Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 342325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1260 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 12:49:58 »
A ja od roku czekam na dodruk... pamiętam Valeriana jeszcze ze Świata Komiksu.

Online PabloWu

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1261 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 13:01:50 »
Jest jeszcze opcja, że stracili prawa do Valeriana. Generalnie Taurus idzie w dziwnym kierunku, krótkie twardo okładkowe albumy za duże pieniądze, kompletnie tego nie rozumiem . Lubię dobrze zrealizowane rozrywkowe frankofony ale w obecnych czasach jedyną sensowną formą wydawania z punktu widzenia czytelnika są integrale , ewentualnie wydania na miękko,wcześniej potrafili to robić.

Offline JanJ

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1262 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 13:30:01 »
Skoro tym razem Egmont przejmuje serie po Taurusie, to mogliby też przejąć XIII i wydać od początku w integralach z tymi nowymi kolorami. We Francji to samych integrali ukazało się kilka wydań.

Offline Nowicjusz

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1263 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 15:20:54 »
Ok takie integale bym brał i pewnie miałyby wzięcie

Offline keram2

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 16:37:04 »
pamiętam Valeriana jeszcze ze Świata Komiksu.

Ja pamiętam Valeriana jeszcze ze Świata Młodych (1983).
Podzielam zdziwienie, że nie próbują ze wznowieniami, skoro seria się sprzedaje i w dodatku jest w pewien sposób prestiżowa to wydawca powinien korzystać do maximum.

Offline Szekak

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1265 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 16:57:51 »
Az tskimi nieogarami tk nie sa by nie zdawac sobie z tego sprawy, pewnie sa jakies problemy ze wznowieniem, chytra baba czy cos.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1266 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 18:04:38 »
Pewnie jakaś chytra baba z Dargaud.

Offline wojtast

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 20:07:30 »
Co się dzieje z tymi wydawcami, że partolą edytorsko kolejne tomy wydawanych przez siebie serii???
Jak chwilę temu jeden z tomów Durango (Elemental) nie miał nałożonej folii na okładce, to teraz Kurc odwala coś takiego z 10 tomem Storma (ten w środku):



Jak to się stało, że grzbiet "wyzbył się" tektury???

A tutaj komiksy równo dotykają płaskiej powierzchni:



Papier chyba też cieńszy. A może to tylko mój egzemplarz został tak pierwszorzędnie spartolony?
O literówkach jeszcze się nie wypowiem...

...

EDIT: No dobra, tu edytorsko to zwaliła drukarnia, ale i tak wydaje mi się, że KJ u Kurca ciut leży, bo grzbiety w Stormach "falują" od jakiegoś czasu, głębokości okładek są różne...

Oprócz wylewania żali tutaj, napisałem przed chwilą do Wydawnictwa, a niech wiedzą, że ciśnienie mnie podnieśli.

 

To ja dopowiem w temacie Taurusa, że podobną sytuację miałem z Ekho #4


Ucięty 5mm i tym samym węższy w porównaniu do 3 innych tomów, które razem otrzymałem w 1 zamówieniu od Gildii.
Jak spytałem się Gildii czy to jakiś wybrakowany egzemplarz, to dostałem odpowiedź z ich magazynu:

na magazynie mamy 5 sztuk tego komiksu
1 sztuk bez folii, jest dłuższa 215x290 mm
4 sztuki z folią są krótsze 210x290 mm
porównując z innymi tomami tej serii wszystkie pozostałe mają 215x290mm.
prawdopodobnie te krótsze są z dodruku, który został inaczej wykonany (różnica wielkości).


Wiadomo, mniej boli niż twardo-okładkowy Storm, ale wciąż razi taka bylejakość.

Offline vision2001

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1268 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 21:33:34 »
To ja dopowiem w temacie Taurusa, że podobną sytuację miałem z Ekho #4
AAAAAAARGHHH! To też głębokość #8 jest mniejsza...

Mój komentarz do swojego postu Taurus pozostawił bez komentarza...

