Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 342102 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline deFranco

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1185 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 08:09:00 »
Ciekawym czy cały nakład ma taką wadę?

U mnie w porządku

P.S.
Trzeci dyptyk nie do końca mi podszedł. Słabszy od poprzednich. Ważne że jest zapowiedź następnego.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1186 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 08:44:12 »
To raczej niemożliwie, że ktoś ma w porządku plansze w tomie piątym skoro takie białe kreski powstają podczas przygotowywania materiału...
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Nephilim

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1187 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 11:49:10 »
Dokładnie. Też wczoraj czytałem trzeci dyptyk z serii Undertaker i białe kreski były lekko denerwujące. Mega amatorka w tym Białym Indianie. I faktycznie drugi tom jest przygotowany znakomicie. Ale też rysownik pięknie się rozwinął i jego styl w Salvaje podoba mi się bardziej niż we wcześniejszych. Kiedyś na poprzednim forum był 1 lub więcej postów na temat tych kresek w kilku tomach Wież Bois-Maury. Muszę potem poszukać.

W ogóle fajny ten trzeci dyptyk czyli tomy 5-6. Trzyma poziom tomów 1-2 o pożeraczu złota i 3-4 o chirurgu.
Podoba mi się to, że Undertaker jest zupełnie inny niż znane mi westerny, bo naprawdę wykorzystuje motyw grabarza i śmierci. To nie jest opowieść z Zachodu gdzie główny bohater ma takie same przygody jak inni,a przy okazji wykonuje zawód grabarza. Wątek śmierci jest tutaj przewodnim. W innych opowieściach bohaterowie podróżowaliby w poszukiwaniu złota, a tutaj wszystko kręci się wokół poszukiwań ciała. W skrócie: chcą rozkopać grób na indiańskim cmentarzu, żeby pochować ciało w innym miejscu i przeprowadzić chrześcijański obrządek. A tytułowy Undertaker ma się zająć tym, aby ciało za bardzo nie zgniło. :) A Apacze mają odmienne zdanie na temat rozkopywania ich cmentarza. Tematem są śmierć, pogrzeb, ciało, rozkład, grabarz, sęp... Przemyślana historia, wartka akcja, jej zwroty, fajnie zarysowane postacie i smród gnijących ciał. Dobra, a pewnie nawet bardzo dobra seria.
Bardzo dziękuję za info :)

Co do Undertakera to jest to dla mnie absolutna ekstraklasa i top komiksu europejskiego. Scenariuszowo liga a graficznie majstersztyk. Śledzę Meyera na Instagramie i niemozliwe są te jego prace i techniki jakich używa, jak np cieniowanie pędzelkiem. Trudno wyrobić sobie charakterystyczny styl w dzisiejszych czasach a Meyer tego właśnie dokonał. No i nie pacuje na tablecie, jedynie techniki tradycyjne. Mistrz! :)

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1188 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 13:01:59 »
w tym Białym Indianie
W jakim Indianie? W Indianinie. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1189 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 14:19:58 »
Znalazłem tę dyskusję na temat białych kresek, które pojawiły się też w piątym tomie Undertakera. Kokosz czyli szef wszystkich szefów wydawnictwa Ongrys wyjaśnia:
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,34674.msg1266894.html#msg1266894
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline kv

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1190 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 17:06:08 »
Wrzućcie jakieś przykładowe kadry z tym defektem...
Ja tam nic nie widzę u siebie  ;D

Offline woiti

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1191 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 21:18:37 »
Czy będą jakowyś dodruki undertaker. Bo z tom 2 i bodajże 3 już niedostępny. Szybko zamówiłem 1 zeby chociaż posmakowac początku.

Offline Ningobel

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1192 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 08:59:31 »
Jeżeli się nie mylę to jedynka miała już dodruk. I widzę że zadeklarowali dodruk 2-3 tutajfacebook

Online michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1193 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 09:24:56 »
Rozmawiałem z Taurusem na ich stoisku na KW. Kuba deklarował, że będą dodruki całej serii. Seria cały czas wychodzi i jak widać się sprzedaje.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1194 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:10:30 »
Wrzućcie jakieś przykładowe kadry z tym defektem...
Ja tam nic nie widzę u siebie  ;D
Poniżej tom piąty (widzisz te białe kreseczki przy czarnych konturach?). Jak się nie zwróci na to uwagi to z daleka cała plansza wygląda jakby była lekko zamglona i można pomyśleć, że tak powinno być. Nie powinno:


Szósty tom czyli ideał. Czarne kontury nie mają tych białych kreseczek obok siebie i plansza jest ostra:


Zbliżenie.
Piąty z kreseczkami:

Szósty bez kreseczek:


Niektóre tomy Wież Bois-Maury też miały te kreseczki. To jeden z powodów mojego zaskoczenia, że jeśli już Ongrys zabrał się za kolejne wydanie Hermanna, to dlaczego nie są to Wieże. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline kv

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1195 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:27:52 »
A rzeczywiście... Aż musiałem okulary-denka założyć  ;)
Pamiętam, że chyba Binio Bill i... 1000 karabinów (wersja ze Świata Młodych chyba) miał takie przesunięcie, że hej.

Ciekawe co się z tym wydarzy dalej...

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1196 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:24:53 »
Jest to błąd wydawnictwa, ale jeśli się o tym nie wie, to raczej nie przeszkadza, a plansze w piątym tomie nadal są bardzo ładne:




Rozmawiałem z Taurusem na ich stoisku na KW. Kuba deklarował, że będą dodruki całej serii. Seria cały czas wychodzi i jak widać się sprzedaje.
Bo to świetna seria. Bardzo lubię takie komiksy, gdzie nie trzeba za bardzo czekać na kolejne tomy, bo idzie to dyptykami. Kupiłem sobie piąty na premierę i zaczekałem tylko na jeden tom, żeby poznać fajną, długą, rozbudowaną historię na 113 plansz. W przypadku Ter i On Mars będę musiał czekać aż będą trzy. A można było wydać takie fajne integrale.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline adamarluk

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1197 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:31:18 »
Znane są dalsze plany Taurusa? Puścili parę na festiwalu?

Offline Warpath

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1198 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 18:40:18 »
O rany, jak daleko ten wątek zawędrował - połowa 3 strony ; ) Mało się widocznie dzieje po stronie wydawniczej. A ja wciąż czekam na zapowiedziane dodruki Valeriana. No i gdzie z tym stoimy moi drodzy?

Online Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1199 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 22:08:21 »
Po szumnych zapowiedziach, na początku roku, Taurus wraca na stare, postojowe, śmieci. Na FB tylko wrzucają recenzje wydanych komiksów a pytania o plany i kolejne tytuły pozostawiają bez odpowiedzi.
Jakoś nie jestem zaskoczony że tak jest.