wydają inaczej Integrale, ale liczba albumów, fakt czy seria zakończona czy nie to wszystko tam znajdziesz. Trzeba też pamiętać że jak sprzedaż nie rokuje to niektóre serie są porzucane.

brvk

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #580 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:56:58 »
Cytuj
Ostatnio zafascynowałem się tym hobby i wobec tego planuję stworzyć swoją kolekcję. Praktycznie już mi się (dłuuuuga) lista wyklarowała tytułów, które chciałbym mieć w swojej biblioteczce, jednak pozostało mi doprecyzowanie o informacje z ilu części/tomów/integrali będzie składać się dany tytuł - lubię, tak jak z serialem, poczekać aż wszystko wyjdzie i dopiero wtedy zacząć go czytać.

A co zmienia informacja o tym, ile tomów ma mieć jakaś seria? Albo Ci się podoba i kupujesz, albo nie. Nie planuj sobie z góry, że jakaś seria Ci się spodoba - zwłaszcza na początku nie ma lepszej metody od rozpoznania bojem (no i zapoznanie z klasyką, starszą i młodszą).

Teraz to trochę brzmisz, jakby o Twojej fascynacji decydowała długość półki. Kolekcji się nie kompletuje, kolekcja tworzy się sama. Chyba, że jesteś snobem - to przepraszam.

Offline Randal63

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #581 dnia: So, 14 Listopad 2020, 23:04:14 »
Całkowicie popieram wypowiedz 'brvk". Nie jest powiedziane, że cała seria będzie udana. W trakcie powstawania kolejnych tomów zmieniają się rysownicy, scenarzyści (nie przewidzisz wszystkiego). Ja w swoich seriach mam gdzieniegdzie "dziury", po prostu nie podszedł mi styl kreski nowego grafika. A taką np. serię 'Valerian" zbierałem przez lata. Gdybym to chciał zrobić po ukazaniu się ostatniego albumu, prawdopodobnie nic by z tego nie wyszło. Kupuj to co ci sprawia przyjemność z czytania i oglądania, nic na siłę. :)

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #582 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 07:50:26 »
W tym miesiącu mają chyba puścić kolejny tom XIII ze względu na to że gra wychodzi 10 listopada.
I nie wiem czy to pomoże promocji komiksu

Offline JonasCrow

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #583 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:29:03 »
I nie wiem czy to pomoże promocji komiksu

ostatnimi czasy Taurus informował o puszczaniu komiksów do druku, teraz cisza nawet z tą XIII... coś czuję, że w 2020 już nic nie wydadzą :(

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #584 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 00:27:03 »
Cytat: Taurus Media
Na prośbę bardzo wielu klientów przestaliśmy foliować niektóre komiksy (np. dodruki L&K tomy 1, 2). W przyszłym roku przestaniemy foliować wszystkie wydawane przez nas komiksy, zarówno nowe jak i dodruki.
Dbajmy o środowisko.

To nieźle się przyczynią do dbania o środowisko jak komiksiarze będą reklamować co trzeci komiks.