Cytuj
Czy tylko mi ten tom nie trzyma standardowych wymiarów 215x290 i ma 211x290? Nosz... jak tak można??? Tom 9 już wraca do pierwotnych wymiarów.

https://www.facebook.com/TaurusMediaPolska/posts/pfbid0bHkJKU9rE8k4pdVbWvNCcxnHfHmDPg5HKQ1h7rcHzgXzkK4tMcA6dAjf39NipofLl?comment_id=1118478412111396

Offline neo789

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1269 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 22:09:04 »
dramat, jakby wydawcy byli świeżakami w biznesie >:(
A tymczasem prawdziwe świeżaki (Tore, Mandioca, LiT) takich błędów nie popełniają

Offline wojtast

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1270 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 16:41:58 »
AAAAAAARGHHH! To też głębokość #8 jest mniejsza...

Mój komentarz do swojego postu Taurus pozostawił bez komentarza...

https://www.facebook.com/TaurusMediaPolska/posts/pfbid0bHkJKU9rE8k4pdVbWvNCcxnHfHmDPg5HKQ1h7rcHzgXzkK4tMcA6dAjf39NipofLl?comment_id=1118478412111396

Potwierdzam, u mnie #8 tak samo spartolona i też ma 210mm głębokości.
Co ciekawe, #1 która jako niedawny dodruk jest najświeższą publikacją w tej serii ma normalnie 215mm. Czyli totalny brak konsekwencji. Nie wiem czy takie mieli widełki w umowie i sobie drukarnia drukuje jak im akurat podpasuje, czy nie umieją w odbiory i nie ogarniają żeby sprawdzać towar, ale w wydawniczej serii różnica 5mm w głębokości nie brzmi jak sensowny margines błędu. Nawet w podanym FB linku mają w opisie że wymiary #8 to niby "Format: 215x290 mm", więc gdzie te 5mm?

Gdyby chociaż cena szła w parze z jakością, a tymczasem cena iście premium i są to zeszyty praktycznie 2x droższe od np Egmontowskich Lucky Luke'ow.

Offline Martin Eden

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1271 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 17:51:17 »
Pamiętajmy, że to jest wydawnictwo, które Carravagia wypuściło jeden tom w macie, a drugi w połysku. Historia ich osiągnięć jest więc znacznie bogatsza. Kto wie, może oni tak definiują dbanie o obecnie będącą na tapecie różnorodność. My ci zrobimy "diversity", a ty musisz zrobić "inclusion" :)

Offline Nowicjusz

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1272 dnia: So, 15 Październik 2022, 08:03:36 »
Pamiętajmy, że to jest wydawnictwo, które Carravagia wypuściło jeden tom w macie, a drugi w połysku.
CoTy gadasz? Lecę do szafki sprawdzam moje egzemplarze.....
I kurde MASZ RACJE, a dopiero teraz mnie uświadomiłeś z tym, i znów szok.
Lubię tę serię od Taurusa ale faktycznie szkoda że jakoś mają takie i i mnie wtopy

Offline Nephilim

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1273 dnia: So, 15 Październik 2022, 10:07:02 »
Pamiętajmy, że to jest wydawnictwo, które Carravagia wypuściło jeden tom w macie, a drugi w połysku. Historia ich osiągnięć jest więc znacznie bogatsza. Kto wie, może oni tak definiują dbanie o obecnie będącą na tapecie różnorodność. My ci zrobimy "diversity", a ty musisz zrobić "inclusion" :)
Najważniejsze, że w CK szef sprzedaje francuskie komiksy z demobilu, często z obitymi rogami, po cenie 4 zł za okładkowe ojro XDDD

ukaszm84

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1274 dnia: So, 15 Październik 2022, 11:46:53 »
Z tym Caravaggiem to też całkiem niedawno dokupiłem drugi tom i miałem WTF. Mi to nawet nie przeszkadza, ale o wydawnictwie świadczy jak najgorzej.